САБАҚ: Ақжолтай Ағыбай батыр | Мектеп:КММ «Алтыншоқы орта мектеп-бақшасы» |
Күні:14.11.2017 ж | Мұғалімнің аты-жөні:Темирбаев Д.Т. |
СЫНЫП: 3 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Мәтіннің негізгі мазмұнын ашады. Ағыбай батыр туралы жаңа ақпарат алады. |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: |
| Әңгіменің мазмұнын түсінеді. |
| Оқушылардың басым бөлігі: |
| Әңгіменің мазмұны бойынша сұрақтар құрайды. |
| Кейбір оқушылар: |
| Ағыбайдың ерлік істерін талдайды. |
|
|
Алдыңғы оқу | Бөгенбай батыр туралы білетіндерін еске түсіреді. Эсселерін оқып, қорытындылайды. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар |
Басталуы:Қызығушылықты ояту.Топқа бөлу 1 минҮй тапсырмасын тексеру 5 мин
Сұрақ-жауап 4 мин |
Мозайка әдісі арқылы.Батырдың бес қаруының суретін құрастыру
Әр топта « таңдап оқу»әдісі арқылы эссенің ішінен ұнаған біреуін оқиды.
Топқа бөлінгендегі шыққан сурет бойынша Топта ақылдасып,ойларын ортаға салып,ұжымға айтады.Топтар арасында бір-біріне сұрақ қояды. |
Суреттер
Дәптер
|
Ортасы:Мағынаны ажырату
2мин
«Бағытталған оқу»
8 мин
5 мин
Сергіту сәті 1 мин |
Сөздік жұмысы
Ығыстыру-шеттетуЖасақ-әскерОң-солын тану-есею,бәрін білу
Мәтінді әр үзінді бойынша оқып, танысады.Жұпта, топта талқылау.Мәтінді оқып, талқылауға қатысады.Сұрақтарға жауап береді.Неліктен Ағыбай батырдың есімі Кенесары ханмен қатар айтылады?Мәтінді қандай бөліктерге бөлуге болады?Ағыбай батырды халық қалай бағалады?Оны неліктен «Ақжолтай Ағыбай батыр» деп атаған?
«Көңілді үзіліс» |
Оқулық
Оқулық |
Аяқталуы:Ой толғаныс
10 мин
Кері байланыс4 мин |
Әр топқа деңгейлік тапсырма беріледі.РАФТ әдісі бойыншаРольге кіріп үндеу тастайды. Топта қорғайдыӘр топтан 1 адам қорғайды.Баспалдақтағы орныңды белгіле
|
Баспалдақтан тұратын сурет салынған парақшалар |
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелеріАКT-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс |
А: Рөльге кіру,үндеу тастайды.В: Мәтіннің ішінен көркем сөздерді тап. Теріп жаз.С: Батырлық жайында мақал-мәтелдер жазу. | «Табыс баспалдағы» оқушы өзін- өзі бағалайды.Оқушылар смайликтер,бағдаршамдар арқылы бағаланып,ынталанып отырады.
Мұғалімнің бағалауы «Екі жұлдыз бір тілек» | АКТ,тарих |
РефлексияСабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
| Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар тиімді болады.Оқушылардың сабаққа ынтасы, белсенділіктері артады. |
Қорытынды бағамдауСабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |