|
Білім беру ұйымының атауы |
№50 Н.Тілендиев атындағы ЖББМ |
|
||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|
||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырхамытова Галия |
|
||||
|
Күні: |
01.02.2024 ж |
|
||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Буын. Алматы |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.3.1.ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білуге үйренеді Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды; |
|
||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Отаншыл, мемлекетшіл және намысшыл |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Сәлемдесу» әдісі
Өткенді пысықтау. Сұрақ-жауап «Дұрыс-бұрыс» әдісі Дұрыс жауаптарды дұрысқа, бұрыс жауапқа бұрыс қалтасына салады А-жуан айтылады І- жіңішке дауысты дыбыс К- дауыссыз дыбыс Л- дауысты дыбыс Жаңа тақырып Айтылым. Тыңдалым. 1-жаттығу Мәтінмен жұмыс. Мұғалім балалардың назарын оқулыққа аударады. Тақырыбына тоқталады. Мәтінді өзі оқиды. Мәтіннің мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. Жетекші сұрақтар қоя отырып, мәтін бөліктерін жүйелейді. Балаларға тізбектей оқытады. Топтық жұмыс Мына сөздерді буынға бөліп, тақтаға жаз Ас-пан, қа-тар, Ал-ма-ты, а-порт, қа-ла.
Дәптермен жұмыс 2-жаттығу. Өлеңді оқы. Жатқа айт. Көшіріп жаз. Апорт деген алманың Таттың ба сен бал дәмін? Апорт деген тәтті алма, Ол өседі бақтарда. Нұрсұлтан Әлімқұлов Топтық жұмыс 3-жаттығу. «Кім жылдам?» Бұл столда буындар шашылып жатыр. Осы буындардан сөз құраңдар: ма, та, па, на, қа, ла, са, ба, ақ, па, қа, уа. Сергіту сәті «Қарлығаш әні» Жаттығу биі Жұбын тап. А – ә, о – .., ы – і, ...– ү. Бұл қандай дыбыстар? «Білім қоржыны» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылау. Асықта берілген сөздерді оқып, қанша буын екенін тауып, тиісті қоржынға саламыз. Кері байланыс «Қоржын» әдісі |
Бір-бірімен амандасады Ойын ойнайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тақтаға сөздерді жазады Дәптермен жұмыс жасайды Ойын ойнайды Топтық жұм. жасайды Буын сөздерді оқып, тиісті қоржынға салады. Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Дұрыс жауаптарды дұрысқа, бұрыс жауапқа бұрыс қалтасына салады Дыбыстарды ажырата алады Дескриптор: Мәтіннің мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді Мәтінді тізбектей оқиды Бәрекелді! Дескриптор: Өлеңді оқып, жатқа айтады Өлеңді көшіріп жазады. Көркем жазу емлесін сақтап жазады
Тамаша!
«Қоржын» әдісі |
Оқулық
Тақта Жұмыс дәптері Кеспе буындар Оқулық Кеспе буындар Кері байланыс жұмысы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ- Ашық сабақ-Буын 1-сынып
ҚМЖ- Ашық сабақ-Буын 1-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
№50 Н.Тілендиев атындағы ЖББМ |
|
||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|
||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мырхамытова Галия |
|
||||
|
Күні: |
01.02.2024 ж |
|
||||
|
Сынып: |
1 «Ә» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Буын. Алматы |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.3.1.ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білу; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.9.1.дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ауыстырылып берілген мәтін бөліктерін мұғалімнің қолдауымен орнына қоя білуге үйренеді Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі, буын санын анықтайды; |
|
||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Отаншыл, мемлекетшіл және намысшыл |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Сәлемдесу» әдісі
Өткенді пысықтау. Сұрақ-жауап «Дұрыс-бұрыс» әдісі Дұрыс жауаптарды дұрысқа, бұрыс жауапқа бұрыс қалтасына салады А-жуан айтылады І- жіңішке дауысты дыбыс К- дауыссыз дыбыс Л- дауысты дыбыс Жаңа тақырып Айтылым. Тыңдалым. 1-жаттығу Мәтінмен жұмыс. Мұғалім балалардың назарын оқулыққа аударады. Тақырыбына тоқталады. Мәтінді өзі оқиды. Мәтіннің мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. Жетекші сұрақтар қоя отырып, мәтін бөліктерін жүйелейді. Балаларға тізбектей оқытады. Топтық жұмыс Мына сөздерді буынға бөліп, тақтаға жаз Ас-пан, қа-тар, Ал-ма-ты, а-порт, қа-ла.
Дәптермен жұмыс 2-жаттығу. Өлеңді оқы. Жатқа айт. Көшіріп жаз. Апорт деген алманың Таттың ба сен бал дәмін? Апорт деген тәтті алма, Ол өседі бақтарда. Нұрсұлтан Әлімқұлов Топтық жұмыс 3-жаттығу. «Кім жылдам?» Бұл столда буындар шашылып жатыр. Осы буындардан сөз құраңдар: ма, та, па, на, қа, ла, са, ба, ақ, па, қа, уа. Сергіту сәті «Қарлығаш әні» Жаттығу биі Жұбын тап. А – ә, о – .., ы – і, ...– ү. Бұл қандай дыбыстар? «Білім қоржыны» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылау. Асықта берілген сөздерді оқып, қанша буын екенін тауып, тиісті қоржынға саламыз. Кері байланыс «Қоржын» әдісі |
Бір-бірімен амандасады Ойын ойнайды Мәтінмен жұмыс жасайды Тақтаға сөздерді жазады Дәптермен жұмыс жасайды Ойын ойнайды Топтық жұм. жасайды Буын сөздерді оқып, тиісті қоржынға салады. Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Дұрыс жауаптарды дұрысқа, бұрыс жауапқа бұрыс қалтасына салады Дыбыстарды ажырата алады Дескриптор: Мәтіннің мазмұнына байланысты сұрақтарға жауап береді Мәтінді тізбектей оқиды Бәрекелді! Дескриптор: Өлеңді оқып, жатқа айтады Өлеңді көшіріп жазады. Көркем жазу емлесін сақтап жазады
Тамаша!
«Қоржын» әдісі |
Оқулық
Тақта Жұмыс дәптері Кеспе буындар Оқулық Кеспе буындар Кері байланыс жұмысы |
||
шағым қалдыра аласыз




















