|
Бөлім: Қазақ жазуының даму жолы. «Күлтегін» жыры |
Мектеп: |
Сыныбы: |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Калибекова Г.К. |
|||||||||
|
Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тасқа қашалған жазулар |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай
сөздерді орынды қолдана отырып,
мақсатты аудиторияға арналған ауызша
мәтіндер құрау; |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтінде құрау; 9.5.1.1 өздік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
түсіну, қолдану |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Тарих |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Тақырыпты болжау 5 минут Сабақтың ортасы: 7 минут
10 минут
6 минут
10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Сурет бойынша тақырыпты болжау
Сабқтың тақырыбы мен мақсаты айтылады. Жаңа сөздер: Құлпытас— надгробный камень (памятник) Қашау – высекать дәуір — эпоха түркі — тюркский жазба — письменный дүниетаным — мировоззрение
1-тапсырма Топтық жұмыс.
https://learningapps.org/watch?v=pm0zshs7324 Жеке жұмыс. Сөйлемдерді өздік етістермен толықтырып жазыңыз
https://wordwall.net/resource/84363918
«3Д КУБ» әдісі арқылы берілген ақпарат бойынша әр топ қорытынды ретінде 2 ауызша сөйлем құрайды. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады.Оқушылар суретке байланысты өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды.Жаңа сөздерді, ережені дәптерлеріне жазып аладыОқулықтағы оқылым мәтінін (6-бет 7-тапсырма) түсініп оқып, «Дұрыс\Бұрыс» ақпаратты белгілейді Сілтеме арқылы өтіп, сөйлемдерді өздік етістермен толықтырып жазады Берілген тақырыпта қорытынды ретінде 2 ауызша сөйлем құрайды. |
Назары сабаққа аударылады.
Суретте не бейнеленгенін айтады.
Жаңа сөздерді, ережені дәптерлеріне жазып алады
Оқулықтағы оқылым мәтінін (6-бет 7-тапсырма) түсініп оқып, «Дұрыс\Бұрыс» ақпаратты мұғалім көмегімен белгілейді
Интербелсенді тақтадан өздік етістерді көшіріп жазады
Ақпараатты тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды.
|
«Бас бармақ» тәсіліДескриптор: Барлық ақпаратқа дұрыс жауап береді – 2 ұпай; 1-2 қатесі бар – 1 ұпай; «Бас бармақ» әдісіДескриптор:Берілген тақырыпта 2 сөйлем құрастырады-2;1 сөйлем құрастырады -1; |
Интербелсенді тақта
|
|||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
Кері байланыс
Мен білгенмін Мен білдім Менің сұрағым бар 8-тапсырма |
|
||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
||||||||
|
Рефлексия |
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ 9-сынып. "Тасқа қашалған жазулар" Қазақ тілі мен әдебиеті.
ҚМЖ 9-сынып. "Тасқа қашалған жазулар" Қазақ тілі мен әдебиеті.
|
Бөлім: Қазақ жазуының даму жолы. «Күлтегін» жыры |
Мектеп: |
Сыныбы: |
||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Калибекова Г.К. |
|||||||||
|
Пәні: қазақ тілі мен әдебиеті |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тасқа қашалған жазулар |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.1.1 берілген тақырыпқа сай
сөздерді орынды қолдана отырып,
мақсатты аудиторияға арналған ауызша
мәтіндер құрау; |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Берілген тақырыпқа сай сөздерді орынды қолдана отырып, мақсатты аудиторияға арналған ауызша мәтінде құрау; 9.5.1.1 өздік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану. |
|||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
түсіну, қолдану |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар: |
Тарих |
|||||||||
|
Алдыңғы білім |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Тақырыпты болжау 5 минут Сабақтың ортасы: 7 минут
10 минут
6 минут
10 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Сурет бойынша тақырыпты болжау
Сабқтың тақырыбы мен мақсаты айтылады. Жаңа сөздер: Құлпытас— надгробный камень (памятник) Қашау – высекать дәуір — эпоха түркі — тюркский жазба — письменный дүниетаным — мировоззрение
1-тапсырма Топтық жұмыс.
https://learningapps.org/watch?v=pm0zshs7324 Жеке жұмыс. Сөйлемдерді өздік етістермен толықтырып жазыңыз
https://wordwall.net/resource/84363918
«3Д КУБ» әдісі арқылы берілген ақпарат бойынша әр топ қорытынды ретінде 2 ауызша сөйлем құрайды. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады.Оқушылар суретке байланысты өз пікірлерін білдіреді. Бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды.Жаңа сөздерді, ережені дәптерлеріне жазып аладыОқулықтағы оқылым мәтінін (6-бет 7-тапсырма) түсініп оқып, «Дұрыс\Бұрыс» ақпаратты белгілейді Сілтеме арқылы өтіп, сөйлемдерді өздік етістермен толықтырып жазады Берілген тақырыпта қорытынды ретінде 2 ауызша сөйлем құрайды. |
Назары сабаққа аударылады.
Суретте не бейнеленгенін айтады.
Жаңа сөздерді, ережені дәптерлеріне жазып алады
Оқулықтағы оқылым мәтінін (6-бет 7-тапсырма) түсініп оқып, «Дұрыс\Бұрыс» ақпаратты мұғалім көмегімен белгілейді
Интербелсенді тақтадан өздік етістерді көшіріп жазады
Ақпараатты тыңдайды, жаңа сөздерді қайталайды.
|
«Бас бармақ» тәсіліДескриптор: Барлық ақпаратқа дұрыс жауап береді – 2 ұпай; 1-2 қатесі бар – 1 ұпай; «Бас бармақ» әдісіДескриптор:Берілген тақырыпта 2 сөйлем құрастырады-2;1 сөйлем құрастырады -1; |
Интербелсенді тақта
|
|||||
|
Сабақтың соңы: 3 мин.
Үй тапсырмасы: 2 мин. |
Кері байланыс
Мен білгенмін Мен білдім Менің сұрағым бар 8-тапсырма |
|
||||||||
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік; |
||||||||
|
Рефлексия |
Өзін-өзі бағалау Кері байланыс парағы |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім? Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма? |
|
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз


ІІ. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

















