Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шарипова Айсулу Ерлановна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады; Жай бөлшектерді қоса алады; Жай бөлшектерді азайта алады; |
|
Бағалау критерийлері |
Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қоса алады және азайта алады; Бөлімдеріәртүрліжайбөлшектердіқосааладыжәнеазайтаалады; Нәтижебұрысбөлшекболсааралассанғаайналдыраалады; Бөлшектердіқосу – азайтуамалдарынқолданыпмәселеесептердішығараалады. |
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» идеясының «Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім » құндылығы, жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы бойынша инновациялық дамуға үлестерін қосуға тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 13 мин. 5 мин. 15мин Топтық бірлескен жұмыс |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастық ортасын құру. «Мозайка әдісі» бойынша 2 топқа бөлу Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу , олардың алымдарын қосып, алым етіп, сол бөлімнің өзін қалдыру керек.
Топтық бірлескен жұмыс. Натурал санды (азайғышты) бөлімі азайтқыштың бөліміне тең бұрыс бөлшек түрінде жазу керек. Сонан бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесін пайдаланып, азайту керек. Мысал.
|
Әлеуметтік орта, ынтымақтастық ортаға енеді Оқушылар ойланып, ойын жинақтап,қосындысын табады Топтық жұмысты құрылымдауға үйренеді. Басшы ролдерге бөледі, бақылайды. |
Ынталандыру Дескриптор қосындысын таба алуды біледі. Жалпы балл-2 Дескриптор Натурал санды (азайғышты) бөлімі азайтқыштың бөліміне тең бұрыс бөлшек түрінде жаза алады Жалпы балл-4 |
Слайд, Презентация Оқулық Слайд, Презентация Оқулық |
|
Сабақтың ортасы. 7мин Жұптық жұмыс |
Жұптық жұмыс.
|
Оқушылар жоба бойынша сұрақтар қояды-жауап береді. Қорытынды жасайды. |
Дескриптор -Мысалды шешеды. Жалпы балл -2 |
Слайд, Презентация Оқулық |
|
Сабақтың соңы. 3 мин Жеке жұмыс. 2мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
Жеке жұмыс.
Мен не білдім? Мен не үйрендім? Маған қызықты болды? Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау |
Оқушылар Есепты шығарады |
Дескриптор - Мысалды шешеды Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Дк экран Дәптер Стикерлер |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту байланысты |
Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту
ҚМЖ Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту
|
Бөлімі: Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шарипова Айсулу Ерлановна |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.17 бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай бөлшектерді ортақ бөлімге келтіре алады; Жай бөлшектерді қоса алады; Жай бөлшектерді азайта алады; |
|
Бағалау критерийлері |
Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қоса алады және азайта алады; Бөлімдеріәртүрліжайбөлшектердіқосааладыжәнеазайтаалады; Нәтижебұрысбөлшекболсааралассанғаайналдыраалады; Бөлшектердіқосу – азайтуамалдарынқолданыпмәселеесептердішығараалады. |
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» идеясының «Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық өсім » құндылығы, жалпыға бірдей еңбек қоғамы құндылығы бойынша инновациялық дамуға үлестерін қосуға тәрбиелеу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 13 мин. 5 мин. 15мин Топтық бірлескен жұмыс |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастық ортасын құру. «Мозайка әдісі» бойынша 2 топқа бөлу Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу , олардың алымдарын қосып, алым етіп, сол бөлімнің өзін қалдыру керек.
Топтық бірлескен жұмыс. Натурал санды (азайғышты) бөлімі азайтқыштың бөліміне тең бұрыс бөлшек түрінде жазу керек. Сонан бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту ережесін пайдаланып, азайту керек. Мысал.
|
Әлеуметтік орта, ынтымақтастық ортаға енеді Оқушылар ойланып, ойын жинақтап,қосындысын табады Топтық жұмысты құрылымдауға үйренеді. Басшы ролдерге бөледі, бақылайды. |
Ынталандыру Дескриптор қосындысын таба алуды біледі. Жалпы балл-2 Дескриптор Натурал санды (азайғышты) бөлімі азайтқыштың бөліміне тең бұрыс бөлшек түрінде жаза алады Жалпы балл-4 |
Слайд, Презентация Оқулық Слайд, Презентация Оқулық |
|
Сабақтың ортасы. 7мин Жұптық жұмыс |
Жұптық жұмыс.
|
Оқушылар жоба бойынша сұрақтар қояды-жауап береді. Қорытынды жасайды. |
Дескриптор -Мысалды шешеды. Жалпы балл -2 |
Слайд, Презентация Оқулық |
|
Сабақтың соңы. 3 мин Жеке жұмыс. 2мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы |
Жеке жұмыс.
Мен не білдім? Мен не үйрендім? Маған қызықты болды? Әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша 10 баллдық жүйемен бағалау |
Оқушылар Есепты шығарады |
Дескриптор - Мысалды шешеды Жалпы балл-2 Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Дк экран Дәптер Стикерлер |
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
||
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу және азайту байланысты |
Математика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесі еске салынады. |
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқытутуралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақкезінде, сыныпнемесежекелегеноқушылардыңжетістіктері/қиыншылықтарытуралы мен неніанықтадым? Келесісабақтарда неге назараударукерек? 1: 2: |
||||
шағым қалдыра аласыз


3)

4)
6) 














