Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: Қазақ тілі |
Мектеп: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 12.05.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жолов Алишер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 - сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы: |
Саяхат және демалыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Саяхат және демалыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Негізгі ойды анықтау Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау Орфографиялық норма Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен негізгі ойды анықтай отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескеру. Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінеді, лексикалық минимумды тілде орынды қолданады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушылар: Тыңдалым материалының негізінде әңгіме жаза алады, орфографиялық норманы сақтайды. Кейбір оқушылар: Барлық талаптарды толық орындай алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік міндеттер |
Пән лексикасы және терминология: алтын бесік, алпауыт қарлы пирамида, ұлы әмірші, Хантәңірі, оазис Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; Менің ойымша..... Мен келісемін… Мен келіспеймін… |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Елжандылық Туған елге тағзым |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Аспан әлемінің құпиялары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру; Топқа бөлу Оқушылар демалыс дегенде көз алдына не елестейтінін түрлі-түсті қағазға жазады. Жазған сөздерін ортаға салады, сосын мағынасы жуық сөздер бойынша топтарға бөлінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Тыңдалым алды сұрақтары 1.Саяхатқа шыққанда қай жерлерде болдыңыз? 2. Жылдың қай мезгілі саяхаттағанға қолайлы деп ойлайсыз? 3.Қазақстанда саяхаттауға қолайлы жерлерді білесіз бе? Тыңдалым тапсырма: «Жетісу» https://www.youtube.com/watch?v=ehlLztLYkvs үзінді (3:40 минут) 1-тапсырма. Қазақстанның Жетісу өңірі туралы бейнебаянды тыңдайды және «шын», «жалған», «айтылған жоқ» кестесін толтырады
2-тапсырма. Сөздерді баламаларымен сәйкестендіріңіз.
3-тапсырма. Бейнебаян бойынша концептуалды сұрақтар дайындаңыз.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
Бағалау критерийі 1.Әңгіменің жоспарын жүйелі құра алады. 2.Әңгіменің атауы тақырыбын ашады. 3. Орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Борт журналымен» жұмыс Тақырып бойынша бұрыннан не білемін? Тақырып бойынша жаңадан не білдім? - мәтіннен? - сабақтан? - сыныптастарымнан? - мұғалімнен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 5-сынып “Саяхат және демалыс”
ҚМЖ 5-сынып “Саяхат және демалыс”
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: Қазақ тілі |
Мектеп: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 12.05.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жолов Алишер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 - сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы: |
Саяхат және демалыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Саяхат және демалыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Дағдыларды қалыптастыру, білімді бекіту сабағы. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Негізгі ойды анықтау Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау Орфографиялық норма Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен негізгі ойды анықтай отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескеру. Барлық оқушылар: Мәтін мазмұнын түсінеді, лексикалық минимумды тілде орынды қолданады. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Көптеген оқушылар: Тыңдалым материалының негізінде әңгіме жаза алады, орфографиялық норманы сақтайды. Кейбір оқушылар: Барлық талаптарды толық орындай алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дескриптор |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік міндеттер |
Пән лексикасы және терминология: алтын бесік, алпауыт қарлы пирамида, ұлы әмірші, Хантәңірі, оазис Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; Менің ойымша..... Мен келісемін… Мен келіспеймін… |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Елжандылық Туған елге тағзым |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Аспан әлемінің құпиялары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру; Топқа бөлу Оқушылар демалыс дегенде көз алдына не елестейтінін түрлі-түсті қағазға жазады. Жазған сөздерін ортаға салады, сосын мағынасы жуық сөздер бойынша топтарға бөлінеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут |
Тыңдалым алды сұрақтары 1.Саяхатқа шыққанда қай жерлерде болдыңыз? 2. Жылдың қай мезгілі саяхаттағанға қолайлы деп ойлайсыз? 3.Қазақстанда саяхаттауға қолайлы жерлерді білесіз бе? Тыңдалым тапсырма: «Жетісу» https://www.youtube.com/watch?v=ehlLztLYkvs үзінді (3:40 минут) 1-тапсырма. Қазақстанның Жетісу өңірі туралы бейнебаянды тыңдайды және «шын», «жалған», «айтылған жоқ» кестесін толтырады
2-тапсырма. Сөздерді баламаларымен сәйкестендіріңіз.
3-тапсырма. Бейнебаян бойынша концептуалды сұрақтар дайындаңыз.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
Бағалау критерийі 1.Әңгіменің жоспарын жүйелі құра алады. 2.Әңгіменің атауы тақырыбын ашады. 3. Орфографиялық нормаға сай жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Борт журналымен» жұмыс Тақырып бойынша бұрыннан не білемін? Тақырып бойынша жаңадан не білдім? - мәтіннен? - сабақтан? - сыныптастарымнан? - мұғалімнен? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













