|
Бөлім: |
4-бөлім: Заң – қоғамның тірегі. Айбатыр Сейтақ «Азат елдің ар-намысы – Ата Заң» өлеңі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бекмухамбетова С. К. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 а, в |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам бостандығы |
|
|
Оқу мақсаттары |
Ж.9.4.1.1 9.4.5.1 |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, аннотация жазады Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі, құрама атауларды дұрыс жазады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері (уақыт) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Психологиялық ахуал туғызу |
Мұғалім сыныпты сабаққа ұйымдастыру үшін оқушылармен амандасады, «Комплименттердің бұрқасыны» тренигін өткізеді. Сабақтың мақсаттарымен таныстырады. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Бір парақ қағазға бір-бірінен естігісі келетін комплименттерді жазады да, бір-біріне лақтырып оқиды.
|
|
|
|
Үй жұмысын тексеру |
88 бетте 6-тапсырма Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. |
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Қызығушылықты ояту |
Кластер толтыру |
«Адам құқығы мен бостандығы» тақырыбы бойынша кластер толтыру |
|
|
|
Сөздікпен жұмыс |
|
|
|
|
|
Мәтіналды жұмыс |
88 бетте 7-тапсырма мәтінді оқу, аннотация жазу |
Мәтіндегі негізгі ойды сақтап аннотация жазады 5 б. |
|
|
|
Сергіту сәті |
«Мынандай адамды табыңыз ...» |
|
|
|
|
Мәтінмен жұмыс
|
Бас әріппен жазылатын күрделі, құрама атауларды дұрыс жазу ЭЫҰ, ЕҚЫҰ, ІІМ, ҚРЖС, БҰҰ, ЖСН Экономикалық ынтымақтастық ұйымы, Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы, Ішкі істер министрлігі, Қазақстан республикасының Жоғарғы Соты, Біріккен Ұлттар Ұйымы, жеке сәйкестендірі нөмірі |
Бас әріппен жазылатын күрделі, құрама атауларды дұрыс жазады 2 б. |
|
|
|
Мәтінсоңы жұмыс |
Фонетика: дауысты, дауыссыз дыбыстар, буын, үндестік заңы, екпін, тасымалдау Дауысты, дауыссыз дыбыстар тапсырманы орындау |
Дауысты, дауыссыз дыбыстар ережесі бойынша тапсырма орындайды 3 б. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
91 бетте 4-тапсырма |
|
|
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Адам бостандығы" 9 сынып
ҚМЖ "Адам бостандығы" 9 сынып
|
Бөлім: |
4-бөлім: Заң – қоғамның тірегі. Айбатыр Сейтақ «Азат елдің ар-намысы – Ата Заң» өлеңі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бекмухамбетова С. К. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 9 а, в |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам бостандығы |
|
|
Оқу мақсаттары |
Ж.9.4.1.1 9.4.5.1 |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: мәтіндердің жанрлық және стильдік ерекшелігін сақтап, аннотация жазады Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі, құрама атауларды дұрыс жазады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері (уақыт) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Психологиялық ахуал туғызу |
Мұғалім сыныпты сабаққа ұйымдастыру үшін оқушылармен амандасады, «Комплименттердің бұрқасыны» тренигін өткізеді. Сабақтың мақсаттарымен таныстырады. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Бір парақ қағазға бір-бірінен естігісі келетін комплименттерді жазады да, бір-біріне лақтырып оқиды.
|
|
|
|
Үй жұмысын тексеру |
88 бетте 6-тапсырма Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. |
Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
Қызығушылықты ояту |
Кластер толтыру |
«Адам құқығы мен бостандығы» тақырыбы бойынша кластер толтыру |
|
|
|
Сөздікпен жұмыс |
|
|
|
|
|
Мәтіналды жұмыс |
88 бетте 7-тапсырма мәтінді оқу, аннотация жазу |
Мәтіндегі негізгі ойды сақтап аннотация жазады 5 б. |
|
|
|
Сергіту сәті |
«Мынандай адамды табыңыз ...» |
|
|
|
|
Мәтінмен жұмыс
|
Бас әріппен жазылатын күрделі, құрама атауларды дұрыс жазу ЭЫҰ, ЕҚЫҰ, ІІМ, ҚРЖС, БҰҰ, ЖСН Экономикалық ынтымақтастық ұйымы, Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы, Ішкі істер министрлігі, Қазақстан республикасының Жоғарғы Соты, Біріккен Ұлттар Ұйымы, жеке сәйкестендірі нөмірі |
Бас әріппен жазылатын күрделі, құрама атауларды дұрыс жазады 2 б. |
|
|
|
Мәтінсоңы жұмыс |
Фонетика: дауысты, дауыссыз дыбыстар, буын, үндестік заңы, екпін, тасымалдау Дауысты, дауыссыз дыбыстар тапсырманы орындау |
Дауысты, дауыссыз дыбыстар ережесі бойынша тапсырма орындайды 3 б. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
91 бетте 4-тапсырма |
|
|
|
|
Рефлексия |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














