Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Деректер базасы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:9ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректер базасымен жұмыс. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.2 электрондық кестеде деректер базасын жасау; 9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелерде (мысалы, Microsoft Excel немесе Google Sheets) деректер базасын құруды үйренеді; Деректер базасында белгілі бір ақпаратты іздеу, сұрыптау және сүзгілеу құралдарын қолданып, үлкен деректер жиынтығында қажетті мәліметтерді жылдам және тиімді табуды үйренеді; |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын аудару. Қатысушыларды және сабаққа келмегендерді белгілеу. Оқушылардың үй тапсырмаларын тексеру. Мұғалім оқытудың мақсаты мен сабақтың мақсатын слайдта көрсетеді. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты бойынша бағалау критерийлерін құрады. Жаңа білімді меңгеру (өзектендіру) Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді:
Электрондық кестелерде қандай деректер түрлері қолданылуы мүмкін |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді, Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере отырып, оқушылар сабақ тақырыбын құрастырады. Ағылшын тіліндегі кілт сөздерді шолу. Мұғалім электрондық кестедегі үдерістерді моделдеу туралы жалпы түсінік береді 1-тапсырма. Электронды кестені тұрмыстық есептерді моделдеуде қалай қолдануға болады?
2-тапсырма. Оқушылар кесте үлгісін әзірлейді және әрбір талапкер үшін балл сомасын және әрбір пән бойынша орташа баллды кестелік процессорды қолдану арқылы есептейді.
3-тапсырма. Оқушылар шартты модельдеу арқылы тапсырмаларды шешеді
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Дескриптор -Бағандар үшін қосынды функциясын дұрыс қолданады Дескриптор -Орташа мәнін есептеу үшін қосынды функциясын дұрыс қолданады Сәйкес мәліметтер форматын анықтайды
|
3 балл 3 балл 4 балл |
оқулық Оқулық
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Біздің күнделікті өмірімізде мәліметтер базасын пайдалану" тақырыбында презентация дайындау. Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Ү/т жазады. Өз ұсыныстарын жазады |
Өзін өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Деректер базасымен жұмыс.
ҚМЖ. Деректер базасымен жұмыс.
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Деректер базасы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:9ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Деректер базасымен жұмыс. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.2 электрондық кестеде деректер базасын жасау; 9.2.2.3 деректерді іздеу, сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Электрондық кестелерде (мысалы, Microsoft Excel немесе Google Sheets) деректер базасын құруды үйренеді; Деректер базасында белгілі бір ақпаратты іздеу, сұрыптау және сүзгілеу құралдарын қолданып, үлкен деректер жиынтығында қажетті мәліметтерді жылдам және тиімді табуды үйренеді; |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын аудару. Қатысушыларды және сабаққа келмегендерді белгілеу. Оқушылардың үй тапсырмаларын тексеру. Мұғалім оқытудың мақсаты мен сабақтың мақсатын слайдта көрсетеді. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты бойынша бағалау критерийлерін құрады. Жаңа білімді меңгеру (өзектендіру) Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді:
Электрондық кестелерде қандай деректер түрлері қолданылуы мүмкін |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді, Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере отырып, оқушылар сабақ тақырыбын құрастырады. Ағылшын тіліндегі кілт сөздерді шолу. Мұғалім электрондық кестедегі үдерістерді моделдеу туралы жалпы түсінік береді 1-тапсырма. Электронды кестені тұрмыстық есептерді моделдеуде қалай қолдануға болады?
2-тапсырма. Оқушылар кесте үлгісін әзірлейді және әрбір талапкер үшін балл сомасын және әрбір пән бойынша орташа баллды кестелік процессорды қолдану арқылы есептейді.
3-тапсырма. Оқушылар шартты модельдеу арқылы тапсырмаларды шешеді
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Дескриптор -Бағандар үшін қосынды функциясын дұрыс қолданады Дескриптор -Орташа мәнін есептеу үшін қосынды функциясын дұрыс қолданады Сәйкес мәліметтер форматын анықтайды
|
3 балл 3 балл 4 балл |
оқулық Оқулық
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: "Біздің күнделікті өмірімізде мәліметтер базасын пайдалану" тақырыбында презентация дайындау. Кері байланыс Жалғастырыңыз: Маған ... қызықты болды Бұл ... қиындық туғызды Осы ... мені ойландырды |
Ү/т жазады. Өз ұсыныстарын жазады |
Өзін өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз















