|
Бекітемін: |
|
||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі.Қазақстандағы өзен-көлдер.Морфология |
||||
|
Тақырыбы |
Жалпылау,өздік,сілтеу есімдіктеріне талдау жұмыстары |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
28.01.2026ж |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.2.4.1-ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын,тілдік ерекшелігін салыстыру. 6.4.4.1-сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну,есімдікті зат есім,сын есімнің орнына қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын,тілдік ерекшелігін салыстырады. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсінеді,есімдікті зат есім,сын есімнің орнына қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы: 5 минут Ұйымдастыру: Сабақтың ортасы: 30 минут |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру; Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру; «Сұрақтар ілмегі» әдісі Есімдік дегеніміз не? Есімдіктің қандай түрлері бар? Жіктеу есімдігін атаңдар Белгісіздік есімдігі? Болымсыздық есімдігі? Сұрау есімдігі? Жаңа сабақ. «Хат» әдісі Мақсатын түсіндіремін. Есімдіктің түрлеріне тапсырмалар орындатамын. Топтық жұмыс «Бірге ойлаймыз» әдісі Мәтінді оқыңдар,тақырыбын,мазмұнын салыстырыңдар. Құндылық:бірлік және ынтымақ «Жұптық жұмыс» «Өзара алмасу» әдісі 3-тапсырма Берілген есімдіктерді септеңдер. Құндылық: бірлік және ынтымақ Жеке жұмыс « Кім шапшаң?» әдісі Жұмбақтардың шешуін табыңдар. Құндылық: бірлік және ынтымақ ЕББҚ Мәтінді көшіріп жазу. |
Сұрақтарға жауап береді. 1-топ: Мәтінді оқу. 2-топ: Салыстыру. 3-топ: Берілген тақырып бойынша мәтін құрастыру. Ештеңе,өзі,әлдекім есімдіктерін септеу. Берілген жұмбақтарды жазады, шешуін табады. «Арал» мәтінін жазады |
Жарайсың! Дескриптор: Мәтінді оқиды-1балл Әр топ тапсырмаларын орындайды-1 балл Дәптерге сауатты жазады-1 балл Жалпы-3балл Дескриптор: Есімдіктерді оқиды-1балл Қандай есімдік екенін ажыратады-1балл Септейді-1б 3балл Дескриптор: Жұмбақтарды оқиды-1балл Шешуін табады-1балл Ажыратады-1балл Сауатты жазады-1балл Жалпы- 4балл Дескриптор ЕББҚ тапсырмасы: Мәтінді ішінен оқиды-2 Көшіріп жазады-3 Қатесіз жазады-2 Дауыстап оқиды-3 |
Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Карточка |
|
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға сұрақ қояды. Қорытынды жасайды. Үйге тапсырма: DIFFIT программасы арқылы жеке тапсырмаларды орындап келу; |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Жалпы-10 балл |
Ауызша, жұмыс дәптері. https://web.diffit.me/first-year-teachers |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 6-сынып қазақ тілі
ҚМЖ 6-сынып қазақ тілі
|
Бекітемін: |
|
||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі.Қазақстандағы өзен-көлдер.Морфология |
||||
|
Тақырыбы |
Жалпылау,өздік,сілтеу есімдіктеріне талдау жұмыстары |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
28.01.2026ж |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.2.4.1-ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын,тілдік ерекшелігін салыстыру. 6.4.4.1-сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну,есімдікті зат есім,сын есімнің орнына қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын,мазмұнын,тілдік ерекшелігін салыстырады. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсінеді,есімдікті зат есім,сын есімнің орнына қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы: 5 минут Ұйымдастыру: Сабақтың ортасы: 30 минут |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру; Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беру; «Сұрақтар ілмегі» әдісі Есімдік дегеніміз не? Есімдіктің қандай түрлері бар? Жіктеу есімдігін атаңдар Белгісіздік есімдігі? Болымсыздық есімдігі? Сұрау есімдігі? Жаңа сабақ. «Хат» әдісі Мақсатын түсіндіремін. Есімдіктің түрлеріне тапсырмалар орындатамын. Топтық жұмыс «Бірге ойлаймыз» әдісі Мәтінді оқыңдар,тақырыбын,мазмұнын салыстырыңдар. Құндылық:бірлік және ынтымақ «Жұптық жұмыс» «Өзара алмасу» әдісі 3-тапсырма Берілген есімдіктерді септеңдер. Құндылық: бірлік және ынтымақ Жеке жұмыс « Кім шапшаң?» әдісі Жұмбақтардың шешуін табыңдар. Құндылық: бірлік және ынтымақ ЕББҚ Мәтінді көшіріп жазу. |
Сұрақтарға жауап береді. 1-топ: Мәтінді оқу. 2-топ: Салыстыру. 3-топ: Берілген тақырып бойынша мәтін құрастыру. Ештеңе,өзі,әлдекім есімдіктерін септеу. Берілген жұмбақтарды жазады, шешуін табады. «Арал» мәтінін жазады |
Жарайсың! Дескриптор: Мәтінді оқиды-1балл Әр топ тапсырмаларын орындайды-1 балл Дәптерге сауатты жазады-1 балл Жалпы-3балл Дескриптор: Есімдіктерді оқиды-1балл Қандай есімдік екенін ажыратады-1балл Септейді-1б 3балл Дескриптор: Жұмбақтарды оқиды-1балл Шешуін табады-1балл Ажыратады-1балл Сауатты жазады-1балл Жалпы- 4балл Дескриптор ЕББҚ тапсырмасы: Мәтінді ішінен оқиды-2 Көшіріп жазады-3 Қатесіз жазады-2 Дауыстап оқиды-3 |
Оқулық Оқулық Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Карточка |
|
|
Сабақтың соңы: 5 минут |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушыларға сұрақ қояды. Қорытынды жасайды. Үйге тапсырма: DIFFIT программасы арқылы жеке тапсырмаларды орындап келу; |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Жалпы-10 балл |
Ауызша, жұмыс дәптері. https://web.diffit.me/first-year-teachers |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













