Материалдар / ҚМЖ 9 -сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ 9 -сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бөлшектеу туралы түсінік
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Қараша 2018
773
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



САБАҚ: № 55-56Бөлшектеу туралы түсінік

Мектеп: «Үшарал орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м мТексерілді:

Күні: 3-5.04Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.
СЫНЫП: 9 сыныпҚатысушылар саны: Қатыспағандар:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)Оқушыларға бөлшектеу туралы түсінік бере отрып сызуды оқуға үйрету
Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар:• сызбаларды оқи алады


Көпшілік оқушылар: сызбаны оқи біледі


Кейбір оқушылар: қималарды ойша қиып елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.








Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: контур, қиюшы жызықтық


Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.
Сабақтың критерийлері
  • Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі
  • Үй тапсырмасы
  • Жаңа сабақ
  • Жаңа сабақ кіріспе
  • Сабақты қорытындылау
  • Алдыңғы оқуМатрицалармен жұмыс
    Жоспар
    Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар




    Басталуы
  • Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу
  • Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру
  • «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.

    Ынтымақтастық атмосфера

    Фасоль салынған қапшық







    Ортасы



    Жаңа сабаққа кіріспе
  • тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».
  • Бөлшектеу – бұйымды құрастыру сызбасы бойынша ойша бөлек тетікбөлшектерге бөліп, сызбаларын сызу.Бөлшектеуге арналған ережемен танысу

    2 –тапсырма: ІІ – топқа Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!» 6.10-сурет. Жоғарыда берілген тәртіпті ұстанып құрастыру сызбаларын оқыңдар6.11 - сурет. Домкрат. Берілген тәртіппен сызбаны оқып, сұрақтарға жауап беріңдер.

  • тапсырма: Жеке жұмыс : А4 пішіміне сызба сызу және оқу
  • Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.


  • 9 сынып оқулығы









    А4 пішімі қарындаш, сызғыш, өшіргіш

    Соңы



    Рефлексия: Екі жұлдыз, бір тілек Скоч қайшы
    Үйге тапсырма

    6.5 оқу 79-81 бет

    Бағалау критерийлеріДескриптор Пән аралық байланыс
    Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық
  • Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді
  • Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді
  • Технология, музыка
    Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс
  • Қималардың түрлерін біледі
  • Суреттерді талдайды


  • Соңы: «Дәптермен жұмыс»
  • Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді


  • Қосымша ақпарат
    Саралау – Көбірек қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз?Анағұрлым қабілеттіоқушыларғажаттығулардыкүрделендіруді қалайБағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексеруді қалайжоспарлайсыз?

    Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКT байланыстарыҚұндылықтардағыбайланыс

    Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы, арқылы іске асады.

    Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындап мақсатқа жетуіне байланысты жетті немесе талпынды деп бағаланадыДүниетану, музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу) пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Таныстырылым қолданылады, Интерактивті тақтаны 20 - 25 минуттан артық қолдануға болмайды. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.






    Рефлексия
  • Сабақ мақсаты, міндеттері орындалдыма?
  • Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынғажазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардыңарасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




  • Бүгін оқушылар не үйренді ?




  • Қандай деңгейде өтті?




  • Жоспарланған саралау жақсы іске астыма?


  • Тапсырмалар сәйкес болдыма?


  • Жоспарыма қандай өзгерістер енгздім және неліктен?


  • Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім1.2.
































    САБАҚ: № 43-44Қималарды белгілеу және оларды салудағы шарттылықтармен келісімдерМектеп: «Үшарал орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» к м мТексерілді:

    Күні: 13-15.03Оқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.
    СЫНЫП: 9 сыныпҚатысушылар саны: Қатыспағандар:
    Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)Оқушыларға қималарды белгілеп, салуды, шарттылықтар мен келісімдер жайлы түсінік беру.
    Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар:• Қималар жайлы біледі


    Көпшілік оқушылар: қималарды салады,


    Кейбір оқушылар: қималарды ойша қиып елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.








    Тілдік мақсат
    Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады


    Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: контур, қиюшы жызықтық


    Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.
    Сабақтың критерийлері
  • Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі
  • Үй тапсырмасы
  • Жаңа сабақ
  • Жаңа сабақ кіріспе
  • Сабақты қорытындылау
  • Алдыңғы оқуМатрицалармен жұмыс
    Жоспар
    Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар




    Басталуы
  • Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу
  • Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру
  • «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.

    Ынтымақтастық атмосфера

    Фасоль салынған қапшық







    Ортасы



    Жаңа сабаққа кіріспе
  • тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».
  • 4.44.- сурет. Нәрсенің пішінін қиятын жазықтықтар көмегімен анықтау. Қима, тілік сияқты, затты бір немесе бірнеше жазықтықпен ойша қиған кезде шыққан кескін..



    2 –тапсырма: Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!»- 4.46 сурет. Симметриялық қималарды орындау ережесін түсіндіру4.47 сурет. Симметриялық емес қималарды орындау ережесі

  • тапсырма: Дәптермен жұмыс. Басты көрініс және алты қима берілген. (4.50 сурет)
  • Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.


    9 сынып оқулығы









    Дәптер, қарындаш, сызғыш, өшіргіш





    Соңы



    Рефлексия. «Білім теңізіне кеме жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады















    Скоч қайшы
    Үйге тапсырма

    42-бет 4-51 сурет

    Бағалау критерийлеріДескриптор Пән аралық байланыс
    Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық
  • Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді
  • Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді
  • Технология, музыка
    Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс
  • Қималардың түрлерін біледі
  • Суреттерді талдайды


  • Соңы: «Дәптермен жұмыс»
  • Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді


  • Қосымша ақпарат
    Саралау – Көбірек қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз?Анағұрлым қабілеттіоқушыларғажаттығулардыкүрделендіруді қалайБағалау - Оқушылардыңүйренгенін тексеруді қалайжоспарлайсыз?

    Пəнаралық байланысҚауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелеріАКT байланыстарыҚұндылықтардағыбайланыс

    Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы, арқылы іске асады.

    Жетістік критерийлеріне сәйкес тапсырманы орындап мақсатқа жетуіне байланысты жетті немесе талпынды деп бағаланадыДүниетану, музыкамен (музыкалық сүйемелдеу), ғылыммен (материалдарды зерттеу) пәндерімен пәнаралық байланыс бар. Таныстырылым қолданылады, Интерактивті тақтаны 20 - 25 минуттан артық қолдануға болмайды. Практикалық жұмыс барысында техникалық қауіпсіздік ережесі сақталады.






    Рефлексия
  • Сабақ мақсаты, міндеттері орындалдыма?
  • Өз сабағыңыз туралы рефлексияны төмендегі бос орынғажазыңыз. Сол жақтағы бағанада келтірілген сұрақтардыңарасынан Сіздің сабағыңызға сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




  • Бүгін оқушылар не үйренді ?




  • Қандай деңгейде өтті?




  • Жоспарланған саралау жақсы іске астыма?


  • Тапсырмалар сәйкес болдыма?


  • Жоспарыма қандай өзгерістер енгздім және неліктен?


  • Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім1.2.




















    САБАҚ: № 45Ажырамайтын бірліктер

    Тексерілді:

    Күні: 01.03фОқытушының аты-жөні: Әлбосынов Н.Р.
    СЫНЫП: 9 сыныпҚатысушылар саны: Қатыспағандар:
    Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)Оқушыларға баұрандалар жайлы түсінік беру.
    Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар: сызба құралдарын пайдаланады


    Көпшілік оқушылар: тақырып бойынша тапсырмаларды орындайды


    Кейбір оқушылар: бұрандаларды елестетіп бейнелейді, дәлелдейді.








    Тілдік мақсат
    Оқушылар орындай алады: өлшем түсіріп сызады


    Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: бұрандалар, винттік, метрикалық


    Диалог құруға арналған тапсырмалар: Жаңа сабақты түсінуде, ертегіні мазмұндап айтады, талқылайды, қорғайды.
    Сабақтың критерийлері
  • Психологиялық ахуал, ұйымдастыру кезеңі
  • Үй тапсырмасы
  • Жаңа сабақ
  • Жаңа сабақ кіріспе
  • Сабақты қорытындылау
  • Алдыңғы оқуМатрицалармен жұмыс
    Жоспар
    Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)Ресурстар




    Басталуы
    1.Сыныпта жайлы психологиялық ахуал қалыптастыру. «Менің арманым» бір- бір арманын айтқызу
  • Үйге берілген шығармашылық жұмысты тексеру
  • «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы өткенді пысықтау.

    Ынтымақтастық атмосфера

    Фасоль салынған қапшық







    Ортасы



    Жаңа сабаққа кіріспе
  • тапсырма: «Оқулықпен жұмыс».
  • 5.6- сурет. Бұранда жасау



    2. тапсырма: Жаңа сабақ «Ойланып жауап бер!»- 5.7- сурет. Метрикалық бұранда. Трапециялық бұранда.

    3.тапсырма: Дәптермен жұмыс. Басты көрініс және алты қима берілген. (5.15 сурет) Аяқтаған жұмыстарын ортаға шығып көрсетіп, қорғау. Бір – бірін бағалау.


    9 сынып оқулығы





    Дәптер, қарындаш, сызғыш, өшіргіш





    Соңы



    Рефлексия. «Білім теңізіне кеме жіберіңіз» Тақырыпты жақсы меңгердім деген оқушылар кемелерін теңізге орналастырады,өзіне сенімсіздер жағаның шетінде қалады















    Скоч қайшы
    Үйге тапсырма

    42-бет 4-51 сурет

    Бағалау критерийлеріДескриптор Пән аралық байланыс
    Басы: Психологиялық ахуал. Топқа бөлу. Сабаққа даярлық
  • Балалар армандарын айтып тілік пен қима арқылы топқа бөлінді
  • Үй тапсырмасын «сұрақты қағып ал» әдісі арқылы еске түсіреді
  • Технология, музыка
    Ортасы:Оқулықпен жұмыс жұмыс
  • Қималардың түрлерін біледі
  • Суреттерді талдайды


  • Соңы: «Дәптермен жұмыс»
  • Жазу үлгісін толтырып, қималарды белгілейді


  • Қосымша ақпарат
    Саралау – Көбірек қолдаукөрсетуді қалайжоспарлайсыз?Анағұрлым қабілеттіоқушыларғажаттығуларды
    578тг - Сатып алу
    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!