|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2. Мектеп: Төлеби Дарын Күні: 13.10.2021 Мұғалімнің аты-жөні: Исмаилова А Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі. |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.2 Бірмүше анықтамасын білу. 7.2.1.3 Бірмүшені стандарт түрде жазу. 7.2.1.4 Бірмүшелерді көбейтуді орындау және бірмүшені көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көбейту |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылардың сабаққа қатысымы мен дайындығын қадағалау. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. Психологиялық дайындыққа бір-біріне жүрекше бере отырып жақсы тілектер айту. Оқушыларды геометриялық тапсырмалар арқылы 3 топқа бөлемін. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру және талқылау. Оқушылар біз нені қайталадық? Қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты? |
Жаңа тақырыпты меңгеруге
қажетті қайталау тапсырмаларын үлестірме қағаздары арқылы беремін:
Мысалы: |
Жүрекше Геометриялық фигуралар |
||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 10 минут |
Жаңа сабақты ашу: біздің сабағымыз көбейтуге, дәрежеге шығаруға, стандарт түрге байланысты. Тақырыбымыз: “Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі” Жаңа тақырыпты түсіндіру. Анықтама: Сандар мен әріптерден көбейту амалы арқылы құрастырылған бүтін өрнекті бірмүше деп аталады. Анықтама: Көбейтудің
ауыстырымдылық, терімділік қасиетін пайдаланып
|
Мұндай бірмүшені стандарт түрдегі бірмүше деп атайды.
«Сәйкестендіру» әдісі. Топтың арасында оқушылар берілген үлестірме қағаздарындағы тапсырмалар арқылы қарындашпен дұрыс жауаптарына бағыттап сызады. Бағалау критерилері:
3. Бірмүшені стандарт түрде жазады. «Бірге ойлаймыз» әдісі. № 89-91 есептер аралығын қамту. Берілген есептерді топ болып шығарып тақтаға жазады . Дұрыс емес есепті келесі топ жөндеуіне болады №89.Бірмүшені стандарт түрінде жазыңдар.
№90. Өрнекті стандарт түрге келтіруарқылы ықшамдап,дәрежесін көрсетіңдер;
№90.Көбейтуді орындаңдар:
Бағалау критерилері: 1.Бірмүшені стандарт түрде жазады. 2. Өрнекті стандарт түрге келтіруарқылы ықшамдап,дәрежесін көрсетеді; 3. Көбейтуді орындайды. |
Қарындаш |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылауға «Қағаз лақтыру» әдісі. Мен жақсы түсіндім.......... Менің сұрағым бар........... Мен түсінген жоқпын, өйткені............ |
|
Бүктелген қағаз |
||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
Қабілеті жоғары оқушыларға «Сәйкестендіру» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беріледі. |
Топтық жұмыс.Жазбаша есептер. Тақтамен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. |
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ алгебра 7-сынып Бірмүшелер
ҚМЖ алгебра 7-сынып Бірмүшелер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.2. Мектеп: Төлеби Дарын Күні: 13.10.2021 Мұғалімнің аты-жөні: Исмаилова А Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі. |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.2 Бірмүше анықтамасын білу. 7.2.1.3 Бірмүшені стандарт түрде жазу. 7.2.1.4 Бірмүшелерді көбейтуді орындау және бірмүшені көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көбейту |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер |
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылардың сабаққа қатысымы мен дайындығын қадағалау. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру. Психологиялық дайындыққа бір-біріне жүрекше бере отырып жақсы тілектер айту. Оқушыларды геометриялық тапсырмалар арқылы 3 топқа бөлемін. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру және талқылау. Оқушылар біз нені қайталадық? Қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыздың тақырыбы неге байланысты? |
Жаңа тақырыпты меңгеруге
қажетті қайталау тапсырмаларын үлестірме қағаздары арқылы беремін:
Мысалы: |
Жүрекше Геометриялық фигуралар |
||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 10 минут |
Жаңа сабақты ашу: біздің сабағымыз көбейтуге, дәрежеге шығаруға, стандарт түрге байланысты. Тақырыбымыз: “Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі” Жаңа тақырыпты түсіндіру. Анықтама: Сандар мен әріптерден көбейту амалы арқылы құрастырылған бүтін өрнекті бірмүше деп аталады. Анықтама: Көбейтудің
ауыстырымдылық, терімділік қасиетін пайдаланып
|
Мұндай бірмүшені стандарт түрдегі бірмүше деп атайды.
«Сәйкестендіру» әдісі. Топтың арасында оқушылар берілген үлестірме қағаздарындағы тапсырмалар арқылы қарындашпен дұрыс жауаптарына бағыттап сызады. Бағалау критерилері:
3. Бірмүшені стандарт түрде жазады. «Бірге ойлаймыз» әдісі. № 89-91 есептер аралығын қамту. Берілген есептерді топ болып шығарып тақтаға жазады . Дұрыс емес есепті келесі топ жөндеуіне болады №89.Бірмүшені стандарт түрінде жазыңдар.
№90. Өрнекті стандарт түрге келтіруарқылы ықшамдап,дәрежесін көрсетіңдер;
№90.Көбейтуді орындаңдар:
Бағалау критерилері: 1.Бірмүшені стандарт түрде жазады. 2. Өрнекті стандарт түрге келтіруарқылы ықшамдап,дәрежесін көрсетеді; 3. Көбейтуді орындайды. |
Қарындаш |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылауға «Қағаз лақтыру» әдісі. Мен жақсы түсіндім.......... Менің сұрағым бар........... Мен түсінген жоқпын, өйткені............ |
|
Бүктелген қағаз |
||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
Қабілеті жоғары оқушыларға «Сәйкестендіру» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беріледі. |
Топтық жұмыс.Жазбаша есептер. Тақтамен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. |
Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: |
|||||||
шағым қалдыра аласыз















