Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Қмж "Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру" 5 сынып
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Қмж "Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру" 5 сынып
Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал жаңартылған білім беру мазмұны бойынша сабақ беретін пән мұғалімдеріне қажет.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді
жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
5.3В
бөлім
Ондық бөлшектер және оларға амалдар
қолдану
Мектеп:Байқадам Қашқынбаев атындағы
орта мектебі
Күні: 25. 01.
2018
Мұғалімнің
аты-жөні:
Омарбаева Күлзира
Омаркожаевна
Сынып:5 сынып /
5-сабақ
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақ
тақырыбы
Бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу
түріне ауыстыру
Сабақтыңтүрі
Меңгерген материалды
бекіту
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
5.1.2.25бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу
түріне ауыстыру
Сабақмақсаттары
Білім
алушылар :
Жай
бөлшектерді ондық бөлшекке айналдырады;
Ондық бөлшекті жай
бөлшекке айналдырады
Бағалаукритерийлері
Дағдылар
Білім
алушы:
Білу
Сандарды ажырата
алады
Түсіну
Жай бөлшек, аралас
сан, дұрыс және бұрыс бөлшектерді адырата
алады;
Бөлімдері 10, 100, 1000, ...
болатын жай бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жазуды тұжырымдай
алады.
Сыни
ойлау
Жай бөлшектің
қасиетін пайдаланып, оның бөлімін 10,100,1000 ... келтіреді, ондық
бөлшеке айналдырады;
Ондық бөлшектен жай бөлшекке
айналдыру алгоритмін тұжырымдай
алады;
Қолдану
Ережелерді тиімді пайдаланып,
есептеулерді дұрыс жүргізе
алады;
Талдау
Ондық бөлшектердің шығу
тарихымен танысып, оның өмірдегі қажеттілігін
түсінеді.
Тілдік
мақсаттар
Білім
алушылар:
-жай бөлшектерді ондық
бөлшек түрінде және керісінше жазу алгоритмін түсіндіре
алады;
Пәнгетән лексика
мен терминология:
- бүтін
бөлік, бөлшек бөлік;
- ондық
бөлшек;
- ондық,
жүздік, мыңдық және т.с.с. үлестер;
- разрядтық
бірліктер;
Диалог пен жазу
үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
-жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазу үшін ...
керек;
- ондық бөлшекті жай
бөлшек түрінде жазу үшін ... керек;
Құндылықтарды
дарыту
Білім алушыларға
рухани жаңғыру мен жолдау тұралы малұмат беру
арқылы
- белсенділігін
арттыру;
- сыни тұрғысынан
ойлау қабілетін
қалыптастыру;
-адалдыққа
шыңдау;
-уақытты ұтымды
пайдалануға тәрбиелеу;
Пәнаралықбайланыстар
Пәнішілік
байланыс, информатика, жаратылыстану
АКТ
қолдану дағдылары
Оқушылардың:
қауіпсіздік ережелерін сақтау, ақпараттық технологиялармен
жұмыстана алу дағдыларын жетілдіру.
Бастапқы
білім
Жай бөлшектерге
арифметикалық амалдар қолдану дағдылары.
Сабақбарысы
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
3
минут
5
минут
Сабақың
ортасы
3
мин
2
минут
5-
минут
5
минут
5
минут
Сәлемдесу. Білім
алушылардың қаламдарын араластырып тарату арқылы олардың жақын
арадағы даму аймағын айқындау (топқа бөлу) Натурал сан, жай бөлшек,
аралас сан, ондық бөлшек. Топ басшы мен бағалаушы, бақылаушы
қызметтерін бөліседі
«Миға шабул»
Берілген бөлшектерді өсу және кему ретімен
жаз
«Рухани жаңғыру»
Білім алушылар интерактивті тақтада кесте
толтырады.
Жалпы рухани жаңғыру
туралы білетіндерін ортаға
салады.
Топтар бір
–бірлеріне жақсы лебіздерін, яғни бүгінгі сабаққа сәттілік
тілейді
Ауызша жаттығу.
Топтың атын қорғау
Берілген сандардың
ішінен өздерін анықтап, анықтамасын
айтады.
Жеке
жұмыс
Берілген жай
бөлшектерді ондық бөлшек түрінде жаз. Интерақтивті тақта арқылы
өзін- өзі бағалау
Оқулықпен жұмыс №
608 есеп
Тақтада орындайды.
Топ мүшелерінің біреуі оқиды, екіншісі ондық бөлшек түрінде жазады
ал үшіншісі жай бөлшекке
келтіреді
Жұптық
жұмыс
Берілген бөлшектерді
ондық бөлшек түрінде жазады. Жұптар бір – бірлерін
бағалайды
Берілген ондық
бөлшектерді жай бөлшек түрінде жазып, жұптар бір-бірлерін
бағалайды.
Топтық
жұмыс
Білім алушылар
қайықтың өзен ағысымен және ағысқа қарсы жылдамдығының өзгеруін
тұжырымдайды. Қайтар жолда көп уақыт кетіретінің
біледі.
Мұғалім қайықтың
меншікті жылдамдығы 10,01 км/сағ. Осы жылдың 10 қаңтар күні
Елбасымыздың «Төртінші өнеркәсіптік ревалюция жағдайындағы дамудың
жаңа мүмкіндіктері» - атты жолдауына қысқаша тоқталып
өтеді
Презентация,
интербелсенді
тақта,
кеспе
карточкалар
слайд
№1
слайд
№2
слайд
№3
А. Е.
Әбілқасымова
5-сыныбына арналған
оқулық, 2-бөлім,2017 ж
Алматы
«Мектеп»
Слайд
4,5,6
Слайд
7,8
7
минут
Қалыптастырушы
тапсырма
Кестені
толтырыңыз
Жай
бөлшек
Ондық
бөлшек
0,5
0,3
10,15
1,021
3,009
Дескриптор Білім
алушы
- жай бөлшекті ондық бөлшек
түрінде жаза алады
- ондық бөлшекті жай бөлшек
түрінде жаза алады
Қалыптастыру-шы бағалау
бойынша тапсырмалар жинағы
2017
жыл
Сабақтың
соңы
5
минут
Рефлексия
Кері
байланыс
Сабақты
нәтижелеу:
Сабақтың әр
кезеңіндегі білім алушының танымдық және белсенді әрекетіне сәйкес
бағалау парағы толтырылып отырады. Білім алушылардың оқу
мақсаттарының жетістік критерийлерін орындаулары қадағаланады. Өте
жақсы қатысқан оқушыларды мадақтап отыру
қажет.
Көңіл-күй деңгейін
белгілейді:
«Бүгінгі үйренген
нәрсе»
Үйге
тапсырма:
1. Оқулық бойынша: №
609,610 есеп
Қосымша
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз