|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютер және қауіпсіздік Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар? |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.1.2. Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Барлық оқушылар: Компьютердің негізгі құрылғыларын білу 2. Көпшілік оқушылар: Құрылғылардың мүмкіндіктерін қолдану. 3. Кейбір оқушылар: Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін талдау. |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Монитор, пернетақта, жүйелік блок. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілікке, ауызбіршілікке, сын тұрғысынан ойлауға баулу. |
|||
|
Пəнаралық байланыс |
Сурет, сызу |
|||
|
Алдыңғы білім |
Компьютердің маңызды құрылғыларын біледі. |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І-топ Монитор, ІІ-топ Пернетақта, ІІІ-топ Жүйелік блок
Мағынаны тану әдістерінен социометрияның шәкіл ұғымынан оқушылардың осы тақырып бойынша бастапқы білім деңгейлерін тексеру. |
6 сынып оқулығы, Е.А. Вьюшкова, Н.В. Параскун, Б.Қ. Әбенов. Bilim.land.kz. Электронды оқулық
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут
|
Осы тақырыпты түсіндіру мақсатында Bilim.land.kz. сайтынан бейнежазба көрсету,тыңдату Оқушылар осы бейнежазбаны көре және тыңдай отырып, компьютердің негізгі құрылғыларын «Апельсин» әдісі бойынша тобымен бірге жұмысын қорғайды. Дескриптор:
Бағалау:
Дескриптор:
Бағалау: 5 Электронды оқулықтағы бүгінгі тақырыпқа дайындалған тапсырмаларды орындау барысында әр құрылғының атқаратын қызметі арқылы сәйкестендіру Дескриптор:
Бағалау: |
http://bilimland.kz/kk/#lesson=16309
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Бес саусақ» 1. Бас бармақ – Не үйрендім? 2. Балан үйрек – Неге көңіл аудару керек? 3.Ортан терек – Кімге көмектестім? 4.Шылдыр шүмек – Алған әсерім, Көңіл-күйім? 5.Кішкене бөбек – Неден қиналдым?
|
|
||
|
Саралау – қосымша көмек көрсетуді оқушыларды бір-бірінің пікірі арқылы тыңдай білуге,нақтылыққа көз жеткізе білуге дағдыландырамын . Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру үшін оқулықтағы «С» бөлімі бойынша немесе түрлі интернет платформаларынан алынған тапсырмаларды жас ерекшелігіне қарай дайындап келемін |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеру үшін пысықтауға арналған тапсырмалар немесе интернет платформалардағы тест жұмыстарын дайындап келемін |
Пәнаралық
байланыс |
||
|
Саралауға тапсырма: «Суреттер сөйлейді » Ребустың шешімін тауып, атқаратын қызметіне байланысты әңгіме құрастыр.
Дискриптор:
Бағалау: |
Бағалау |
Сергіту сәті: Дене мүшесі бойынша сандарды жазу. 1,2,3,4,5. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ - Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар?
ҚМЖ - Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар?
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютер және қауіпсіздік Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар? |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.1.2. Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Барлық оқушылар: Компьютердің негізгі құрылғыларын білу 2. Көпшілік оқушылар: Құрылғылардың мүмкіндіктерін қолдану. 3. Кейбір оқушылар: Компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін талдау. |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Монитор, пернетақта, жүйелік блок. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Жауапкершілікке, ауызбіршілікке, сын тұрғысынан ойлауға баулу. |
|||
|
Пəнаралық байланыс |
Сурет, сызу |
|||
|
Алдыңғы білім |
Компьютердің маңызды құрылғыларын біледі. |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І-топ Монитор, ІІ-топ Пернетақта, ІІІ-топ Жүйелік блок
Мағынаны тану әдістерінен социометрияның шәкіл ұғымынан оқушылардың осы тақырып бойынша бастапқы білім деңгейлерін тексеру. |
6 сынып оқулығы, Е.А. Вьюшкова, Н.В. Параскун, Б.Қ. Әбенов. Bilim.land.kz. Электронды оқулық
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 15 минут
|
Осы тақырыпты түсіндіру мақсатында Bilim.land.kz. сайтынан бейнежазба көрсету,тыңдату Оқушылар осы бейнежазбаны көре және тыңдай отырып, компьютердің негізгі құрылғыларын «Апельсин» әдісі бойынша тобымен бірге жұмысын қорғайды. Дескриптор:
Бағалау:
Дескриптор:
Бағалау: 5 Электронды оқулықтағы бүгінгі тақырыпқа дайындалған тапсырмаларды орындау барысында әр құрылғының атқаратын қызметі арқылы сәйкестендіру Дескриптор:
Бағалау: |
http://bilimland.kz/kk/#lesson=16309
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия: «Бес саусақ» 1. Бас бармақ – Не үйрендім? 2. Балан үйрек – Неге көңіл аудару керек? 3.Ортан терек – Кімге көмектестім? 4.Шылдыр шүмек – Алған әсерім, Көңіл-күйім? 5.Кішкене бөбек – Неден қиналдым?
|
|
||
|
Саралау – қосымша көмек көрсетуді оқушыларды бір-бірінің пікірі арқылы тыңдай білуге,нақтылыққа көз жеткізе білуге дағдыландырамын . Қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіру үшін оқулықтағы «С» бөлімі бойынша немесе түрлі интернет платформаларынан алынған тапсырмаларды жас ерекшелігіне қарай дайындап келемін |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеру үшін пысықтауға арналған тапсырмалар немесе интернет платформалардағы тест жұмыстарын дайындап келемін |
Пәнаралық
байланыс |
||
|
Саралауға тапсырма: «Суреттер сөйлейді » Ребустың шешімін тауып, атқаратын қызметіне байланысты әңгіме құрастыр.
Дискриптор:
Бағалау: |
Бағалау |
Сергіту сәті: Дене мүшесі бойынша сандарды жазу. 1,2,3,4,5. |
||
шағым қалдыра аласыз

















