|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:2 (3тоқсан) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
«Дені саудың-жаны сау» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Байлық пен ақыл» ертегісі |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
Білу, түсіну Қолдану Талдау, жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
-Сәлеметсіңдер ме,балалар! -Қазір
бізде әдебиеттік оқу сабағы. Бәріміз сабаққа дайынбыз
ба? Ендеше сабағымызды жақсы көңіл-күймен бастайық. «Көрші» ойыны Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлауы. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі ойын барысы, Біз үлкен отбасы. -Ал енді үйге берілген тапсырманы еске түсіріп жіберейік. «Серпілген сұрақтар» әдісі 1.Үй тапсырмасы бойынша жазып келген «Денсаулық зор байлық» тақырыбындағы эсселерімізді оқиық. 2. «Байлық» мәтінін мазмұндайық. -«Денсаулық-зор байлық»дегенді қалай түсінесіңдер? -Балалар сендер өткен сабақты жақсы меңгерген екенсіңдер. (Ұ)«Ой шақыру» әдісі - Қандай ертегілерді білеміз? -Ертегілер неше топқа бөлінеді? -Балалар, қандай адамды бай адам дейміз? (оқушылар өткен тақырып бойынша өз ойларын айтады) -Ал ақылды бала деген қандай бала? -Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы :«Байлық пен ақыл» деп аталады. Мәтінді түсініп оқиық. -Мәтіндегі түсініксіз сөздердің астын сызып отырайық. Сөздік жұмыс: «Мұрагер»- атадан балаға берілу жолы «мұра»- әке-шешеден қалған байлық,мирас |
Жіпте жайылған фотосуреттерді алып, түріне сай топтарға бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша жауап береді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын топтастырады. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбын анықтайды. Сөз мағынасын ажыратады. |
\ |
https://www.google.com/search
Таратпа Кесте
https://www.youtube.com/watch?v=oCl1qm8uAlQ Сөздік дәптер |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы Жаңа білім Бекіту |
-Ал, балалар, дайын болсаңдар, мәтінмен жұмысымызды бастайық. «Ойлан, тап» әдісі Ойлау дағдысы: білу,түсіну Бағалау критерийі: Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды. (Т) 1-тапсырма: Мәтіндегі төрт ұлдың келбетіне сипаттама бер. ЕБҚ: Мәтіндегі заттардың сурет қиындыларына қарап ,қай ұлға қатысты екенін айт. Ойлау дағдысы: қолдану Бағалау критерийі: Кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды «Ақпаратты сүзу» әдісі 2-тапсырма:-Мәтінге сүйене отырып, ұлдардың мінез-құлқына баға бер. Кестеге толтыр.
ЕБҚ Тапсырма:-Өзің ата-анаңа қалай көмектесетініңді айт.
Сергіту сәті
3-тапсырма: «Нысана» әдісі Ойлау дағдысы: талдау, жинақтау, бағалау Бағалау критерийі : Мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
Тапсырма: Мәтіннің соңғы бөлігін ізденістік оқу арқылы оқы және сұраққа жауап бер. -Неліктен кенже ұлы: «Тек еңбек сүйгіш екі қолым, қайрат, жігерге толы жүрегім ғана бар» деп айтты?
|
Мәтіндегі ақпаратты пайдаланып, кейіпкерлердің сыртқы келбетін сипаттайды.
Әуенге байланысты қимылдар жасайды
Мәтінді ізденіспен оқиды. Өз ойларын айтып, дәлелдейді |
Дескриптор: Мәтіннен қажет ақпаратты табады -1балл 2.Кейіпкерлердің келбетін сипаттайды.-2балл
Дескриптор: 1.Мәтіндегі заттарды сәйкестендіреді.-3балл
Дескриптор: 1.Әр ұлға мінездеме береді. 2.Өз көзқарасын білдіре отырып, дәлелдейді
Дескриптор: 1.Қойылған сұраққа жауап береді-1балл
Дескриптор: 1.Мәтінде қорытылған ақпаратты жеке тәжірибемен салыстырады-1балл 2. Кенже ұлдың жауабына аргумент келтіре отырып, дәлелдейді -1балл
|
Таратпа
Кесте
Таратпа
https://www.youtube.com/watch?v=xyS4WWbtttM
Таратпа |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы |
Үйге тапсырма: Ертегіні мәнерлеп оқып, мазмұнын айту. «Мұрагер» сөзіне дерек жинап келу. Жеті атасын білу. Рефлексия «Жағымды жайттар шеңбер» әдісі -Бүгін мәтіннен не түйдім? Не қиын болды? Қандай жұмыс түрлерін жасай алдың? Қандай ақпараттар сен үшін жаңалық болды? Өзін-өзі бағалау
|
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ «Байлық пен ақыл» ертегісі Әдебиеттік оқу 2сынып
ҚМЖ «Байлық пен ақыл» ертегісі Әдебиеттік оқу 2сынып
|
Мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:2 (3тоқсан) |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
«Дені саудың-жаны сау» |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Байлық пен ақыл» ертегісі |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау 2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
Білу, түсіну Қолдану Талдау, жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
-Сәлеметсіңдер ме,балалар! -Қазір
бізде әдебиеттік оқу сабағы. Бәріміз сабаққа дайынбыз
ба? Ендеше сабағымызды жақсы көңіл-күймен бастайық. «Көрші» ойыны Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлауы. Нұсқаулық: Көршіңді оң жақтан құшақта, Көршіңді сол жақтан құшақта. Оң жақтағы көршіңе бір жымиып, Сол жақтағы көршіңе бір жымиып, Бүгінгі ойын барысы, Біз үлкен отбасы. -Ал енді үйге берілген тапсырманы еске түсіріп жіберейік. «Серпілген сұрақтар» әдісі 1.Үй тапсырмасы бойынша жазып келген «Денсаулық зор байлық» тақырыбындағы эсселерімізді оқиық. 2. «Байлық» мәтінін мазмұндайық. -«Денсаулық-зор байлық»дегенді қалай түсінесіңдер? -Балалар сендер өткен сабақты жақсы меңгерген екенсіңдер. (Ұ)«Ой шақыру» әдісі - Қандай ертегілерді білеміз? -Ертегілер неше топқа бөлінеді? -Балалар, қандай адамды бай адам дейміз? (оқушылар өткен тақырып бойынша өз ойларын айтады) -Ал ақылды бала деген қандай бала? -Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы :«Байлық пен ақыл» деп аталады. Мәтінді түсініп оқиық. -Мәтіндегі түсініксіз сөздердің астын сызып отырайық. Сөздік жұмыс: «Мұрагер»- атадан балаға берілу жолы «мұра»- әке-шешеден қалған байлық,мирас |
Жіпте жайылған фотосуреттерді алып, түріне сай топтарға бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша жауап береді. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, өз ойларын топтастырады. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбын анықтайды. Сөз мағынасын ажыратады. |
\ |
https://www.google.com/search
Таратпа Кесте
https://www.youtube.com/watch?v=oCl1qm8uAlQ Сөздік дәптер |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы Жаңа білім Бекіту |
-Ал, балалар, дайын болсаңдар, мәтінмен жұмысымызды бастайық. «Ойлан, тап» әдісі Ойлау дағдысы: білу,түсіну Бағалау критерийі: Кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттайды. (Т) 1-тапсырма: Мәтіндегі төрт ұлдың келбетіне сипаттама бер. ЕБҚ: Мәтіндегі заттардың сурет қиындыларына қарап ,қай ұлға қатысты екенін айт. Ойлау дағдысы: қолдану Бағалау критерийі: Кейіпкердің мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалайды «Ақпаратты сүзу» әдісі 2-тапсырма:-Мәтінге сүйене отырып, ұлдардың мінез-құлқына баға бер. Кестеге толтыр.
ЕБҚ Тапсырма:-Өзің ата-анаңа қалай көмектесетініңді айт.
Сергіту сәті
3-тапсырма: «Нысана» әдісі Ойлау дағдысы: талдау, жинақтау, бағалау Бағалау критерийі : Мәтіннің негізгі ойын анықтайды.
Тапсырма: Мәтіннің соңғы бөлігін ізденістік оқу арқылы оқы және сұраққа жауап бер. -Неліктен кенже ұлы: «Тек еңбек сүйгіш екі қолым, қайрат, жігерге толы жүрегім ғана бар» деп айтты?
|
Мәтіндегі ақпаратты пайдаланып, кейіпкерлердің сыртқы келбетін сипаттайды.
Әуенге байланысты қимылдар жасайды
Мәтінді ізденіспен оқиды. Өз ойларын айтып, дәлелдейді |
Дескриптор: Мәтіннен қажет ақпаратты табады -1балл 2.Кейіпкерлердің келбетін сипаттайды.-2балл
Дескриптор: 1.Мәтіндегі заттарды сәйкестендіреді.-3балл
Дескриптор: 1.Әр ұлға мінездеме береді. 2.Өз көзқарасын білдіре отырып, дәлелдейді
Дескриптор: 1.Қойылған сұраққа жауап береді-1балл
Дескриптор: 1.Мәтінде қорытылған ақпаратты жеке тәжірибемен салыстырады-1балл 2. Кенже ұлдың жауабына аргумент келтіре отырып, дәлелдейді -1балл
|
Таратпа
Кесте
Таратпа
https://www.youtube.com/watch?v=xyS4WWbtttM
Таратпа |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың соңы |
Үйге тапсырма: Ертегіні мәнерлеп оқып, мазмұнын айту. «Мұрагер» сөзіне дерек жинап келу. Жеті атасын білу. Рефлексия «Жағымды жайттар шеңбер» әдісі -Бүгін мәтіннен не түйдім? Не қиын болды? Қандай жұмыс түрлерін жасай алдың? Қандай ақпараттар сен үшін жаңалық болды? Өзін-өзі бағалау
|
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















