Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
2-бөлім. «Желі және қауіпсіздік» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
07.10.2024 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.2.1.Компьютерді зиянды программалардан қорғау |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
Топтастыру «Қалауым» әдісі бойынша оқушылар өз еркімен қалаған топқа отырады. І топ: «Вирус» ІІ топ: «Антивирус» Сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Презентация Оқулық, дәптер |
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұраққа жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
.«Домбыра» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау
2 балл |
|
|
Жаңа мабақ |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «ДЖИГСО» әдісін қолдану. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 21 мин. |
(Ж) Қолдану Компьютер дәрісханасындағы компьютердегі вирусқа қарсы программаның жұмысына талдау жүргізіңдер. Антивирустық программа терезесінің негізгі элементтерінің қызметімен танысыңдар. |
Дескриптор:
|
3 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Постер жұмыс |
(Т) Жинақтау «Постер қорғау» әдісі |
«Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустар: ұқсастықтары мен айырмашылықтары» тақырыбында шағын жоба дайындаңдар. |
3 балл |
|
|
Жеке жұмыс |
(Д) Бағалау «Ой қозғау» әдісі |
Болашақта компьютерлік вирустардың даму қаупі мен келтіретін зияны туралы болжам жасаңдар. |
2 балл |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы
Тапсырмалар негізгінде жасалған түйіндерді дәптерге жазыңдар. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Антивирустық қауіпсіздік
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
2-бөлім. «Желі және қауіпсіздік» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
07.10.2024 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.2.1.Компьютерді зиянды программалардан қорғау |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
Топтастыру «Қалауым» әдісі бойынша оқушылар өз еркімен қалаған топқа отырады. І топ: «Вирус» ІІ топ: «Антивирус» Сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Презентация Оқулық, дәптер |
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұраққа жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
.«Домбыра» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау
2 балл |
|
|
Жаңа мабақ |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «ДЖИГСО» әдісін қолдану. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 21 мин. |
(Ж) Қолдану Компьютер дәрісханасындағы компьютердегі вирусқа қарсы программаның жұмысына талдау жүргізіңдер. Антивирустық программа терезесінің негізгі элементтерінің қызметімен танысыңдар. |
Дескриптор:
|
3 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Постер жұмыс |
(Т) Жинақтау «Постер қорғау» әдісі |
«Биологиялық вирустар мен компьютерлік вирустар: ұқсастықтары мен айырмашылықтары» тақырыбында шағын жоба дайындаңдар. |
3 балл |
|
|
Жеке жұмыс |
(Д) Бағалау «Ой қозғау» әдісі |
Болашақта компьютерлік вирустардың даму қаупі мен келтіретін зияны туралы болжам жасаңдар. |
2 балл |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы
Тапсырмалар негізгінде жасалған түйіндерді дәптерге жазыңдар. |
|||
шағым қалдыра аласыз



