Т.Есетов атындағы №264 орта мектеп
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Бекжанова Камшат |
|||
|
Машықтанушы |
Сапаева Ұлпан Батиханқызы |
|||
|
Күні |
30.01.2025 |
|||
|
Сынып: 8 «Е», 8 «З» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Циклдік алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 While (уайл) цикл операторын пайдалану 8.3.3.2 For (фо) цикл операторын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар циклдік алгоритмдерді құруды, циклдердің командасын орындалуын және құрылымын құра алады. |
|||
|
Құндылықтарға дарыту |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға ат салысу; Талап: Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерлету. Ар-ұят: Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1. Оқушыларды компьютерлік сыныпқа кіргізіп, сәлемдесу. 2. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру. 3. Психологиялық ахуал "Ассоциация жасау" ойынының жоспары
4. Бағалау парағымен таныстыру.
5. Quizizz қолданбасы арқылы өткен сабаққа шолу жасау:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Психологиялық ахуал қалыптастырады. |
1 асық |
Таратпа қағаздар https://quizizz.com/admin/quiz/679a64fe02cb09e88fb5870c?searchLocale= |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыптарға шолу жасапғ еске түсіру үшін “Canva” қолданбасында презентация
Практикалық тапсырма: Мақсат пен Назымға мұғалім бірдей тапсырма берді. яғни бір ай ішіндегі: 1)жұп сан күндерді, 2)тақ сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да жаз деді. Бірақ Мақсатқа for операторын қолдануды тапсырды. Ал Назымға while операторын қолдан деді . Екеуінің есебінің программа коды қалай болады?
Жазылу коды: For операторы арқылы 1) for day in range(2, 32, 2): print(day, end=" ") 2) for day in range(1, 32, 2): print(day, end=" ") While операторы 1) day = 2 while day <= 30: print(day, end=" ") day += 2 2) day = 1 while day <= 30: print(day, end=" ") day += 2
Дескриптор: - жұп сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да for операторы арқылы жаза алады; - тақ сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да for операторы арқылы жаза алады; - жұп сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да while операторы арқылы жаза алады; - тақ сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да while операторы арқылы жаза алады;
Бекіту: Ақиқат немесе жалған сұрақтарына жауап береді.
|
Тақырыпқа назар салып тыңдайды, кері байланыс сұрақтарына жауап береді. Практикалық тапсырманы орындайды. Сұрақұа мән беріп оқыпғ ақиқат немесе жалған екенін белгілейді. |
1-4 асық 1-5 асық |
Таратпа қағаздар |
|
5 минут
|
Ой бөлісейік: Тақырып бойынша не білдірдіңдер? Не үйрендіңдер? Алған білімдеріңді күнделікті өмірде қандай кезеңде қолдануға болады? Мысал келтіріңдер |
Өз ойларын айтады. Мысал келтіреді. Ой бөліскен оқушылардың пікірін тыңдайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
1. Кері байланыс: «Бағдаршам»
Оқушылар сабақ процесіне бағдаршам түстері бойынша кері байланыс жасайды. |
Сабақ процесіне кері байланыс бередің Өзін-өзі бағалау. жүргізеді. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Кітапта жазылған маңызды мәліметтерді дәптерге толық жазу және оқу. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Циклдік алгоритмдерді программалау
ҚМЖ Циклдік алгоритмдерді программалау
Т.Есетов атындағы №264 орта мектеп
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Бекжанова Камшат |
|||
|
Машықтанушы |
Сапаева Ұлпан Батиханқызы |
|||
|
Күні |
30.01.2025 |
|||
|
Сынып: 8 «Е», 8 «З» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Циклдік алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 While (уайл) цикл операторын пайдалану 8.3.3.2 For (фо) цикл операторын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушылар циклдік алгоритмдерді құруды, циклдердің командасын орындалуын және құрылымын құра алады. |
|||
|
Құндылықтарға дарыту |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мемлекеттілігін нығайтуға ат салысу; Талап: Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерлету. Ар-ұят: Шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1. Оқушыларды компьютерлік сыныпқа кіргізіп, сәлемдесу. 2. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру. 3. Психологиялық ахуал "Ассоциация жасау" ойынының жоспары
4. Бағалау парағымен таныстыру.
5. Quizizz қолданбасы арқылы өткен сабаққа шолу жасау:
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Психологиялық ахуал қалыптастырады. |
1 асық |
Таратпа қағаздар https://quizizz.com/admin/quiz/679a64fe02cb09e88fb5870c?searchLocale= |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен тақырыптарға шолу жасапғ еске түсіру үшін “Canva” қолданбасында презентация
Практикалық тапсырма: Мақсат пен Назымға мұғалім бірдей тапсырма берді. яғни бір ай ішіндегі: 1)жұп сан күндерді, 2)тақ сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да жаз деді. Бірақ Мақсатқа for операторын қолдануды тапсырды. Ал Назымға while операторын қолдан деді . Екеуінің есебінің программа коды қалай болады?
Жазылу коды: For операторы арқылы 1) for day in range(2, 32, 2): print(day, end=" ") 2) for day in range(1, 32, 2): print(day, end=" ") While операторы 1) day = 2 while day <= 30: print(day, end=" ") day += 2 2) day = 1 while day <= 30: print(day, end=" ") day += 2
Дескриптор: - жұп сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да for операторы арқылы жаза алады; - тақ сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да for операторы арқылы жаза алады; - жұп сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да while операторы арқылы жаза алады; - тақ сан күндерді шығаратын программа кодын Python-да while операторы арқылы жаза алады;
Бекіту: Ақиқат немесе жалған сұрақтарына жауап береді.
|
Тақырыпқа назар салып тыңдайды, кері байланыс сұрақтарына жауап береді. Практикалық тапсырманы орындайды. Сұрақұа мән беріп оқыпғ ақиқат немесе жалған екенін белгілейді. |
1-4 асық 1-5 асық |
Таратпа қағаздар |
|
5 минут
|
Ой бөлісейік: Тақырып бойынша не білдірдіңдер? Не үйрендіңдер? Алған білімдеріңді күнделікті өмірде қандай кезеңде қолдануға болады? Мысал келтіріңдер |
Өз ойларын айтады. Мысал келтіреді. Ой бөліскен оқушылардың пікірін тыңдайды. |
|
|
|
Сабақтың соңы |
1. Кері байланыс: «Бағдаршам»
Оқушылар сабақ процесіне бағдаршам түстері бойынша кері байланыс жасайды. |
Сабақ процесіне кері байланыс бередің Өзін-өзі бағалау. жүргізеді. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Кітапта жазылған маңызды мәліметтерді дәптерге толық жазу және оқу. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



















