Қысқа мерзімді жоспар
Пәні География
|
Бөлім: |
3. Физикалық география 3.2 Атмосфера |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сулейменова Арман Жумагалиевна |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1- атмосфераның құрамын сипаттайды 7.3.2.2- атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Атмосфераның құрамын анықтайды Көптеген оқушылар: Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды және графикалық түрде бейнелейді Кейбір оқушылар: Атмосфера қабатының тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды ЕББҚ оқушы (тірек-қимыл жүйесі бұзылған,ПМПК анықтамасы бар): Атмосфераның құрамын анықтайды және атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды |
|
Бағалау критерийлері
|
- Ауа, ауаның құрамдас бөліктерін және терминдерді анықтайды. - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сызба бойынша көрсетеді. - Атмосфера қабатынның тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды. ЕББҚ оқушы: (тірек-қимыл жүйесі бұзылған). - Атмосфераның құрамын анықтайды - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін көрсетеді |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу. Түсіну. Қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы __8_ мин |
1-топ- Атмосфера 2-топ-Тропосфера 3-топ-Стратосфера «Атмосфера» тақырыбына байланысты видеофильм көрсетіледі. Соған байланысты оқушылар сабақтың тақырыбын ашады |
Оқушылар өз топтарын табады
|
ҚБ. Шапалақтау |
Интерактивті тақта Стикер Суреттер Слайд
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс. Оқулықтағы мәтін негізінде Постер дайындау, қорғау.
Оқулықтың 57- 58бет)
(оқулықтың 58-59бет)
2-тапсырма Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс Кахот платформасында тақырыпқа байланысты сұрақтар беріледі |
а)Топтар оқулық бойынша мәтінмен танысады; ә)мәтін мазмұнын постерге визуализация түрінде көрсетеді; б)Постерді қорғайды. ЕББҚ оқушы: оқулықтағы мәтінмен танысады, постер құрастыру барысында мәтін бойынша өз ойын айтады, термин сөздерді анықтайды. Соның негізінде, ауа, ауаның құрамдас бөліктерін және терминдерді анықтайды, атмосфераның құрамын сипаттайды және атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін, атмосфера маңыздылығын түсіндіреді а) атмосфераның құрамындағы газдардың үлесін диаграмма түрінде көрсетеді ә) сипаттайды б)cызбадан атмосфера қабаттарының маңыздылығын көрсетеді ЕББҚ оқушы: Жұбына атмосфераның қабаттары туралы мәтін бойынша түсінгенін жеткізеді. Осының негізінде - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін графикалық сызба бойынша көрсетеді. -Атмосфера қабатынның тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды. Оқушылар кахот платформасына кіріп, сұрақтарға жауап береді. ЕББҚ оқушы: өзінің деңгейіндегі жеңіл сұрақтарға жауап береді. |
Топтық жұмыстың дескрипторлары: -мәтін мазмұнын постерге визуализация түрінде көрсетеді; -Постерді қорғайды. -Топтың әрбір мүшесі өз үлесін қосты ҚБ: Бір-бірін бағалау Басбармақ әдісі бойынша 1-жұптың дескрипторлары: - атмосфераның құрамындағы газдардың үлесін диаграмма түрінде көрсетеді -сипаттайды 2-жұптың дескрипторлары: -cызбадан атмосфера қабаттарының маңыздылығын көрсетеді Дескриптор - Оқушылар берілген сұрақтардың дұрыс жауабын атайды. Кахот платформасы жауаптары негізінде мұғалімнің бағалауы. |
Оқулық, маркер Плакат. Атлас Диаграмма Сызба Ұялы телефон |
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Бүгінгі сабақты қалай түсінгенін «Глобус» түстеріне жабыстыру Көк түс- түсіндім Жасыл түс- жартылай түсіндім Қызыл түс-түсінбедім |
Тақырып бойынша не түсінгенін,не жартылай түсінгенін, не түсінбегенін жазады |
Оқушылардың өз әрекетіне рефлексия жасау. |
стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Атмосфераның құрамдас бөліктері. 7 сынып
ҚМЖ. Атмосфераның құрамдас бөліктері. 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні География
|
Бөлім: |
3. Физикалық география 3.2 Атмосфера |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Сулейменова Арман Жумагалиевна |
|
Сабақтың тақырыбы |
Атмосфера және оның құрамдас бөліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1- атмосфераның құрамын сипаттайды 7.3.2.2- атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін графикалық түрде бейнелеп, түсіндіреді |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Атмосфераның құрамын анықтайды Көптеген оқушылар: Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды және графикалық түрде бейнелейді Кейбір оқушылар: Атмосфера қабатының тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды ЕББҚ оқушы (тірек-қимыл жүйесі бұзылған,ПМПК анықтамасы бар): Атмосфераның құрамын анықтайды және атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды |
|
Бағалау критерийлері
|
- Ауа, ауаның құрамдас бөліктерін және терминдерді анықтайды. - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сызба бойынша көрсетеді. - Атмосфера қабатынның тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды. ЕББҚ оқушы: (тірек-қимыл жүйесі бұзылған). - Атмосфераның құрамын анықтайды - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін көрсетеді |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі
|
Білу. Түсіну. Қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы __8_ мин |
1-топ- Атмосфера 2-топ-Тропосфера 3-топ-Стратосфера «Атмосфера» тақырыбына байланысты видеофильм көрсетіледі. Соған байланысты оқушылар сабақтың тақырыбын ашады |
Оқушылар өз топтарын табады
|
ҚБ. Шапалақтау |
Интерактивті тақта Стикер Суреттер Слайд
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс. Оқулықтағы мәтін негізінде Постер дайындау, қорғау.
Оқулықтың 57- 58бет)
(оқулықтың 58-59бет)
2-тапсырма Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс Кахот платформасында тақырыпқа байланысты сұрақтар беріледі |
а)Топтар оқулық бойынша мәтінмен танысады; ә)мәтін мазмұнын постерге визуализация түрінде көрсетеді; б)Постерді қорғайды. ЕББҚ оқушы: оқулықтағы мәтінмен танысады, постер құрастыру барысында мәтін бойынша өз ойын айтады, термин сөздерді анықтайды. Соның негізінде, ауа, ауаның құрамдас бөліктерін және терминдерді анықтайды, атмосфераның құрамын сипаттайды және атмосфераның құрылысы мен қабаттарының ерекшеліктерін, атмосфера маңыздылығын түсіндіреді а) атмосфераның құрамындағы газдардың үлесін диаграмма түрінде көрсетеді ә) сипаттайды б)cызбадан атмосфера қабаттарының маңыздылығын көрсетеді ЕББҚ оқушы: Жұбына атмосфераның қабаттары туралы мәтін бойынша түсінгенін жеткізеді. Осының негізінде - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін сипаттайды - Атмосфера қабаттарының ерекшеліктерін графикалық сызба бойынша көрсетеді. -Атмосфера қабатынның тіршілік үшін маңыздылығын сипаттайды. Оқушылар кахот платформасына кіріп, сұрақтарға жауап береді. ЕББҚ оқушы: өзінің деңгейіндегі жеңіл сұрақтарға жауап береді. |
Топтық жұмыстың дескрипторлары: -мәтін мазмұнын постерге визуализация түрінде көрсетеді; -Постерді қорғайды. -Топтың әрбір мүшесі өз үлесін қосты ҚБ: Бір-бірін бағалау Басбармақ әдісі бойынша 1-жұптың дескрипторлары: - атмосфераның құрамындағы газдардың үлесін диаграмма түрінде көрсетеді -сипаттайды 2-жұптың дескрипторлары: -cызбадан атмосфера қабаттарының маңыздылығын көрсетеді Дескриптор - Оқушылар берілген сұрақтардың дұрыс жауабын атайды. Кахот платформасы жауаптары негізінде мұғалімнің бағалауы. |
Оқулық, маркер Плакат. Атлас Диаграмма Сызба Ұялы телефон |
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Бүгінгі сабақты қалай түсінгенін «Глобус» түстеріне жабыстыру Көк түс- түсіндім Жасыл түс- жартылай түсіндім Қызыл түс-түсінбедім |
Тақырып бойынша не түсінгенін,не жартылай түсінгенін, не түсінбегенін жазады |
Оқушылардың өз әрекетіне рефлексия жасау. |
стикер |
шағым қалдыра аласыз















