Қысқа мерзімді жоспар
|
9-бөлім. Әлемдегі ірі кітапханалар |
Мектеп: ОМЛ №18 |
||||||
|
Күні: 19.04.2024 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Ниязбекова М.Т |
||||||
|
Сынып: 6 ғ |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Университеттік кітапханалар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер,дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып,диалогке қатысу,ойын анық жеткізу 6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату,синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты. |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 минут 3 минут Жаңа сабақ 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Психологиялық ахуал. «Жылы жүрек» әдісі
. Үй тапсырмасы: Күшейткіш үстеулерді қолдана отырып, «Ғылыми кітапхана»тақырыбына 5 сөйлем құрап жаз «Стикер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылардан үй тапсырмасы сұралады
Бейнеролик.Жетісу университетінің Ғали Орманов атындағы кітапханасы Ойқозғау: 1.«Университет » сөзіне анықтама бер? 2.Қазақстандағы қанай танымал университеттерді білесің? 3.Өз мектебіндегі кітапхана қандай? Тыңдалым Кітаптан мәтіннен үзінді тыңдау ұсынылады. Ж.Ж 1 2.Қандай жанрдағы кітаптардв оқуды ұнатаың? 3.Соңғы рет қандай кітап оқыдың? 4.Ондағы оқиға сені несімен қызықтырды? 5.Кітапты кітапханадан алып оқуды қалайсың ба әлде ғаламтордағы электронды әдебиеттерді оқисың ба? 6.Кітап оқуды саған кім жиі ұсынады? |
Жүрекшені сыйлау арқылы бір-біріне жақсы тілектерін айтып өтеді Оқушылар орындықтарының артындағы реттік сан жазылған стикерларды алып,кезекпен үй тапсырмасын айтады Бейнероликті мұқият тыңдайды Аудионы мұқият тыңдайды. Дескриптор Берілген сұрақтарға жауап береді |
Бағалау парағы
Бағалау парағы
|
«Стикерлер сөйлейді» әдісі
https://youtu.be/LJMGwx375Es?si=FKLMFH6tIWPCuv7n Аудио |
|||
|
Сабақтың ортасы
Сабақты бекіту Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Топтық жұмыс «Ерікті тілшілер» әдісі 1 –топ. .«Біздің мектептегі кітапхана»тақырыбында сұхбат құру.Сұхбатта төмендегі сөздер мен сөз тіркестерін қолданындар
«Білімді қарындаштар» әдісі 2-топ .Үстеулердің мағыналық түрлерін ажыратындар,мысал келтіріндер
«Сұрақ жауап» әдісі 3-топ.Тақырып бойынша сұрақтар құрастыру Ж. Ж «Семантикалық карта»стратегиясы бойынша үстеу сөздердің түрлерін талда
«Wordwall» платформасы арқылы үстеуге қатысты сұрақтарға жауап береді Мезгіл үстеуінің сұрағын табыңыз Күшейткіш үстеулі тіркесті табыңыз Үстеу мағынасына қарай неше түрге бөлінетінін табыңыз Мекен үстеудің сұрағын табыңыз Мақсат үстеуді табыңыз Мөлшер үстеудің сұрағын табыңыз Себеп-салдар үстеуінің сұрағын табыңыз Мезгіл үстеуді көрсетіңіз Қаншадан?нешеден?нешеуден?қалай қалай? сұрақтарына жауап беретін Үстеу құрамына қарай нешеге бөлінеді? Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
\ Дескриптор - Төмендегі сөздер мен сөз тіркестерін оқиды. -Оларды қастыстырып сұхбат құрады. Дескриптор -Берілген сөздерді оқиды - Үстеулердің мағынасына қарай ажыратады,мысал келтіреді Дескриптор - Тақырып бойынша сұрақтар құрастырады - Сұрақтары нақты және жүйелі құрастырылу керек. Дескриптор -Үстеу сөздердің түрлерін талдайды - Үстеудің түрлерін табады Дескриптор - «Wordwall» платформасына кіреді - Сұрақтарға жауап береді |
Екі жұлдыз, бір тілек стратегиясы
Бағалау парағы
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
ДК Интербелсенді тақта ДК Оқулық Жұмыс дәптері ДК Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/71913348/%d2%af%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%83-%d1%81%d2%b1%d1%80%d0%b0%d2%9b%d1%82%d0%b0%d1%80
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
8 тапсырма,192 бет |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
9-бөлім. Әлемдегі ірі кітапханалар |
Мектеп: ОМЛ №18 |
||||||
|
Күні: 19.04.2024 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні: Ниязбекова М.Т |
||||||
|
Сынып: 6 ғ |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Университеттік кітапханалар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер,дайын тіркестер мен терминдерді орынды қолданып,диалогке қатысу,ойын анық жеткізу 6.4.4.3 үстеудің мағыналық түрлерін ажырату,синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты. |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 минут 3 минут Жаңа сабақ 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Психологиялық ахуал. «Жылы жүрек» әдісі
. Үй тапсырмасы: Күшейткіш үстеулерді қолдана отырып, «Ғылыми кітапхана»тақырыбына 5 сөйлем құрап жаз «Стикер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылардан үй тапсырмасы сұралады
Бейнеролик.Жетісу университетінің Ғали Орманов атындағы кітапханасы Ойқозғау: 1.«Университет » сөзіне анықтама бер? 2.Қазақстандағы қанай танымал университеттерді білесің? 3.Өз мектебіндегі кітапхана қандай? Тыңдалым Кітаптан мәтіннен үзінді тыңдау ұсынылады. Ж.Ж 1 2.Қандай жанрдағы кітаптардв оқуды ұнатаың? 3.Соңғы рет қандай кітап оқыдың? 4.Ондағы оқиға сені несімен қызықтырды? 5.Кітапты кітапханадан алып оқуды қалайсың ба әлде ғаламтордағы электронды әдебиеттерді оқисың ба? 6.Кітап оқуды саған кім жиі ұсынады? |
Жүрекшені сыйлау арқылы бір-біріне жақсы тілектерін айтып өтеді Оқушылар орындықтарының артындағы реттік сан жазылған стикерларды алып,кезекпен үй тапсырмасын айтады Бейнероликті мұқият тыңдайды Аудионы мұқият тыңдайды. Дескриптор Берілген сұрақтарға жауап береді |
Бағалау парағы
Бағалау парағы
|
«Стикерлер сөйлейді» әдісі
https://youtu.be/LJMGwx375Es?si=FKLMFH6tIWPCuv7n Аудио |
|||
|
Сабақтың ортасы
Сабақты бекіту Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
Топтық жұмыс «Ерікті тілшілер» әдісі 1 –топ. .«Біздің мектептегі кітапхана»тақырыбында сұхбат құру.Сұхбатта төмендегі сөздер мен сөз тіркестерін қолданындар
«Білімді қарындаштар» әдісі 2-топ .Үстеулердің мағыналық түрлерін ажыратындар,мысал келтіріндер
«Сұрақ жауап» әдісі 3-топ.Тақырып бойынша сұрақтар құрастыру Ж. Ж «Семантикалық карта»стратегиясы бойынша үстеу сөздердің түрлерін талда
«Wordwall» платформасы арқылы үстеуге қатысты сұрақтарға жауап береді Мезгіл үстеуінің сұрағын табыңыз Күшейткіш үстеулі тіркесті табыңыз Үстеу мағынасына қарай неше түрге бөлінетінін табыңыз Мекен үстеудің сұрағын табыңыз Мақсат үстеуді табыңыз Мөлшер үстеудің сұрағын табыңыз Себеп-салдар үстеуінің сұрағын табыңыз Мезгіл үстеуді көрсетіңіз Қаншадан?нешеден?нешеуден?қалай қалай? сұрақтарына жауап беретін Үстеу құрамына қарай нешеге бөлінеді? Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
\ Дескриптор - Төмендегі сөздер мен сөз тіркестерін оқиды. -Оларды қастыстырып сұхбат құрады. Дескриптор -Берілген сөздерді оқиды - Үстеулердің мағынасына қарай ажыратады,мысал келтіреді Дескриптор - Тақырып бойынша сұрақтар құрастырады - Сұрақтары нақты және жүйелі құрастырылу керек. Дескриптор -Үстеу сөздердің түрлерін талдайды - Үстеудің түрлерін табады Дескриптор - «Wordwall» платформасына кіреді - Сұрақтарға жауап береді |
Екі жұлдыз, бір тілек стратегиясы
Бағалау парағы
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
ДК Интербелсенді тақта ДК Оқулық Жұмыс дәптері ДК Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/71913348/%d2%af%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%83-%d1%81%d2%b1%d1%80%d0%b0%d2%9b%d1%82%d0%b0%d1%80
|
|||
|
Үй тапсырмасы |
8 тапсырма,192 бет |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

.Өзіңнің
кітапханаларын туралы баяндап бер









