|
Бөлім |
Менің отбасым және достарым |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым |
||||
|
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1 түрлі дереккөздерді зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін түсіндіру; 1.1.1.2 отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
өз отбасыңөның мүшелерін атайды,олардың суретін салады,аттарын жазады отбасындағы өз орнын анықтайды өзі білетін туыстық атауды жазады |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Үш шапалақ» әдісі Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ) Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ) Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ) |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады |
«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Серпілген сауал» әдісі Суреттеерге қара. Отбасылардың бір – бірінен қандай айырмашылығы бар? Туыс адамдар неге бірге тұрады деп ойлайсың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Отбасы деген не екенін білесің Өз отбасың туралы айтып беруді үйренесің
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Өз отбасыңның мүшелерін ата. Терезелерге олардың суретін сал. Аттарын жаз Дескриптор: - өз отбасының мүшелерін атайды -терезелерге отбасы мүшелерінің суретін салады -суреттің астына аттарын жазады |
Сұрақтарға жауап береді
1. өз отбасының мүшелерін атайды 2.терезелерге отбасы мүшелерінің суретін салады 3.суреттің астына аттарын жазады
|
Мадақтау Басбармақпен бағалау |
Оқулық 29 – 30 бет Таратпа қаламсап |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Хоки поки» биі Бейнефильм ұсыну |
Оқушылар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
||
|
Сабақтың соңы 9 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс “Анықта” әдісі Отбасыңдағы өз орныңды анықта. Оның қасына құстұмсығын қойып белгіле. Өзің білетін туыстық атауды бос орынға жаз. Дескриптор: - отбасындағы өз орнын анықтайды -құстұмсығын қойып белгілейді -бос орынға туыстық атауды жазады |
1. отбасындағы өз орнын анықтайды 2.құстұмсығын қойып белгілейді 3.бос орынға туыстық атауды жазады . |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Білім заряды» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10 заряд) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(5,6,7) Бүгінгі сабақты түсінбедім (1,2,3,4) |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
Зарядтар, «Білім заряды» таратпасы |
|


|
|


![]()
![]()
![]()
|
ұл |
қыз |
Әже |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
тәте |
Бауыр |
аға |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
қарындас |
|
Жиен қыз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
жиен |
немере |
әке |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ана |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім
Менің отбасым және достарым
Пәні:
Дүниетану
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
1
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
Менің
отбасым
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 1.1.1.1 түрлі дереккөздерді
зерттей отырып, «отбасы» ұғымын түсіну және мәнін
түсіндіру;
1.1.1.2 отбасындағы
өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын
анықтау Сабақтың
мақсаты
өз отбасыңөның
мүшелерін атайды,олардың суретін салады,аттарын
жазады
отбасындағы өз орнын
анықтайды өзі білетін туыстық
атауды жазады
Құндылықтар
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
Сабақ барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы (3
мин)
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
«Үш шапалақ»
әдісі
Көңіл күйіміз қандай? (1
шапалақ)
Сабаққа дайынбыз ба? (2
шапалақ)
Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3
шапалақ)
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Балалар шапалақ
соғады
«Отшашу» арқылы бір – бірін
бағалау Сабақтың ортасы (5
мин)
10 мин
«Серпілген сауал»
әдісі
Суреттеерге қара.
Отбасылардың бір – бірінен қандай айырмашылығы
бар?
Туыс адамдар неге бірге тұрады деп
ойлайсың?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
Отбасы деген не екенін
білесің
Өз отбасың туралы айтып
беруді үйренесің
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Суреттер сөйлейді»
әдісі
Өз отбасыңның мүшелерін
ата.
Терезелерге олардың
суретін сал.
Аттарын
жаз
Дескриптор:
- өз отбасының мүшелерін
атайды
-терезелерге отбасы
мүшелерінің суретін салады -суреттің астына
аттарын жазады
Сұрақтарға жауап
береді
1. өз отбасының мүшелерін
атайды
2.терезелерге отбасы
мүшелерінің суретін салады
3.суреттің астына
аттарын жазады
Мадақтау
Басбармақпен бағалау Оқулық 29 – 30
бет Таратпа
қаламсап Сергіту
сәті
2 минут «Хоки
поки» биі Бейнефильм
ұсыну
Оқушылар жаттығуды қайталап
жасайды
«Комментарий» арқылы бір-бірін
бағалау» Сабақтың
соңы
9 мин 3 –тапсырма Жеке
жұмыс “Анықта” әдісі Отбасыңдағы өз орныңды
анықта. Оның қасына құстұмсығын
қойып белгіле. Өзің білетін туыстық
атауды бос орынға жаз. Дескриптор: - отбасындағы өз орнын
анықтайды -құстұмсығын қойып
белгілейді
-бос орынға туыстық атауды
жазады 1. отбасындағы өз орнын
анықтайды 2.құстұмсығын қойып
белгілейді 3.бос орынға туыстық
атауды жазады
.
«Отшашу» арқылы бір-бірін
бағалау» Таратпа
қаламсап Рефлексия
7 мин
«Білім заряды» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (8,9,10
заряд) Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(5,6,7)
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(1,2,3,4)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім
зарядтарының саны арқылы анықтайды.
«Комментарий» арқылы Зарядтар,
«Білім заряды»
таратпасы
ұл
қыз
Әже
тәте
Бауыр
аға
қарындас
Жиен
қыз
жиен
немере
әке
ана
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














