Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ
тілі Т2
|
Бөлім:
4. Бізді қоршаған
әлем
|
Күні :
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Сынып:
1
|
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған
оқушылар :
|
Сабақтың тақырыбы:
Аңдар
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары
|
1.1.2.1 баяу және анық
айтылған, жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну;
1.2.3.1 сұхбаттасының
не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру;
1.5.1.1* мұғалімнің қолдауымен заттың атын/санын білдіретін
сөздерді ауызша тілде қолдану.
|
Сабақтың мақсаты :
|
Барлық оқушылар: аңдарды атай алады, аңдар туралы тақпақты жатқа айта алады
және мұғалімнің көмегімен 20-ға дейін санай алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана
алады.
Өздерінің қандай және неше аңның суретін салатындарын мұғалімнің
көмегінсіз айта алады.
Кейбір оқушылар: өздерінің
сүйікті аңы туралы қосымша ақпарат бере алады..
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(5 минут)
|
Оқушылармен амандасады, олардың сабаққа дайындығын
тексереді. «Шаттық шеңбері» әдісі
бойынша сабақтың
басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй
қалыптастырады.
|
Барлық оқушылар
бір-біріне шеңбер бойы сұрақ қойып оған жауап береді
|
Қолпаштау
|
|
Сабақтың ортасы
(6-32 минут)
|
1.Тыңда.
Қайтала. Сөздікпен таныстыру:
Керік-жираф
Кірпі-еж
Арыстан-лев
Аю-медведь
Қоян-заяц
Қасқыр-волк
Түлкі-лиса
Піл-слон
.
2.
1
–тапсырма. Тыңда. Қайтала. Үлгі бойынша
сөйле
Суреттер бойынша аң
атауларымен таныстырады. Оқушылардың сөздерді дұрыс дыбыстауына
көңіл бөледі.
3. 2-тапсырма. Тыңда, қайтала. Үлгі бойынша айт.
2-тапсырмада оқушыларға 10-ға дейінгі сандарды қайталатады.
Тапсырмада берілген цифр мен сурет бойынша аңдардың санын айтады.
Мысалы: бес қоян, жеті қасқыр, үш қоян.
Сондай-ақ сандарды
«Күшіктер санамағы» бойынша қайталауға болады.
4.
3-тапсырма. Тыңда, қайтала.
Есте сақта!
Мұғалім оқушыларға 10-ға дейінгі сандарды
қайталатады және 11-ден 20-ға дейін санауды үйретеді.
Сандар «Мені түсін» ойыны бойынша қайталанады. Ол үшін оқушылар
бір қатарға тұрады. Мұғалім алғашқы оқушыға бір тіркесті (он екі
қоян) сыбырлап айтады. Оқушы
бұл тіркесті келесі оқушыға сыбырлап айтады.
|
Тыңдалым,айтылым.
1-тапсырма бойынша аң
атауларымен танысады. Жаңа сөздерді тыңдайды, сурет бойынша
қайталайды. Тапсырмада берілген сөйлесу үлгісін тыңдайды, сол үлгі
бойынша мұғалімнің Бұл не? сұрағына жауап
береді.
Тыңдалым,айтылым.
2-тапсырмада берілген үлгіні адиодискіден тыңдайды содан кейін
тірек суреттер бойынша өз бетінше айтады.
Айтылым.
3-тапсырмада 10-ға дейін санайды, 20-ға
дейінгі сандарды үйренеді.
Оқушылар қатарға тұрады. Мұғалімнен естіген
тіркесті бір-біріне сыбырлап айтады.
|
«Бас бармақ»
Дескриптор
- заттарды дұрыс атайды,
.- тілдік нормаларды
сақтайды
|
Слайд
Аудодиск
4.1.1;
4.1.2;
4.1.4
Слайд
Оқулық
50
бет
Слайд
Оқулық
51 бет
|
|
Сергіту сәті
«1» дегенде
тұрайық,
2, 3, 4 – алақанды
соғайық,
Оң жаққа бұрылып,
Сол жаққа
бұрылып,
Бір отырып, бір
тұрып,
Біз жүгіріп
алайық.
«5» дегенде
асықпай,
Орнымызды
табайық.
|
|
|
5.
Жазылым.
1-тапсырмада оқушылар қоян, керік, аю, піл,
арыстан сөздерін суреттер бойынша
атайды, суретті сұлбасымен сәйкестендіру арқылы сөздер тағы бір
қайталанады.
2-тапсырмада оқушылар суреттегі аңдарды атайды, санайды,
санын белгіленген орынға жазады.
3-тапсырмада оқушылар аудиодискіден диалогті тыңдайды,
тыңдаған ақпаратқа сәйкес суретпен аю және қоңыр
сөздерін таңдайды, қасына
шартты белгі () қояды
|
Жазу дәптері №1
Аудиодиск_
Дәптер:
4.1.3
|
|
6. 4-тапсырмада оқушыларды аңдар туралы тақпақпен
таныстырады. Тақпақты тыңдату, хормен, жеке-жеке қайталату
жұмыстары жүргізіледі. Тақпақтағы сұраққа жауап беру үшін
оқушылардың назарын тақпақтың айналасындағы суретке
аударады
|
Айтылым.
4-тапсырмада аңдар туралы тақпақты тыңдайды, тірек суреттер
бойынша қайталайды.
Ақ қағазға тақпақта кездесетін аңдардың суретін салады (керік,
піл, түлкі, кірпі).
|
Дескриптор: − заттарды дұрыс
атайды
|
|
Сабақтың соңы
|
«Дұрыс-бұрыс»
ойыны
|
|
|
Кері
байланыс
«Бағдаршам»
әдісі
Қызыл- мүлдем түсінбедім
Сары- жартылай түсіндім
Жасыл-толық түсінікті
|
Оқушылар сабақта алған білімдерін
бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді
|
|