___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Гиперсілтемелер
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Гиперсілтемелер (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
бөлімнен бөлімге жылдам көшуді ұйымдастыруды үйрету мәтіндік редакторда гиперсілтемелерді қалай ұйымдастыру керектігін түсіндіру |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
"Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік" құндылығы мәтіндік құжатпен ұқыпты және жауапты жұмыс, гиперсілтемелерді дұрыс ресімдеу, сондай-ақ ақпаратты ұсынудың құрылымы мен сапасына мұқият қарау арқылы қалыптасады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. "Қуаныш шеңбері" әдісімен оқушылардың бір-біріне жақсы тілектерімен сыныпта көңілді көңіл-күй қалыптасады. Үй тапсырмасын тексеру |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа кіріспе. "Миға шабуыл" әдісі. Сұрақтар: 1) мәтіндік редакторда сілтемені қалай жасауға болады? 2) бір мәтіндік құжаттан екіншісіне ауысудың қандай әдістерін білесіз? 3) көлемді құжаттармен жұмыс істеу кезінде бір тараудан екінші тарауға жылдам көшу қалай жүзеге асырылады? Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Оқушылар дәптерлеріне оқулықтағы жаңа материалдан термин сөздерді жазады. Жеке жұмыс
Сергіту сәті
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Өз нұсқаларын ұсынады - бос орындарға тиісті сөздерді жазады; - жауабын жазады - әрекеттердің дұрыс реттілігін анықтайды - тұжырымдардың ақиқаттылығын анықтайды; Сергіту жаттығуларын орындайды - функционалдық сауаттылық тапсырмасын орындайды - ЖИ пайдаланып, сұраққа жауап береді - Интерактивті тапсырманы орындайды - практикалық жұмысты орындайды. |
Бағалау критерийі: Құжаттағы сілтемелерді ұйымдастырудың мақсаты мен тәсілдерін анықтайды, Дескрипторлар: - бос орындарға тиісті сөздерді жазады; (2 ұпай) - сұраққа жауабын жазады (1 ұпай) - әрекеттердің дұрыс реттілігін анықтайды (2 ұпай) - тұжырымдардың ақиқаттылығын анықтайды; (1 ұпай) - функционалдық сауаттылық тапсырмасын орындайды (1 ұпай) - ЖИ пайдаланып, сұраққа жауап береді (1 ұпай) - практикалық жұмысты орындайды. (2 ұпай)
|
Интербелсенді тақта, оқулық Жұмыс парағы Жасанды интеллект https://wordwall.net/play/71292/854/282 |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. "Сұрақ-жауап" әдісі. Интерактивті тақтада оқушыларға бүгінгі сабақта өткен негізгі ақпаратқа жауап беруді талап ететін сұрақтар қойылады. Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі. 1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2. Гиперсілтемелердің қандай түрлері бар? 3. Гиперсілтемені қалай қосуға болады? 4. Гиперсілтеме құжаттың бір бөлігіне немесе объектіге қосылғанын қалай білуге болады? 5. Гиперсілтеме кірістіру тілқатысу терезесінде қанша элемент бар Үй тапсырмасы: төмендегі суреттер бойынша тақырыпты таңдаңыз. Тақырып бойынша иллюстрациялар туралы электронды кітап жасаңыз. Рефлексия.
|
Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі. Үй тапсырмасын жазады |
|
|
Informatica_didactics
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 6 сынып
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Гиперсілтемелер
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтіндік құжатпен жұмыс жасау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Гиперсілтемелер (1 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.2.1 сілтемелерді ұйымдастыру (гиперсілтемелер, мазмұны, тақырыптар, түсіндірмелер); |
|
|
Сабақтың мақсаты |
бөлімнен бөлімге жылдам көшуді ұйымдастыруды үйрету мәтіндік редакторда гиперсілтемелерді қалай ұйымдастыру керектігін түсіндіру |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
"Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік" құндылығы мәтіндік құжатпен ұқыпты және жауапты жұмыс, гиперсілтемелерді дұрыс ресімдеу, сондай-ақ ақпаратты ұсынудың құрылымы мен сапасына мұқият қарау арқылы қалыптасады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. "Қуаныш шеңбері" әдісімен оқушылардың бір-біріне жақсы тілектерімен сыныпта көңілді көңіл-күй қалыптасады. Үй тапсырмасын тексеру |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабаққа кіріспе. "Миға шабуыл" әдісі. Сұрақтар: 1) мәтіндік редакторда сілтемені қалай жасауға болады? 2) бір мәтіндік құжаттан екіншісіне ауысудың қандай әдістерін білесіз? 3) көлемді құжаттармен жұмыс істеу кезінде бір тараудан екінші тарауға жылдам көшу қалай жүзеге асырылады? Жаңа материалды меңгеру. Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Оқушылар дәптерлеріне оқулықтағы жаңа материалдан термин сөздерді жазады. Жеке жұмыс
Сергіту сәті
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды Өз нұсқаларын ұсынады - бос орындарға тиісті сөздерді жазады; - жауабын жазады - әрекеттердің дұрыс реттілігін анықтайды - тұжырымдардың ақиқаттылығын анықтайды; Сергіту жаттығуларын орындайды - функционалдық сауаттылық тапсырмасын орындайды - ЖИ пайдаланып, сұраққа жауап береді - Интерактивті тапсырманы орындайды - практикалық жұмысты орындайды. |
Бағалау критерийі: Құжаттағы сілтемелерді ұйымдастырудың мақсаты мен тәсілдерін анықтайды, Дескрипторлар: - бос орындарға тиісті сөздерді жазады; (2 ұпай) - сұраққа жауабын жазады (1 ұпай) - әрекеттердің дұрыс реттілігін анықтайды (2 ұпай) - тұжырымдардың ақиқаттылығын анықтайды; (1 ұпай) - функционалдық сауаттылық тапсырмасын орындайды (1 ұпай) - ЖИ пайдаланып, сұраққа жауап береді (1 ұпай) - практикалық жұмысты орындайды. (2 ұпай)
|
Интербелсенді тақта, оқулық Жұмыс парағы Жасанды интеллект https://wordwall.net/play/71292/854/282 |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту. "Сұрақ-жауап" әдісі. Интерактивті тақтада оқушыларға бүгінгі сабақта өткен негізгі ақпаратқа жауап беруді талап ететін сұрақтар қойылады. Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі. 1. Гиперсілтеме дегеніміз не? 2. Гиперсілтемелердің қандай түрлері бар? 3. Гиперсілтемені қалай қосуға болады? 4. Гиперсілтеме құжаттың бір бөлігіне немесе объектіге қосылғанын қалай білуге болады? 5. Гиперсілтеме кірістіру тілқатысу терезесінде қанша элемент бар Үй тапсырмасы: төмендегі суреттер бойынша тақырыпты таңдаңыз. Тақырып бойынша иллюстрациялар туралы электронды кітап жасаңыз. Рефлексия.
|
Оқушылардың әрқайсысы өз пікірлерімен бөліседі. Үй тапсырмасын жазады |
|
|
Informatica_didactics
шағым қалдыра аласыз






