|
Бөлім: |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірлік |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютерді зияңды программалардан қорғау программаларын білу және компьютерді зияңды программалардан қорғау программаларын талдап, салыстыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу «Қар кесегі» әдісі. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында «Қар кесегі» ойынның ойнай отырып, оқушылыр бір-біріне сұрақтар қояды. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау. Оқушылардың сабаққа ойларын бағыттау мақсатында сұрақтар қоямын. Компьютердің жұмыстеуі неге төмендейді? Биологиялық және компьютерлік вирустарда ұқсастығы қандай? Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. Жұптық жұмыс «Бүгін үйренген нәрсе» әдісі арқылы жұптық жұмыс жасайды. Кестені толтырады
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №2 тапсырма Информатика кабинетінде қандай антивирустық программа орнатылғанын анықтаңдар. Осы программаға түсініктеме беріңдер Талқылау сұрақтары:
ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
|
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді.
Оқушылар кестені толтырады
Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: Дескриптор -Желілік вирустың орналасуын біледі; - Файлдық вирустың орналасуын мен бүлдіруін атайды; -Жүктелетін вирустардың орналасу атайды
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз
Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Оқушыларға «Мұғалімге хат ...» рефлексия беріліп, Үйге тапсырма: §7 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Антивирустық қауіпсіздік" 7 сынып
ҚМЖ "Антивирустық қауіпсіздік" 7 сынып
|
Бөлім: |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірлік |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Антивирустық қауіпсіздік |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.4.2.1 компьютерді зиянды бағдарламалардан қорғау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Компьютерді зияңды программалардан қорғау программаларын білу және компьютерді зияңды программалардан қорғау программаларын талдап, салыстыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу «Қар кесегі» әдісі. Өткен тақырыпты қайталау мақсатында «Қар кесегі» ойынның ойнай отырып, оқушылыр бір-біріне сұрақтар қояды. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау. Оқушылардың сабаққа ойларын бағыттау мақсатында сұрақтар қоямын. Компьютердің жұмыстеуі неге төмендейді? Биологиялық және компьютерлік вирустарда ұқсастығы қандай? Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. Жұптық жұмыс «Бүгін үйренген нәрсе» әдісі арқылы жұптық жұмыс жасайды. Кестені толтырады
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №2 тапсырма Информатика кабинетінде қандай антивирустық программа орнатылғанын анықтаңдар. Осы программаға түсініктеме беріңдер Талқылау сұрақтары:
ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
|
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді.
Оқушылар кестені толтырады
Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды.
|
Дескриптор: Дескриптор -Желілік вирустың орналасуын біледі; - Файлдық вирустың орналасуын мен бүлдіруін атайды; -Жүктелетін вирустардың орналасу атайды
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз
Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Оқушыларға «Мұғалімге хат ...» рефлексия беріліп, Үйге тапсырма: §7 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
шағым қалдыра аласыз













