|
Бөлім: |
Ақпаратты ұсыну |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты беру, ақпараттың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ақпарат арналары, ақпаратың негізгі түрлеріне және байланыс арналарына мысал келтіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Оқушыларға Информатика және Ақпарат атауымен 2 топқа бөлінеді. «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 20 минут |
Әдісі: «Ой қозғау» 1. Ақпараттың қандай түрлері бар? 2. Күнделікті ақпаратты қайдан аламыз? 3.Бүгінгі сабақтың тақырыбын атаңыздар? Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру. Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. Әдісі: «3 баспалдақ » Оқулықтағы мәтінді оқып және ақпараттармен танысады. 1. Оқушылар оқулықтағы ақпаратты оқиды. 2. Оқыған материалдарын топпен бөліседі. 3. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. ЕББҚ бар оқушылар топ мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №1 тапсырма. Кесте толтыру
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
|
Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақ тақырыбын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады.
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді.
Берілген кестені дәптерге жұптаса отырып орындайды
|
Өз ойын айтып, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыларды мадақтау сөздерімен ынталандыру
Топтар бір –біріне комментарий айту арқылы бағалайды
Дескриптор:
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз
Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия - не білдім, нені үйрендім - не түсініксіз болды - немен жұмыс істеу қажет Үйге тапсырма: §2 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Ақпаратты беру, ақпараттың түрлері " 5 сынып
ҚМЖ "Ақпаратты беру, ақпараттың түрлері " 5 сынып
|
Бөлім: |
Ақпаратты ұсыну |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты беру, ақпараттың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.2 байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ақпарат арналары, ақпаратың негізгі түрлеріне және байланыс арналарына мысал келтіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Оқушыларға Информатика және Ақпарат атауымен 2 топқа бөлінеді. «Сұрақ менен, жауап сенен» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 20 минут |
Әдісі: «Ой қозғау» 1. Ақпараттың қандай түрлері бар? 2. Күнделікті ақпаратты қайдан аламыз? 3.Бүгінгі сабақтың тақырыбын атаңыздар? Жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру. Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. Әдісі: «3 баспалдақ » Оқулықтағы мәтінді оқып және ақпараттармен танысады. 1. Оқушылар оқулықтағы ақпаратты оқиды. 2. Оқыған материалдарын топпен бөліседі. 3. Топтар бір-біріне сұрақтар қояды. ЕББҚ бар оқушылар топ мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №1 тапсырма. Кесте толтыру
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
|
Сұрақтарға жауап бере отырып, сабақ тақырыбын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады.
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді.
Берілген кестені дәптерге жұптаса отырып орындайды
|
Өз ойын айтып, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыларды мадақтау сөздерімен ынталандыру
Топтар бір –біріне комментарий айту арқылы бағалайды
Дескриптор:
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз
Компьютер, үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия - не білдім, нені үйрендім - не түсініксіз болды - немен жұмыс істеу қажет Үйге тапсырма: §2 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
шағым қалдыра аласыз













