|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Яя қосарлы дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.8.4* ё, я, ю әріптері мен ь, ъ таңбаларының ерекшеліктерін түсіну; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Яя қосарлы дыбысы және әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Тауып ал» ойыны. Оқушылар қимыл арқылы жануарлар мен аңдардың өзіне тән жүрісін, іс-әрекетін салады. Өткенді пысықтау «Табан іздері» әдісі Оқылым Би жи иық ирек Ши жиын қиық ширек Шиді тоқиды. Уықты шаншиды. Киізді басады. Тақырыпты ашу «Галарея» әдісі Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. 1. Сурет бойынша әңгіме құрау.
2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау. 3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «қоян» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 6.«Я» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Я» қосарлы дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Түймелерден «я» әрпін жасау. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым. 1.Оқулықтың 82-бетінде берілген сөздер мен мәтінді (өлеңді) мұғалімнің оқушылармен бірге дұрыс, түсініп, мәнерлеп оқуы. 2.«Я» қосарлы дыбысының сөз соңында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмыс ұйымдастыру. Сөздің алдына (аяз – таяз; шаян – баян) тиісті дыбысты қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. 4.Өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын өз сөзімен баяндау. Жазылым 1.Оқулықтағы «Я» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Я» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Я» әрпін ауада жазып көрсету. ЕБҚ Көркем жазу минуты Қоян-әдемі жануар. Ол қыста ақ, жазда сұр түске енеді. Көркем әдебиет ЕҚБ «Сұр қоян» өлеңін мәнерлеп, көңіл күймен (эмоциямен) оқы
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасы 1-деңгей: Тез сөзіне мағынасы қарама-қарсы сөзді сурет пен дыбыс сызбасы арқылы тап. 2-деңгей: «Я» қосарлы дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта. 3-деңгей: Қоян, тез, тасбақа, баяу сөздерін қолданып, сөйлем құра. ҚЖ: Бақылау диктанты Қоян-әдемі аң. Пияз –ащы тағам. Аяз қыста болады. Тапсырма: Я әрптерінің астын сыз.
|
Оқушылар аңдарды табады Өткенді пысықтайды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Аян сурет салғанды жақсы көреді. Ол қоянның суретін салды. Суреті өте әдемі шықты». Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Бақылау диктантын орындайды Кері байланыс жасайды |
Керемет! Дескриптор: Ии дыбысы мен әрпін біледі, қолданады Сөздерді тұтас оқи алды
Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «қоян» сөзіне дыбыстық талдау жасады «Я» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты. Қосарлы дыбыс екенін түсінді. Түймелерден «я» әрпінің сұлбасын жасады.
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды.
Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «я» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды Керемет!
Дескриптор: 1-деңгейдегі оқушылар тасбақа суреті мен дыбыс сызбасына сүйене отырып, жаңа сөзді табады: баяу. 2-деңгейдегі оқушылар «я» қосарлы дыбысының «баяу» сөзіндегі орнын анықтайды. 3-деңгейдегі оқушылар «Қоян тез, ал тасбақа баяу қимылдайды» сөйлемін құрайды. Жарайсыңдар!
«Нысана» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқулық
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Оқулық
Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 сабақ. Юю қосарлы дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.8.4* ё, я, ю әріптері мен ь, ъ таңбаларының ерекшеліктерін түсіну; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Юю қосарлы дыбысы және әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Жалғыз саусақ тіпті де, Ұстай алмас жіпті де. Екі саусақ бірікті, Ине қолға ілікті. Үш саусағым орамды, Жүгіртеді қаламды... Өнерлі екен он саусақ: Қала салсақ, жол салсақ... Өткенді пысықтау Оқылым Аяз аяқ қоян қияр Таяз таяқ шаян пияз «Сұр қоян» өлеңін мәнерлеп оқы Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау. 3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа қосарлы дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа қосарлы дыбыстың орнын анықтау. 6.«Ю» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Ю» қосарлы дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Түймелерден «ю» әрпін жасау. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты:Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым. 1.Оқулықтың 83-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге дұрыс, түсініп оқуы. 2.«Ю» қосарлы дыбысының сөз алдында, ортасында, соңында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (ою – оюлы), сөз алдына (күю – түю) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жазылым 1.Оқулықтағы «ю» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ю» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ю» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. ЕБҚ және ЕҚБ «Спиральді оқу» әдісі
Сергіту сәті «Пазл» әдісі
Бекіту және саралау ФС тапсырмасы Саралау тапсырмасы
Аю, ою сөздерінде неше әріп, неше дыбыс бар екенін тап.
а ю ою 2-деңгей: «Ю» қосарлы дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта.
Аю, ою сөздерінің бірімен сөйлем құра ҚЖ: Сөздік диктант Аю, ою, тою , қою, сүю, түю.
|
Оқушылар мұғаліммен бірге өлеңді қайталап, қимыл жасайды. Өткенді пысықтайды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Көркем еңбек сабағы болды. Сабақта балалар ермексаздан ою жасады. Оюлары әдемі болып шықты». Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды: сызықтарды бастырып жазу арқылы «ю» әрпінің бас және кіші әрпін жазады. Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Сөздерді есту бойынша жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Яя дыбысы және әрпін біледі, қолданады Сөздерді тұтас оқыды Өлеңді мәнерлеп оқи алады Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жасайды «-Ю» екінші буынын айтып, й+у дыбыстарымен айтылатынын анықтады. Түймелерден «ю» әрпінің сұлбасын жасады.
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды
Дескриптор: Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Жарайсыңдар!
Сен бәрін білесің! Дескриптор: 1-деңгейдегі оқушылар аю, ою сөздеріндегі әріп (2) пен дыбыс (3) санын анықтады. 2-деңгейдегі оқушылар «ю» қосарлы дыбысы аю, ою сөздерінде соңында келетінін анықтады. 3-деңгейдегі оқушылар аю, ою сөздерінің бірімен сөйлем құрады.
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Шеберлер туралы суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Қималар
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||





жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ әліппе 79 сабақ әліппе+80 сабақ әліппе
ҚМЖ әліппе 79 сабақ әліппе+80 сабақ әліппе
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№79 сабақ. Яя қосарлы дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.8.4* ё, я, ю әріптері мен ь, ъ таңбаларының ерекшеліктерін түсіну; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Яя қосарлы дыбысы және әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Тауып ал» ойыны. Оқушылар қимыл арқылы жануарлар мен аңдардың өзіне тән жүрісін, іс-әрекетін салады. Өткенді пысықтау «Табан іздері» әдісі Оқылым Би жи иық ирек Ши жиын қиық ширек Шиді тоқиды. Уықты шаншиды. Киізді басады. Тақырыпты ашу «Галарея» әдісі Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. 1. Сурет бойынша әңгіме құрау.
2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау. 3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «қоян» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау. 6.«Я» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Я» қосарлы дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Түймелерден «я» әрпін жасау. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым. 1.Оқулықтың 82-бетінде берілген сөздер мен мәтінді (өлеңді) мұғалімнің оқушылармен бірге дұрыс, түсініп, мәнерлеп оқуы. 2.«Я» қосарлы дыбысының сөз соңында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмыс ұйымдастыру. Сөздің алдына (аяз – таяз; шаян – баян) тиісті дыбысты қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. 4.Өлеңді мәнерлеп оқып, мазмұнын өз сөзімен баяндау. Жазылым 1.Оқулықтағы «Я» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Я» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Я» әрпін ауада жазып көрсету. ЕБҚ Көркем жазу минуты Қоян-әдемі жануар. Ол қыста ақ, жазда сұр түске енеді. Көркем әдебиет ЕҚБ «Сұр қоян» өлеңін мәнерлеп, көңіл күймен (эмоциямен) оқы
Бекіту және саралау Саралау тапсырмасы 1-деңгей: Тез сөзіне мағынасы қарама-қарсы сөзді сурет пен дыбыс сызбасы арқылы тап. 2-деңгей: «Я» қосарлы дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта. 3-деңгей: Қоян, тез, тасбақа, баяу сөздерін қолданып, сөйлем құра. ҚЖ: Бақылау диктанты Қоян-әдемі аң. Пияз –ащы тағам. Аяз қыста болады. Тапсырма: Я әрптерінің астын сыз.
|
Оқушылар аңдарды табады Өткенді пысықтайды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Аян сурет салғанды жақсы көреді. Ол қоянның суретін салды. Суреті өте әдемі шықты». Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығулар жасайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Бақылау диктантын орындайды Кері байланыс жасайды |
Керемет! Дескриптор: Ии дыбысы мен әрпін біледі, қолданады Сөздерді тұтас оқи алды
Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «қоян» сөзіне дыбыстық талдау жасады «Я» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты. Қосарлы дыбыс екенін түсінді. Түймелерден «я» әрпінің сұлбасын жасады.
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды.
Дескриптор: Сызықтарды бастырып жазу арқылы «я» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды Керемет!
Дескриптор: 1-деңгейдегі оқушылар тасбақа суреті мен дыбыс сызбасына сүйене отырып, жаңа сөзді табады: баяу. 2-деңгейдегі оқушылар «я» қосарлы дыбысының «баяу» сөзіндегі орнын анықтайды. 3-деңгейдегі оқушылар «Қоян тез, ал тасбақа баяу қимылдайды» сөйлемін құрайды. Жарайсыңдар!
«Нысана» әдісі |
Суреттер
Суреттер
Оқулық
Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері
Суреттер Оқулық
Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
Ресурстар:




|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№80 сабақ. Юю қосарлы дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.8.4* ё, я, ю әріптері мен ь, ъ таңбаларының ерекшеліктерін түсіну; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Юю қосарлы дыбысы және әрпін таныстыру, үйрету |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Жалғыз саусақ тіпті де, Ұстай алмас жіпті де. Екі саусақ бірікті, Ине қолға ілікті. Үш саусағым орамды, Жүгіртеді қаламды... Өнерлі екен он саусақ: Қала салсақ, жол салсақ... Өткенді пысықтау Оқылым Аяз аяқ қоян қияр Таяз таяқ шаян пияз «Сұр қоян» өлеңін мәнерлеп оқы Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы. 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау. 3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау. 4.Өтілетін жаңа қосарлы дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жасау. 5.Сөзді буынға бөліп, жаңа қосарлы дыбыстың орнын анықтау. 6.«Ю» қосарлы дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. 7.«Ю» қосарлы дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру. 8.Түймелерден «ю» әрпін жасау. Жаңа тақырып Құндылық мақсаты:Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы. Оқылым. 1.Оқулықтың 83-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге дұрыс, түсініп оқуы. 2.«Ю» қосарлы дыбысының сөз алдында, ортасында, соңында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау. 3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (ою – оюлы), сөз алдына (күю – түю) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жазылым 1.Оқулықтағы «ю» әрпінің таңбалануына назар аудару. 2.«Ю» әрпін тақтаға жазып көрсету. 3.«Ю» әрпін ауада жазып көрсету. 4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. ЕБҚ және ЕҚБ «Спиральді оқу» әдісі
Сергіту сәті «Пазл» әдісі
Бекіту және саралау ФС тапсырмасы Саралау тапсырмасы
Аю, ою сөздерінде неше әріп, неше дыбыс бар екенін тап.
а ю ою 2-деңгей: «Ю» қосарлы дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта.
Аю, ою сөздерінің бірімен сөйлем құра ҚЖ: Сөздік диктант Аю, ою, тою , қою, сүю, түю.
|
Оқушылар мұғаліммен бірге өлеңді қайталап, қимыл жасайды. Өткенді пысықтайды Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Көркем еңбек сабағы болды. Сабақта балалар ермексаздан ою жасады. Оюлары әдемі болып шықты». Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды: сызықтарды бастырып жазу арқылы «ю» әрпінің бас және кіші әрпін жазады. Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала рын орындайды. Сөздерді есту бойынша жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Яя дыбысы және әрпін біледі, қолданады Сөздерді тұтас оқыды Өлеңді мәнерлеп оқи алады Дескриптор: Өтілетін жаңа дыбысы бар «ою» сөзіне дыбыстық талдау жасайды «-Ю» екінші буынын айтып, й+у дыбыстарымен айтылатынын анықтады. Түймелерден «ю» әрпінің сұлбасын жасады.
Дескриптор: Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды
Дескриптор: Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды. Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды
Жарайсыңдар!
Сен бәрін білесің! Дескриптор: 1-деңгейдегі оқушылар аю, ою сөздеріндегі әріп (2) пен дыбыс (3) санын анықтады. 2-деңгейдегі оқушылар «ю» қосарлы дыбысы аю, ою сөздерінде соңында келетінін анықтады. 3-деңгейдегі оқушылар аю, ою сөздерінің бірімен сөйлем құрады.
«Жұлдыздар шеруі» әдісі |
Шеберлер туралы суреттер
Оқулық
Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Қималар
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||





шағым қалдыра аласыз
































