ҚМЖ Біздің Ата Заңымыз -Конституция. 3-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ Біздің Ата Заңымыз -Конституция. 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Біздің Ата Заңымыз -Конституция. 3-сынып Дүниетану Өткен сабақты пысықтау 1. Ұжым деген не? Отбасыны ұжым деп атай аламыз ба? 2. Сыныптастарыңмен бірге қандай ортақ мақсат құрасыңдар? 3. Сыныпта қандай іс-әрекеттерді бірге атқарасыңдар? 4. Сенің ойыңша, өзін-өзі басқарудың мағынасы қандай? III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Конституция – бұл мемлекеттің негізгі заңы, жоғары заңдық күшке ие Ата Заң. 1-тапсырма. Қазақстан Республикасы Конституциясының бірінші бетінде бұл заңның кім және не үшін жасалғаны туралы жазылған. Оқып, таныс.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен.

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 3

Қатысушылардың саны

Қатыспағандар саны

Тақырыбы

8. Біздің Ата Заңымыз -Конституция.


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.1.5.1 Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсіндіру.

Сабақтың мақсаты

Оқушылар Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсінеді.

Құндылықтар

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Мемлекеттік тілді білу


Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 минут


I.Ұйымдастыру.

Сәлемдесу.

Психологиялық дайындық

Бізде жақсы баламыз,

Өсті ақыл санамыз

Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз.

Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз,

Жақсы ниет тілекпен,

Бастайық сабақ бүгін біз.

1.Мұғаліммен сәлемдеседі.

2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады

.

Жарайсыңдар!


4 минут

Үй тапсырмасын сұрау


Мәтінді түсініп оқу.


Өткен сабақты пысықтау

1. Ұжым деген не? Отбасыны ұжым деп атай аламыз ба?

2. Сыныптастарыңмен бірге қандай ортақ мақсат құрасыңдар?

3. Сыныпта қандай іс-әрекеттерді бірге атқарасыңдар?

4. Сенің ойыңша, өзін-өзі басқарудың мағынасы қандай?







Мәтіннен түсінгендерін айтады.


Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.





Ауызша мадақтау

Дескриптор:

1. Мәтіннен түсінгендерін айтады.

Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.1б

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс!


Сабақтың ортасы

2минут

Білу.






5 минут















5 минут



4 минут










4 минут














2 минут






4 минут




4 минут







4 минут






Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.

III. Жаңа тақырып.

Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс.


Конституция – бұл мемлекеттің негізгі заңы, жоғары заңдық күшке ие Ата Заң.


1-тапсырма. Қазақстан Республикасы Конституциясының бірінші бетінде бұл заңның кім және не үшін жасалғаны туралы жазылған. Оқып, таныс.


Мәтінді түсініп оқы.


2-тапсырма. Конституцияның

кіріспесінде сипатталған халықтың мақсаттарын сен қалай түсінесің?


4- тапсырма.Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шық. Оның ішіндегі өзің қолданып жүрген

құқықтарды ата.


Қазақстан Республикасын қорғау – әрбір азаматтың қасиетті борышы.


Сергіту сәті

Қане қанат жазайық.

Қарлығашқа ұқсайық.

Ұшып-ұшып алайық

Орнымызға қонайық.

Білімде алда болайық.


ЕБҚ

1. Конституцияда біздің еліміздің басты құндылықтары туралы не деп айтады?


5-тапсырма. Біздің елімізде Конституция күні белгіленген. Ол қай күні, қай айда атап өтіледі?




6-тапсырма. Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? Қандай міндеттерді орындауы керек? Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде?

Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде?










Қазақстан Республикасы Конституциясының бірінші бетінде бұл заңның кім және не үшін жасалғанын оқып, танысады.










Мәтінді түсініп оқиды.

Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.









Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шығады. Оның ішіндегі өзі қолданып жүрген

құқықтарды атайды.






Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.









Елімізде Конституция күні қай күні, қай айда атап өтілетіні туралы айтады.


Қазақстан азаматының құқықтары туралы айтады. Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебін түсіндіреді.

Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебін айтады.









ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!




Дескриптор:

1. Қазақстан Республикасы Конституциясының бірінші бетінде бұл заңның кім және не үшін жасалғанын оқып, танысады.1б






Дескриптор

1. Мәтінді түсініп оқиды.

Дескриптор:

1. Сұрақтарға жауап береді,өз ойларын айтады.1б

ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!

Дескриптор:

1. Төмендегі сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шығады. 1б 2.Оның ішіндегі өзі қолданып жүрген

құқықтарды атайды.1б









Дескриптор:

1. Елімізде Конституция күні қай күні, қай айда атап өтілетіні туралы айтады.1б

Дескриптор:

1. Қазақстан азаматының құқықтары туралы айтады. 1б

2. Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебін түсіндіреді.

Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебін айтады.1б


Оқулық.

















Оқулық

Дәптер





























дәптер








Сабақтың соңы

1 минут




















2минут





2минут

IV.Сабақты қорытындылау.

1. Конституцияның

кіріспесінде сипатталған халықтың мақсаттарын сен қалай түсінесің?

2. Біздің елімізде Конституция күні қай күні, қай айда атап өтіледі?

3. Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие?

4. Қандай міндеттерді орындауы керек?

5.Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде?

6.Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде?

(оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу):

-Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Жетістік критерийлеріне жеттік пе?

Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың


Үй тапсырма .

Мәтінді түсініп оқы.


Оқушылардың білімін бағалау

Рефлексия

Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.









Үй тапсырмасын жазады.



Өздері кері байланыс жасайды.

Дескриптор

1.Өз ой қорытындысымен бөліседі. 1б








Балдар жиынтығын қою












































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.10.2024
344
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі