|
Бөлім: |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірлік |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Кенжеахын Айгул |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпараттың өлшем бірліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.1 ақпаратты өлшеу бірліктері, ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқаға аударуды жүзеге асыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ақпараттың өлшем бірліктерін жіктейді, ақпараттың өлшем бірліктерін басқаға аударады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу «Ойтүрткі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
|
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 20 минут |
Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. «Кинометафора» ӘДІСІ. Жаңа тақырып бойынша бейнежазба арқылы оқушыларға ой тастаймын. Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі №1 тапсырма. арқылы талдау жүргіземін. (Теориалық білімді практикамен ұштастыра отырып түсіндіру) ЕББҚ бар оқушылар топ мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №2 тапсырма 1. Кітапта 300 бет және әр беті 60 символдан тұратын 45 жол бар. 2. Асхатта көлемі 8 Гб флэш-жад бар. Асхат флэш-жадта әр бетінде 50 қатар, әр жолында 40 символы бар 400 беттік қанша электронды кітап сақтай алады? (1 символ =1 байт.) 3. Жедел жадтың көлемі 512 Мб, ал қатқыл диск көлемі 120 Гб. Қатқыл дискінің көлемі жедел жадтан қанша есе артық екенін есепте. 4. 5 Мб ақпаратты 64 Кб/с жылдам-дықпен тасымалдау үшін қанша уақыт қажет? Ал 5 Гб үшін қанша уақыт кетеді?
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады. |
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді. Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды. |
Топтар бір –біріне комментарий айту арқылы бағалайды Дескриптор:
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз Компьютер, үлестірме қағаз |
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Оқушыларға «Мұғалімге хат ...» рефлексия беріліп, «Mentimeter.com» платформасы арқылы оқушылардан кері байланыс алу. Үйге тапсырма: §1 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Ақпараттың өлшем бірліктері
ҚМЖ. Ақпараттың өлшем бірліктері
|
Бөлім: |
Компьютерлік жады және ақпараттық өлшем бірлік |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Кенжеахын Айгул |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақпараттың өлшем бірліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.1 ақпаратты өлшеу бірліктері, ақпаратты бір өлшем бірлігінен басқаға аударуды жүзеге асыру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Ақпараттың өлшем бірліктерін жіктейді, ақпараттың өлшем бірліктерін басқаға аударады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. «Мені не үшін сыйлайсыз?» атты психологиялық ахуал жүргізеді. Топқа бөлу «Ойтүрткі» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап беріңіздер.
ЕББҚ бар оқушы басқа оқушының жауап беруі бойынша өткен тақырыпты есіне түсіріп, сыныптасынан қолдау көреді және қарым-қатынасқа түсуі артады. |
Мұғаліммен амандасады. Жұпта бірін-бірі не үшін сыйлайтынын айтып, көңілдері көтеріледі. сұрақтарға жауап бере отырып өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Слайд |
|
Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 20 минут |
Сабақтың тақырыбы мен сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттарымен таныстыру. «Кинометафора» ӘДІСІ. Жаңа тақырып бойынша бейнежазба арқылы оқушыларға ой тастаймын. Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс!» әдісі №1 тапсырма. арқылы талдау жүргіземін. (Теориалық білімді практикамен ұштастыра отырып түсіндіру) ЕББҚ бар оқушылар топ мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, топтағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады.
Оқыту түрі: Жұптық жұмыс Әдісі: «Кім жылдам» №2 тапсырма 1. Кітапта 300 бет және әр беті 60 символдан тұратын 45 жол бар. 2. Асхатта көлемі 8 Гб флэш-жад бар. Асхат флэш-жадта әр бетінде 50 қатар, әр жолында 40 символы бар 400 беттік қанша электронды кітап сақтай алады? (1 символ =1 байт.) 3. Жедел жадтың көлемі 512 Мб, ал қатқыл диск көлемі 120 Гб. Қатқыл дискінің көлемі жедел жадтан қанша есе артық екенін есепте. 4. 5 Мб ақпаратты 64 Кб/с жылдам-дықпен тасымалдау үшін қанша уақыт қажет? Ал 5 Гб үшін қанша уақыт кетеді?
Талқылау сұрақтары:
Дағды: Бірін-бірі тыңдай білу, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады. ЕББҚ бар оқушылар барлық жұптың мүшелерімен бірігіп, өзара оқу арқылы білімін толықтырады, жұптағы оқушылардың көмегімен жұмыстарын қорғауға қатысады. |
Постер қорғайды. Өздеріне бөлініп берілген тақырып бойынша қарсы топтарға тақырыпты түсіндіреді. Оқушылар компьютерде тапсырма орындайды. |
Топтар бір –біріне комментарий айту арқылы бағалайды Дескриптор:
|
Компьютер, оқулық үлестірме қағаз Компьютер, үлестірме қағаз |
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия Оқушыларға «Мұғалімге хат ...» рефлексия беріліп, «Mentimeter.com» платформасы арқылы оқушылардан кері байланыс алу. Үйге тапсырма: §1 оқу. |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
шағым қалдыра аласыз













