Материалдар / ҚМЖ 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Сәуір 2021
698
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспардың

тарауы:

Мектеп:№251 М.

Әуезов атындағы орта мектеп

Мұғалімніңаты-жөні:

Күні :

Сыныбы :7

Мұғалімнің аты­ жөні:Әлімқұлова Айгерім

Қатыспағандар:0

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтыңтақырыбы

7.1 А Экологиялық сукцессия

Сабақ негізделген оқу мақсаттары


7.3.1.4 Экологиялық сукцессия үдерісін сипаттау

Сабақтың мақсаты

Барлығы: Экологиялық сукцессия үдерісін сипаттайды.

Басым бөлігі: экологиялық факторлардың түсіндіре алады.

Кейбір оқушылар: Экологиялық сукцессия үдерісінің жүру кезеңдерін,мысал келтіреді.



Ойлау дағдыларының деңгейі


Қолдану

Бағалау критерийі

Экологиялық сукцессия ұғымына анықтама береді

Бірінші реттік,екінші реттік сукцеесияға мысал келтіреді.

Экологиялық сукцессия үдерісінің маңызын анықтайды


Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаты: - Арнайы пәндік лексика және терминалогия:

Тілдікмақсат:

- өзгертілген тіл көмегі арқылы бастапқы экологиялық сукцессияның үрдісіне жазбаша және ауызша сипаттама беру

Терминология:

Экожүйе, тіршілікортасы, сукцессия, жағдай, қоршаған орта, бейімделу, ағза, түрлер, қоғамдастық, тұрғын, (пионер), топырақ, тау жынысы, өсімдік, шалғын, бұта, орман, алмастыру, колониялау, өсу, өзгеру, бейімделу, пайда болу, өлу, біртіндеп, уақытөтекеле, қорытакеле

Экологиялық сукцессия – сипаттауға қолданылатын термин…

Құндылықтарға баулу

Оқушылардың денсаулығын сақтауға , достық қарым –қатынас жақсартуға ,айналадығыларға қамқорлық көрсетуге баулу.


Пəнаралық байланыс

География ,химия

Алдыңғы білім

5.6.1.3 экологиялық факторлардың экожүйе қызметіне ықпал етуін түсіндіру.

5.6.3.2 өз аймағының экологиялық мәселелерін зерттеу.

Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланғанкезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы



2-7мин


Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптар бірлескен оқу ортасы мен ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Үй тапсырмасын сұрау..

« Сөздік бағалау» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын.

1 .экожуйе қандай факторлар жиынтығы?

2.экожуйе компанеттері неше топка бөлінеді?

3.Қоректіз торлар дегеніміз не?

4. Экологиялық пирамида ережесі?.

Бағалау. «Ыстық орындық»


Сабақтың ортасы







8-12мин

Shape1

"Жеткілікті "топ

Экологиялық проблемалар туралы суреттер көрсету арқылы түрткі сұрақтар қоюмен жаңа сабақты бастаймын.

1.тапсырма Жұптық жұмыс: «мазайка» әдісі арқылы бағалау

берілген мәтіндерді балалар оқып алады ортақ тапсырма (мәтінмен жұмыс )

1 топ : экологиялық сукцессия


2 топ: бірінші және екінші реттік сукцессия


Shape3 Shape2

"Жеткілікті "топ

"Озық" топ

3топ : экожүйенің алмасуы .



Shape4

"Үздік" топ








Сергіту сәті « Гүлмен тілек »


2.тапсырма « Сызбаны толтыру» әдісі сызбанұсқаны дәптерге сызып , өсімдіктер бірлестігінің алмасу себептерін жазыңыздар ?

Picture 1




Бағалау : үш шапалақ


Сабақтың соңы

Кері байланыс: «бес бармақ»әдісі бойынша, бүгінгі сабақта кері байланыс орнатады


Үйге тапсырма беру


«Қазақстандағы экологиялық аймақтары» туралы

реферат жазу.


Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушылардың қажеттіліктері қанағаттандыруға бағытталған қарым-қатынас формалары бойынша саралау.

Оқушыларға жеке қолдау көрсету арқылы саралау.Оқушыларға жеке жұмыс жасату барысында жекелеген оқушыларға сұрақ қою арқылы қолдау көрсету.

Бастапқы сукцессия үрдісін түсінеді және осы үрдісті арнайы терминологияны пайдалана отырып сипаттама бере алады.

Зерттелетін аймақтың флора және фаунасын сипаттау

Топтық жұмыс

барысында оқушылардың жанына барып , тірек сөздермен сілтеме жасап ,тақырыпқа байланысты ашық сұрақтар қою арқылы қолдау көрсетемін.

Топтық ,жұптық жұмыстарда «Бас бармақ», « Ыстық орындық »әдістерін тиімді пайдаланамын. Қалыптастырушы бағалауда оқушылардың бірігіп талдау мәдениеті қалыптасады; сыни және шығармашылық ойлауы дамиды.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сабақтабалалардың денсаулығын сақтау үшін сергіту сәтін өткіздім сонымен қатар биология кабинетінің Қауіпсіздік техникасы ережелер сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттарын оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қолжеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

Сабақ кезеңдерін де уақытты тиімді пайдаландыңызба? Сабақ жоспарыны н ауытқулар болдыма

жəне неліктен?


Жалпы бағалау


Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:

2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді(оқыту мен оқуға қатысты)? 1:

2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың

жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтар да не нəрсеге назар аудару қажет?


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!