Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 9ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты іздеу әдістері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ой сергіту: «Кім екенін тап» ойыны Әрбір адам өзінің аты-жөнін көрсетпей, өз-өзіне психологиялық мінездеме жазады. Өзінің ұнамды- ұнамсыз қасиеттерін жазу. Бұл мінездеме жазылған беттерді жетекші жинап араластырады да, арасынан біреуін алып дауыстап оқиды. Топ мүшелері мінездеменің иесін табуы керек. Алдыңғы білімді еске түсіру, пысықтау «100 кітап жобасы» аясында 100 кітап тізіміне сұрыпталған қазақ көркем әдебиеті мен әлем классикалық әдебиетіне құрған деректер базасын тақтада түсіндіреді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық, презентация, видео сабақ, электронды білім класс Жұмыс дәптер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)
Оқулықпен жұмыс Жаңа ақпаратпен танысу. Әдістемелік берілген сұрақтарға жеке, топта, ұжымда жауап береді. Мұғалім жаңа материалды түсіндіреді.
Компьютермен жұмыс.
2. Мекеме жұмысшыларының 6 айлық жалақысы кесте түрінде берілген ( ). Кестедегі жұмысшылар мен ай атауларының тізімін жаса. Осы кестедегі №5 жұмысшының сәуір айындағы жалақысын іздеуді ұйымдастыр.
Топтық жұмыс: Кестеде деректерді іздеу әдісін талдаңдар. Кестеде деректерді іздеуге арналған күнделікті өмірімізге қатысты тапсырманың жобасын ұсыныңдар. Тапсырманы компьютерге теріңдер. ПОИСКПОЗ және ИНДЕКС функцияларының қызметін қолданыңдар. Оқушылардың жұмыстарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалайды. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды
Дескриптор Электронды кестеде деректер қорын жасайды.
2-тапсырманы орындайды
Дескриптор -Кестеде деректерді іздеу әдісін анықтайды. -Кестеде деректерді іздеуге тапсырмалар қарастырады |
Жетон 3 балл Жетон 5балл Жетон 2 балл |
Карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс |
Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын? |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық, Жұмыс дәптер |
|
Үй тапсырмасы |
Өзің оқитын мектептің деректер базасын құрыңдар. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Ақпаратты іздеу әдістері
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 9ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпаратты іздеу әдістері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ой сергіту: «Кім екенін тап» ойыны Әрбір адам өзінің аты-жөнін көрсетпей, өз-өзіне психологиялық мінездеме жазады. Өзінің ұнамды- ұнамсыз қасиеттерін жазу. Бұл мінездеме жазылған беттерді жетекші жинап араластырады да, арасынан біреуін алып дауыстап оқиды. Топ мүшелері мінездеменің иесін табуы керек. Алдыңғы білімді еске түсіру, пысықтау «100 кітап жобасы» аясында 100 кітап тізіміне сұрыпталған қазақ көркем әдебиеті мен әлем классикалық әдебиетіне құрған деректер базасын тақтада түсіндіреді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық, презентация, видео сабақ, электронды білім класс Жұмыс дәптер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)
Оқулықпен жұмыс Жаңа ақпаратпен танысу. Әдістемелік берілген сұрақтарға жеке, топта, ұжымда жауап береді. Мұғалім жаңа материалды түсіндіреді.
Компьютермен жұмыс.
2. Мекеме жұмысшыларының 6 айлық жалақысы кесте түрінде берілген ( ). Кестедегі жұмысшылар мен ай атауларының тізімін жаса. Осы кестедегі №5 жұмысшының сәуір айындағы жалақысын іздеуді ұйымдастыр.
Топтық жұмыс: Кестеде деректерді іздеу әдісін талдаңдар. Кестеде деректерді іздеуге арналған күнделікті өмірімізге қатысты тапсырманың жобасын ұсыныңдар. Тапсырманы компьютерге теріңдер. ПОИСКПОЗ және ИНДЕКС функцияларының қызметін қолданыңдар. Оқушылардың жұмыстарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалайды. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды
Дескриптор Электронды кестеде деректер қорын жасайды.
2-тапсырманы орындайды
Дескриптор -Кестеде деректерді іздеу әдісін анықтайды. -Кестеде деректерді іздеуге тапсырмалар қарастырады |
Жетон 3 балл Жетон 5балл Жетон 2 балл |
Карточка Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс |
Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын? |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Оқулық, Жұмыс дәптер |
|
Үй тапсырмасы |
Өзің оқитын мектептің деректер базасын құрыңдар. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



