Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
11.11.2024 ж |
|
|
Сынып:8а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалану; 8.2.2.1 электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық сәт: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. "Күлімсіреу" әдісі Шеңберде отырған балалар қол ұстасып, көршісінің көзіне қарап, үнсіз оған мейірімді күлкі сыйлайды (кезекпен). |
Сабақтың оң көңіл күйіне келтіріңіз |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру. Тапсырмаларды топтарда орындайды. 1 топ: статистикалық мәліметтер, 10 сұрақтан тұратын тест дайындау. 2-топ: Венн диаграммасын пайдаланып, абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстыру. 3 топ: деректерді келесі кестеге жазу.
Жаңа материалды меңгеру: Мұғалім тақырыпты слайд материалдары арқылы көрсетеді және оқушылармен бірге талдайды. Оқулықпен жұмыс жасайды. Жаңа материалды үйрену үшін "Әңгіме құру" әдісін қолданады. Келесі сұрақтарға жауап беру: 1. Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдануға тағы қандай мысалдар келтіруге болады? 2. Екі файлды абсолютті және салыстырмалы сілтемелер арқылы қалай байланыстыруға болады? 3. Сілтемелер арқылы екі файлды байланыстыратын алгоритм қандай қадамдардан тұрады? Білімді бекіту: 1-тапсырма. Жұптық жұмыс Сәйкестікті белгіле:
2-тапсырма. Жеке жұмыс Электрондық кестенің үзіндісі берілген.
D1 ұяшығына формула енгізілді =A1*3*$C$1/2 Абсолютті сілтемені қамтитын формула элементін жазыңыз. Жауабы: _______ Егер D1 формуласы оған көшірілсе, D2 ұяшығын шығарылатын нәтижені жазыңыз. Жауабы: ___ 3-тапсырма. Жеке жұмыс Электрондық кестенің үзіндісі берілген:
С2ұяшығынан формуланы С3 ұяшығына көшіргенде қандай формула алынады? Жауабы: _______ 4
В4 ұяшығын көшіру кезінде А3, А4, В5, D4 ұяшықтарында не жазылады:
5-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс:
К
|
Мұғалімді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар оқу материалын оқиды, практикалық жұмысты орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Дескриптор: - сәйкестікті орнатады Дескриптор: - абсолюттік сілтемені жазады; - нәтижені жазады; Дескриптор: - формуланы жазады; Дескриптор: - практикалық жұмысты орындайды
|
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Күнделікті және апталық газет сатудан түскен кірісті есептеңіз. Абсолютті және салыстырмалы сілтемелер қалай қолданылатынына назар аударыңыз. Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану
ҚМЖ. Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
11.11.2024 ж |
|
|
Сынып:8а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді практикалық тұрғыдан қолдану |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалану; 8.2.2.1 электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастырушылық сәт: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. "Күлімсіреу" әдісі Шеңберде отырған балалар қол ұстасып, көршісінің көзіне қарап, үнсіз оған мейірімді күлкі сыйлайды (кезекпен). |
Сабақтың оң көңіл күйіне келтіріңіз |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру. Тапсырмаларды топтарда орындайды. 1 топ: статистикалық мәліметтер, 10 сұрақтан тұратын тест дайындау. 2-топ: Венн диаграммасын пайдаланып, абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстыру. 3 топ: деректерді келесі кестеге жазу.
Жаңа материалды меңгеру: Мұғалім тақырыпты слайд материалдары арқылы көрсетеді және оқушылармен бірге талдайды. Оқулықпен жұмыс жасайды. Жаңа материалды үйрену үшін "Әңгіме құру" әдісін қолданады. Келесі сұрақтарға жауап беру: 1. Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдануға тағы қандай мысалдар келтіруге болады? 2. Екі файлды абсолютті және салыстырмалы сілтемелер арқылы қалай байланыстыруға болады? 3. Сілтемелер арқылы екі файлды байланыстыратын алгоритм қандай қадамдардан тұрады? Білімді бекіту: 1-тапсырма. Жұптық жұмыс Сәйкестікті белгіле:
2-тапсырма. Жеке жұмыс Электрондық кестенің үзіндісі берілген.
D1 ұяшығына формула енгізілді =A1*3*$C$1/2 Абсолютті сілтемені қамтитын формула элементін жазыңыз. Жауабы: _______ Егер D1 формуласы оған көшірілсе, D2 ұяшығын шығарылатын нәтижені жазыңыз. Жауабы: ___ 3-тапсырма. Жеке жұмыс Электрондық кестенің үзіндісі берілген:
С2ұяшығынан формуланы С3 ұяшығына көшіргенде қандай формула алынады? Жауабы: _______ 4
В4 ұяшығын көшіру кезінде А3, А4, В5, D4 ұяшықтарында не жазылады:
5-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс:
К
|
Мұғалімді тыңдайды
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар оқу материалын оқиды, практикалық жұмысты орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Дескриптор: - сәйкестікті орнатады Дескриптор: - абсолюттік сілтемені жазады; - нәтижені жазады; Дескриптор: - формуланы жазады; Дескриптор: - практикалық жұмысты орындайды
|
Мұғалім ауызша бағалауды қолданады: Керемет! Жарайсың! Жақсы! Талпын! 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Күнделікті және апталық газет сатудан түскен кірісті есептеңіз. Абсолютті және салыстырмалы сілтемелер қалай қолданылатынына назар аударыңыз. Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз















