Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
қмж " үй тазалығы"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: ЕҚОКҚББААМИ |
|
|||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Отбасылық қарым қатынастар |
|
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.4.1.1 Отбасындағы түрлі жағдайларында өзін-өзі дұрыс ұстау, ата-анасын, туыс-тумаларын, достарын күрметтеу, дау мен жанжалдан аулақ болу; өмірлік жағдаяттын моделин құрастыра алу 8.4.1.2 балаларға қамқор болумен байланысты міндеттерін атқару |
|
|||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:Мәтін мазмұнын түсінеді.Берілген сұрақты түсінеді,лайықты жауап береді,шағын диалогке қатысады.Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып,мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Шағын диалогке қатысу арқылы пікірлесу кезінде негізгі ақпараттарды орынды пайдаланады; Кейбір оқушылар орындай алады:Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолданып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіруде мазмұнды пікір білдіреді. |
|
|||||||||||
Бағалау критерийлері |
Білім алушы:1.Мәтіндегі негізгі ақпараттарды ажыратады; 2.Мәселеге қатысты өз көзқарасын білдіруде үйренген сөздерін қолданады. 3.Шағын диалогке қатысу арқылы сұрақты түсінгенін көрсетеді |
|
|||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушы іс әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі.Оқушылармен сәлемдесу, шеңбер құрып, бір-біріне тілек айтқызып, психологиялық ахуал туғызу «Сұрақты қағып ал» әдісімен алдыңғы сабақты еске түсіріп пысықтайды.Ол үшін мұғалім сұрақты доп арқылы оқушыларға бағыттай-ды .Оқушы сұрақтың жауабын айтып мұғалімге допты қайта бағыттап лақтырады.1.Үйлеріңе келген қонақты қалай қарсы аласыңдар?2.Қонақтарды дастарқандағы дәмге қалай шақырасыңдар? 3.Дастарқанға қандай тағам түрлерін қоясыңдар?4. Дастарқанға шақырылған қонақтар қай жерге отырады? |
Сабақ тақырыбы мен мақсатымен танысады
Мұғалім қойған сұрақтарға оқушылар жауап береді |
Доп Сұрақтар |
||||||||||
Сабақтың ортасы
|
Мәтінді оқып, негізгі ақпараттарды ажыратыңдар, берілген ақпараттардың ішіненнегізгі 5 құндылықты анықтаңдар. Анықталған құндылықтарды кестеге жазыңдар.
Менің отбасым Менің отбасым да басқа қазақ отбасылары секілді үлкен.Менің отбасымда атам,әжем,әкем, анам,ағам,інім,қарындасым бар.Бәріміз бірге, тату-тәтті тұрамыз. Қазақ отбасының жақсы дәстүрлері көп.Олар:жасы үлкен адамға жол беру,төрге отырғызу,қарсы сөйлемеу,қызды сыйлау. Үлкендер жасы кішілерге қамқоршы болады,кеңес береді,ақылды болуды үйретеді. Қазақ отбасында жасы үлкен адамды ерекше құрметтейді.Әкем маған: « Үлкенді құрметте,кішіге қамқор бол!»-дейді. Мен де атам мен әжемді,әкем мен анамды ,ағамды құрметтеймін.Ал ініме,қарын- дасыма көмектесемін. Қазақ халқы ежелден ұл бала мен қыз баланың тәрбиесін бөліп қараған.Ұлды мал бағуға,қолөнерге.ақша табуға,ал қыз баланы ас пісіруге, кесте тігуге,өрмек тоқуға үйреткен. Дескриптор:Білім алушы: -мәтінді оқиды; -мәтіннен негізгі ақпаратты ажыратады; - 5 негізгі құндылықты анықтайды; - анықталған құндылықты кестеге жазады. ҚБ: «Мадақтау сэндвичі»
|
Сұрақ арқылы сабақ тақырыбы және мақсатын анықтайды.
Тапсырманы орындайды.
Тапсырма орындайды
Конверт ішінде сұрақтарға жауап береді |
Презентация
Кестелер
Конверт ішінде сұрақ |
||||||||||
Сабақтың соңы
|
Сабақты бекіту: 4- тапсырма: (Ж) «Бақытты жанұя» әдісімен сабақ қорытылады. Ол үшін тақтаға Киіз үйдің суреті ілінеді. Жақсы әдеттер мен жаман әдеттер қағазға жазылып, араластырып тасталады. Оқушылар өзіне ұнаған адами құндылықтардың біреуіне таңдау жасап, Киіз үйдің үстіне апарып іледі. Оқушылар осылайша «Бақытты жанұяның» құндылықтарын құрастырады. Үйге тапсырма:Отбасылық қарым-қатынасқа байланысты сурет салу, мәтін құрау. |
Кері байланыс жүргізеді. Киіз үйге бір қасиетті таңдап іледі. |
Ауызша Киіз үйдің суреті, қиынды қағаздар
|
||||||||||
Рефлексия |
Оқушылар берілген сұрақтарға өзінің осы сабақ бойынша қай деңгейде екендігіне сыни оймен жауап береді |
|
Рефлексия парақша-лары
|