Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ айналадағы әлем
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
1 тоқсан
Бөлім: |
Табиғаттағы мезгілдік өзгерістер |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
1.Сабақтың тақырыбы |
Күз мезгіліндегі ауа райы |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1табиғаттағы күзгі өзгерістер себебін түсіндіре білу |
||||
Сабақтың мақсаты |
Күз мезгіліндегі ауа райы туралы біледі. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Тезірек сабақ бастаймыз. Ерінбейміз біз, достар, Оқушымыз өйткені. |
Оқушы сәлемдеседі,тыңдайды |
|
|
|
Ортасы |
Білу Оқы. Күзде табиғатта үлкен өзгерістер болады.Күн төмендейді,жарықты да аз түсіреді.Күн қысқарады,ал түн ұзарады.күн сәулесі жерді қатты қыздырмайды,сондықтан ауа мен судың температурасы төмендейді.Күн суыта бастайды.Аспанды қара бұлт торлап, жиі тұман басады.күзде суық жел соғады.Қатты желде ағаштар тербеліп,құрғақ жапырақтар судырап жерге түседі.Суық жаңбыр да жиі жауады.Су қоймаларындағы су суық болады,ал күз соңында шалшықтағы ,өзен,көлдердегі су қатып мұз болады. |
Күз мезгіліндегі ауа райы туралы біледі. |
Оқушыны мадақтау |
Оқулық |
|
Түсіну Сұрақтар мен тапсырмалар: Сәйкес сөздерді таңда. Күзде ауа райы ... болады.Күн... түседі.Ауа райы мен судың температурасы ... болады.Аспанды ... жабады.Күзде ... жел соғады. |
Оқушы тиісті сөздерді табады. |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Қолдану «Күзгі қала» , «Күзгі ауыл» фотосуреттерін қара.Күз белгілерін ата. |
Оқушы сұрақтарға жауап береді |
Смайл арқылы бағалау |
оқулық 4-бет Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің, сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Бөлім: |
Табиғаттағы мезгілдік өзгерістер |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
2.Сабақтың тақырыбы |
Ауа райына сәйкес киін |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1ауа райына қарай киіне білу |
||||
Сабақтың мақсаты |
Ауа райына сәйкес киіну керектігін түсінеді. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Тезірек сабақ бастаймыз. Ерінбейміз біз, достар, Оқушымыз өйткені. |
Оқушы сәлемдеседі,тыңдайды |
|
|
|
Ортасы |
Білу Оқы. «Ия немесе жоқ» деген жауап бер. Гүлдер күзде гүлдей ме? Саңырауқұлақтар күзде өсе ме? Күнді бұлт баса ма? Суық жел соға ма? Құстар ұя сала ма? Біз етік киеміз бе? Күн қатты қыза ма? |
Оқушы оқып, жауап береді. |
Оқушыны мадақтау |
Оқулық |
|
Түсіну Сұрақтар мен тапсырмалар: Күзде киетін киімдерді ата.Күзде неге бұлай киіну керек? |
Оқушы сұрақтарға жауап береді. |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Қолдану Күздік киімдер туралы айтып бер. |
Күздік киімдер туралы әңгімелейді. |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің, сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Бөлім: |
Табиғаттағы мезгілдік өзгерістер |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
3.Сабақтың тақырыбы |
Адамның күзгі еңбегі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
||||
Сабақтың мақсаты |
|||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Тезірек сабақ бастаймыз. Ерінбейміз біз, достар, Оқушымыз өйткені. |
Оқушы сәлемдеседі,тыңдайды |
|
|
|
Ортасы |
Білу Адамдар қысқа дайындайтын өсімдіктерді таны және боя. |
Оқушы суретке қарап олармен танысады |
Оқушыны мадақтау |
Жұмыс дәптері |
|
Түсіну Оқы. Күз – астық өнімін жинау науқаны.Күзде бақтарда жемістер мен жидектер : қараөрік,алма,алмұрт,шетен және басқалар піседі.Адамдар жидектерді, жемістер мен көкөністерді қыс түскенше жинап алуға тырысады. Күзде біздің аналарымыз бен әжелеріміз жемістерді,жидектерді,көкөністер мен саңырауқұлақтарды қысқа дайындайды.Олар жиналған өнімдердіашытады,кептіреді,консервілейді және қатырады. |
Оқушы күзгі өнімдер туралы оқып түсінеді. |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Қолдану Сұрақтар мен тапсырмалар: Суреттерге қара.Адамдардың күзгі еңбектері туралы айтып бер. |
Сұрақтар мен тапсырмаларға жауап береді |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық 8-бет Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің, сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Ортақ тақырып: |
Табиғат |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
4.Сабақтың тақырыбы |
Өсімдік әлемі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
||||
Сабақтың мақсаты |
Өсімдік әлемі туралы түсінігі кеңейеді. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Тезірек сабақ бастаймыз. Ерінбейміз біз, достар, Оқушымыз өйткені. |
Оқушы сәлемдеседі,тыңдайды |
|
|
|
Ортасы |
Білу Ағаштың жапырақтарын таны және боя. Ағаштарды сәйкес келетін жапырақтармен қос.Оларды боя және ата. |
Ағаштың сәйкес жапырақтарын бояйды. |
Оқушыны мадақтау |
Жұмыс дәптері |
|
Түсіну Өсімдік әлемі Біздің ғаламшарда өсімдікердің негізгі үш түрі : ағаштар,бұталар,шөптесін өсімдіктер өседі.шөптесін өсімдіктерді ағаштар мен бұталардан оңай ажыратуға болады.Шөптесін өсімдіктер аласа,оның діңі мен бұтақтары болмайды.Шөптесін өсімдіктердің тамыры мен өскіндері бар.Өскіндер- бұл сабақ,жапырақ және гүл. |
|
Смайл арқылы бағалау |
Жұмыс дәптері Смайл |
||
Қолдану Сұрақтар мен тапсырмалар: Суреттерге қара.Ағаштардың,бұталардың және шөптесін өсімдіктердің ерекшеліктері туралы айтып бер. |
Оқушы тапсырмаларды орындайды |
Смайл арқылы бағалау |
Жұмыс дәптері Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің,сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Бөлім: |
Табиғат |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
5.Сабақтың тақырыбы |
Жануарлар әлемі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
||||
Сабақтың мақсаты |
Жануарлар әлемі туралы біледі. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Оқушы зейінін өлең шумағын айта отырып жинақтайды Қазақстан-бұл біздің Отанымыз. Қазақстан-бұл біздің ардағымыз. Кең-байтақ Қазақстандай жерде туған. Біздің,сірә,бар ма екен арманымыз?! |
Оқушы сәлемдеседі,мұғаліммен бірге қайталайды. |
|
|
|
Ортасы |
Білу Суреттегі құстарды тап және боя. |
Жануарлар әлемі туралы біледі. |
Оқушыны мадақтау |
Жұмыс дәптері |
|
Түсіну Оқы. Жануарлар әлемі алуан түрлі.Жануарлар әлемінің өкілдерін судан да,ауадан да,жердің үстінен де,астынан да көруге болады.Аңдар негізінен құрлықта өмір сүреді,алайда суда өмір сүретін де жануарлар бар.Жануарлардың басым бөлігінің денесін жүн басқан. Жануарлардың жүні қысқа,қалың немесе сирек болуы да мүмкін.жабайы жануарлар қоректі өздері табады,жауларынан қорғанады,тұратын орындарын жасап,балаларын өмірге әкеледі.Жабайы жануарларға:түлкі,аю,қасқыр,тиін және басқа жануарлар жатады. |
Оқушы мәнерлеп оқиды |
Мәтінді оқуда оқушыға қолдау көрсету |
Оқулық Смайл |
||
Қолдану Сұрақтарға жауап бер. Аңдар деген не?Аңдардың негізгі белгілерін ата. Құстар деген не? Құстардың негізгі белгілерін ата. Балықтар деген не?Балықтардың негізгі белгілерін ата. |
Оқушы сұрақтарға жауап береді. |
Смайл арқылы бағалау |
Жұмыс дәптері Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің,сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Бөлім: |
Табиғат |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
6.Сабақтың тақырыбы |
Су.Су қоймалары |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.1судың ластану себептерін және оның адам, жауарлар мен өсімдіктер өміріндегі салдарын білу |
||||
Сабақтың мақсаты |
Су қоймалары туралы біледі. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі.жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушы сәлемдеседі,мұғаліммен бірге қайталайды. |
|
|
|
Ортасы |
Білу Аквариумдағы балықтарды боя. |
Оқушы балықтарды бояйды. |
Оқушыны мадақтау |
Жұмыс дәптері |
|
Түсіну Оқы. Су-бұл сұйықтық.Судың дәмі,түсі,иісі және пішіні болмайды.Су табиғатта үш түрде(сұйық,қатты,газ) болады.Су ыстық және суық болады.Суда шомылуға болады.Тұман,бұлт,шық,жаңбыр,бұршақ,қырау,қар,тайғақ-бұның бәрі судың әртүрлі жағдайы. Суқоймалар-бұлар өсімдіктер мен жануарлардың үйі.Суқоймалар әртүрлі болады. Мысалы,өзен,бұлақ,теңіз,мұхит, көл,батпақ |
Суқоймалары туралы біледі. |
|
Оқулық Смайл |
||
Қолдану Сүрақтар мен тапсырмалар: Суреттерге қара.Табиғи су қоймаларды ата.Су не үшін керек?Қыста суқоймаларда қандай өзгерістер болады? |
Оқушы сұрақтарға жауап береді |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің,сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Бөлім: |
Табиғат |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
7.Сабақтың тақырыбы |
Суды сақтаңдар.Судағы қауіпсіздік |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.11судың жағасында және суда қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||
Сабақтың мақсаты |
Судағы қауіпсіздікті біледі. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Ұйымдастыру Сабақ қайта басталды Сыныбымыз қарсы алды Қоңыраудың дауысы Күмбірлетті мектепті |
Оқушы сәлемдеседі,Мұғалім мен қосылып айтады |
|
|
|
Ортасы |
Оқы. Сусыз жерде тіршілік те болмайды.Су-бұл адамның досы және көмекшісі.Суды ішеді,шомылады,көкөністер мен жемістерді де суғарады. Суды қорғау керек.Суды пайдаланбаған кезде шүмекті де жабу керек.Суды кәріз суымен және өндірістік қалдықтармен ластамау керек.Оас суда өсімдіктер мен балықтар өліп қалады,мұндай суды ішуге де болмайды.Лас суда адам ауырып қалуы мүмкін.Лас суға түсу де қауіпті болады.Алайда таза суда да қауіпсіздік ержелерін сақтау керек.Суда абай болу керек,арнайы белгілерден асып жүзуге болмайды. |
Оқушыны мадақтау |
Оқулық |
||
Сұрақтар мен тапсырмалар. Адамның суды қалай пайдаланатыны туралы айтып бер. |
Оқушы өлеңді мәнерлепоқып,сұраққа жауап беереді. |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Суда қауіпсіздік сақтау ережелері: *қауіпсіз немесе арнайы орындарда суға түсу; *Суға шомылар алдында шомылу орнын барлау керек. *ескерту және тыйым салынған жерлерге суға түсуге болмайды. *шулап ойнау,қатты айқайлау,әсіресе бірін бірі күтпеген жерден суға итеруге болмайды. Оқушы оқып,есте сақтайды. |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
|||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің, сабақ саған ұнады ма? Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Оқу ісі меңгерушісі:
Бөлім: |
Менің отаным-Қазақстан |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Күні: |
|
||||
Сынып: |
5 |
||||
8.Сабақтың тақырыбы |
Республикадағы өнеркәсіптік қалалар |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.1Қазақстан Республикасының өнеркәсібі туралы түсінігі болу |
||||
Сабақтың мақсаты |
Республикадағы өнеркәсіптік қалаларды біледі. |
||||
Сабақтың барысы |
|||||
Сабақтың кезеңдері |
Педагоктың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Мұғалім оқушымен сәлемдеседі Ұйымдастыру Шөре-шөре, лағым, Тентек болма шырағым Қошақаны қойдың Қайда қалып қойдың? |
Оқушы сәлемдеседі,Мұғалім мен қосылып айтады |
|
|
|
Ортасы |
Білу Қазақстандағы қалаларды тап және боя. Картадан Қазақстанның ірі өндірістік облыстарын тап.Боя. |
Оқушыны мадақтау |
Оқулық |
||
Түсіну Оқы. Қазақстанның өнеркәсібі шикізатқа және жер қойнауындағы табиғи кендерге тәуелді.металлургиялық,мұнай –химиялық және химиялық өнеркәсіптер,мәшине жасау және құрылыс материалдарын өндіру біздің еліміздің өнеркәсібінің басты салалары болып саналады. Қазақстанның ең үлкен өнеркәсіп кәсіпорындары Семей,Алматы,Қарағанда, Шымкент,Тараз,Өскемен және Павлодар қалаларында орналасқан. |
|
Оқулық |
|||
Қолдану Өнеркәсіпорындарын кітаптан тауып оқу. Қостанай қаласында «Баян сұлу» кондитер фабрикасы жұыс істейді.Алматы қаласында «Рахат» фабрикасы тәттілер дайындайды. |
Оқушы сұрақтарға жауап береді,тапсырмаларды орындайды |
Смайл арқылы бағалау |
Оқулық Смайл |
||
Соңы |
Кері байланыс Бүгінгі сабақта не түйдің, сабақ саған ұнады ма?Көңіл күйіңді саусақ әдісі арқылы көрсет |
Оқушы бүгінгі көңіл күйін саусақ әдісі арқылы көрсетеді |
|
|
Айналадағы әлем А:Т:А дос....