Қысқа мерзімді сабақ жоспарының тақырыбы
Адам және табиғат
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
|
Сынып:5А,5Ә, 5Е |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
|
Күні 04.11.2024 |
04.11.2024ж |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам және табиғат |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.1.1.1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
Сабақ мақсаттары: |
1.тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды; 2.тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. 3: Анықтаған тірек сөздерді шығармашылық жұмыстарында еркін қолдана алады. |
|
Құндылықтар |
Адалдық, әділдік, мейірімділік, ар-ұят пен қамқорлық және басқа да адамдық қасиеттерді дамыту |
Сабақтың жүргізілу барысы
|
Уақыты (минутпен) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут
Ойтүрті. |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу Сабаққа психологиялық дайындық Табиғатқа байланысты суреттер көрсетіледі. |
Тренинг «Сәлемдесу рәсімі». Оқушылар бүгінгі күннің тақырыбы не туралы екендігін болжайды. |
Жарайсыңдар, балалар! Дұрыс жауапқа 1 ұпай |
3-слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқылым мәтінімен танысу. Тапсырма-1 1.Мәтін мазмұны бойынша тақырып қойыңдар. 2. «Түз тағысы» дегенді қалай түсінесіңдер. 3. Жабайы аңдарға қандай аңдар жатады? 4. Үй жануарларына не жатады? 5. Қандай аңдар киелі деп саналады? |
ЖИ арқылы жасалған мәтінді оқушылар тыңдайды. Ықтимал жауаптар: Табиғат Қолға үйретілмеген жабайы аңдар. Қасқыр, арыстан, аю, жолбарыс, сілеусін, түлкі т.б. Ірі қара, түйе, жылқы, қой, ешкі, қоян, есек, тауық, әтеш т.б. Киік, марал, бұғы, құндыз, төрт түлік мал т.б. |
Дескриптор: 1.Мәтіннің тақырыбын қояды; 2. Сұрақтарға дұрыс жуап береді; Ұпай саны: 3 |
Оқулық 38-бет ЖИ |
|
|
2-тапсырма
Ереже: мәндес сөздер, қарсы мәндес сөздер туралы |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды. Ықтимал жауаптар: 1-қатар: Мәндес сөздер: киелі, қасиетті, кесірі тиеді, киесі ұрады, жылан, ұзын құрт. 2-қатар: Пайда – шығын Жабайы-қолға үйретілген Түз тағысы-жабайы Көшпелі-отырықшылық 3-қатар: Үй құстары- тауық, әтеш, қаз, көгершін, кептер т.б. Дала құстары: аққу, қыран, сауысқан, тырна, пингвин т.б. ЖИ бойынша дайындалған ережені тыңдайды. |
Дескриптор: Мәндес сөздерді табады; Сөздердің антонимдерін анықтайды; Үй құстары мен дала құстарын табады. Ұпай саны: 3 |
Слайд №6 Слайд №7 |
|
Сабақтың соңы: |
«Бүгінгі күннің сөйлемі» арқылы сабақты қорытындылау. |
Оқушылар бір сөйлеммен сабақта нені үйренгендерін жеткізеді. |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. 39 бет. Жан – жануарлардың төлдері қалай аталады? Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазып, сөйлем құрайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Адам және табиғат"
Қысқа мерзімді сабақ жоспарының тақырыбы
Адам және табиғат
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
|
Сынып:5А,5Ә, 5Е |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
|
Күні 04.11.2024 |
04.11.2024ж |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам және табиғат |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.1.1.1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау. 5.4.3.1. Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
Сабақ мақсаттары: |
1.тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды; 2.тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. 3: Анықтаған тірек сөздерді шығармашылық жұмыстарында еркін қолдана алады. |
|
Құндылықтар |
Адалдық, әділдік, мейірімділік, ар-ұят пен қамқорлық және басқа да адамдық қасиеттерді дамыту |
Сабақтың жүргізілу барысы
|
Уақыты (минутпен) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут
Ойтүрті. |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу Сабаққа психологиялық дайындық Табиғатқа байланысты суреттер көрсетіледі. |
Тренинг «Сәлемдесу рәсімі». Оқушылар бүгінгі күннің тақырыбы не туралы екендігін болжайды. |
Жарайсыңдар, балалар! Дұрыс жауапқа 1 ұпай |
3-слайд |
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Оқылым мәтінімен танысу. Тапсырма-1 1.Мәтін мазмұны бойынша тақырып қойыңдар. 2. «Түз тағысы» дегенді қалай түсінесіңдер. 3. Жабайы аңдарға қандай аңдар жатады? 4. Үй жануарларына не жатады? 5. Қандай аңдар киелі деп саналады? |
ЖИ арқылы жасалған мәтінді оқушылар тыңдайды. Ықтимал жауаптар: Табиғат Қолға үйретілмеген жабайы аңдар. Қасқыр, арыстан, аю, жолбарыс, сілеусін, түлкі т.б. Ірі қара, түйе, жылқы, қой, ешкі, қоян, есек, тауық, әтеш т.б. Киік, марал, бұғы, құндыз, төрт түлік мал т.б. |
Дескриптор: 1.Мәтіннің тақырыбын қояды; 2. Сұрақтарға дұрыс жуап береді; Ұпай саны: 3 |
Оқулық 38-бет ЖИ |
|
|
2-тапсырма
Ереже: мәндес сөздер, қарсы мәндес сөздер туралы |
Оқушылар тапсырмаларды орындайды. Ықтимал жауаптар: 1-қатар: Мәндес сөздер: киелі, қасиетті, кесірі тиеді, киесі ұрады, жылан, ұзын құрт. 2-қатар: Пайда – шығын Жабайы-қолға үйретілген Түз тағысы-жабайы Көшпелі-отырықшылық 3-қатар: Үй құстары- тауық, әтеш, қаз, көгершін, кептер т.б. Дала құстары: аққу, қыран, сауысқан, тырна, пингвин т.б. ЖИ бойынша дайындалған ережені тыңдайды. |
Дескриптор: Мәндес сөздерді табады; Сөздердің антонимдерін анықтайды; Үй құстары мен дала құстарын табады. Ұпай саны: 3 |
Слайд №6 Слайд №7 |
|
Сабақтың соңы: |
«Бүгінгі күннің сөйлемі» арқылы сабақты қорытындылау. |
Оқушылар бір сөйлеммен сабақта нені үйренгендерін жеткізеді. |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
Үйге тапсырма: 5-тапсырма. 39 бет. Жан – жануарлардың төлдері қалай аталады? Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазып, сөйлем құрайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



