Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Компьютерлер мен бағдарламалық қамтамасыз ету (ортақ тақырыбы: "Менің өмірім жайында") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
22.01.2025 ж |
|
|
Сынып:1в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 Қабылдау тәсілдерін қолданып ақпарат түрлерін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпараттың түрлері туралы түсінік беру; Қабылдау тәсілдерін қолдана отырып, ақпараттың әртүрлі түрлерін анықтау және оларды классификациялау дағдыларын дамыту; Оқушылардың ақпаратпен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру, оларды күнделікті өмірде тиімді пайдалану мүмкіндіктерін көрсету. |
|
|
Құндылық: заң және тәртіп |
қоғамдағы қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы 7 мин |
Ұймдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Өткен тақырыпты қайталау.
|
Сабақтың оң көзқарасына бейімделеді. Тапсырмалар орындалуда Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин
|
Жаңа материалды меңгеру Жаңа білімді қайда алатынынды айт:
- Ақпарат деп нені атауға болады? - Ақпаратты тыңдауға, ұстауға, көруге, байқап көруге, иіскеуге және заттың қасиеттерін анықтауға болады. Бұл ақпаратты қабылдау тәсілдері деп аталады. Ақпарат түрлері.
Сергіту сәтті
Бекіту 1-тапсырма. Суретке қарап сөздерді тап:
2-тапсырма. Суретті қара. Бала ақпаратты қалай? Суреттерді дұрыс орналастырыңыз. Сандарды ішіне жазу
3-тапсырма. Сілтеме өтіп немесе qr кодын сканерлеп тапсырманы орында: https://learningapps.org/watch?v=pjty23e1c24
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Сұрақтарға жауап береді Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Сергіту сәтті орындау Дескриптор: - сөздерді жазады Дескриптор: - ақпаратты қабылдау тәсілдерін анықтайды Дескриптор: - интерактивті тапсырмаларды орындайды |
Мақтау
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/watch?v=pjty23e1c24 |
||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Сабақ қорытындысы. Рефлексия. 1. Ақпарат дегеніміз не? 2. Ақпаратты қабылдаудың қандай тәсілдері бар?
|
Смайликтер
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Біздің айналамыздағы ақпарат
ҚМЖ. Біздің айналамыздағы ақпарат
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Компьютерлер мен бағдарламалық қамтамасыз ету (ортақ тақырыбы: "Менің өмірім жайында") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
22.01.2025 ж |
|
|
Сынып:1в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің айналамыздағы ақпарат |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.1 Қабылдау тәсілдерін қолданып ақпарат түрлерін анықтау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ақпараттың түрлері туралы түсінік беру; Қабылдау тәсілдерін қолдана отырып, ақпараттың әртүрлі түрлерін анықтау және оларды классификациялау дағдыларын дамыту; Оқушылардың ақпаратпен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіру, оларды күнделікті өмірде тиімді пайдалану мүмкіндіктерін көрсету. |
|
|
Құндылық: заң және тәртіп |
қоғамдағы қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы 7 мин |
Ұймдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Өткен тақырыпты қайталау.
|
Сабақтың оң көзқарасына бейімделеді. Тапсырмалар орындалуда Оқушылар өз жұмыс орындарын тексереді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
|
Оқулық, жқмыс дәптерлері ДК экраны |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 мин
|
Жаңа материалды меңгеру Жаңа білімді қайда алатынынды айт:
- Ақпарат деп нені атауға болады? - Ақпаратты тыңдауға, ұстауға, көруге, байқап көруге, иіскеуге және заттың қасиеттерін анықтауға болады. Бұл ақпаратты қабылдау тәсілдері деп аталады. Ақпарат түрлері.
Сергіту сәтті
Бекіту 1-тапсырма. Суретке қарап сөздерді тап:
2-тапсырма. Суретті қара. Бала ақпаратты қалай? Суреттерді дұрыс орналастырыңыз. Сандарды ішіне жазу
3-тапсырма. Сілтеме өтіп немесе qr кодын сканерлеп тапсырманы орында: https://learningapps.org/watch?v=pjty23e1c24
|
Мұғалімді тыңдайды Сұрақтарға жауап беред Сұрақтарға жауап береді Мұғалінің ақпаратын тыңдайды Сергіту сәтті орындау Дескриптор: - сөздерді жазады Дескриптор: - ақпаратты қабылдау тәсілдерін анықтайды Дескриптор: - интерактивті тапсырмаларды орындайды |
Мақтау
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды |
Интерактивті тақта https://learningapps.org/watch?v=pjty23e1c24 |
||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Сабақ қорытындысы. Рефлексия. 1. Ақпарат дегеніміз не? 2. Ақпаратты қабылдаудың қандай тәсілдері бар?
|
Смайликтер
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз

Музыка
тыңдасаң, жаңалық естісең, кітап оқысаң, теледидар көрсең, яғни сен
ақпарат аласың.
















