-
«БЕКІТЕМІН» Оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: ______А.И.Оралбай.
«____» ________ 2024 ж
Дина Нұрпейісова атындағы Халықтық Музыка Академиясы
Атырау Музыка Колледжі жанындағы
Балалар Музыка мектебі
(қосымша білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
|
Бөлім |
ХАБ |
|
Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
Отарғалиева Тұрсынай |
|
Күні |
04.11-30.12.2024ж |
|
Секция немесе үйірме атауы, топ |
Домбыра 1-сынып Жоламан Альбина |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жастар биі» «Біз өмірдің гүліміз». |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушының музыкалық білімін жетілдіре отырып,аспапта ойнау шеберлігін арттыру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3мин. |
1.Сәлемдесу. Ең алдымен аспапты дұрыс ұстауды үйрену қажет. Ол үшін арқаңызды тік, иығыңызды еркін ұстап, оң аяғыңызды сол аяғыңыздың үстіне қойып, аспапты ыңғайластырып қойып алуыңыз қажет. Осындай отырыспен күніне кем дегенде 10-15 минут айнаның алдында отырып жаттыққан абзал. Осылайша сіз отырысыңызға сырт көзбен қарап, кемшіліктеріңізді түзей аласыз. |
Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады |
Домбыра. Фортепиано. Нота оқу құралдары. |
|
Үй тапсырмасын тексеру 2мин |
а)Қол жаттықтыру үшін соль мажор гаммасын әр түрлі ұзақтықта ойнатамыз. б) 1-жаттығу ойнатамыз. |
|
|
|
Жаңа білімді хабарлау 35мин |
2. Оқушыға халық күйлері туралы мағлұмат беру. Адамзат тарихының даму барысында әлемдік өркениеттен қазақ халқына мұра болып келе жатқан өнеріміз – күй өнері. Күй – сезім. Сөзбен жеткізе алмағанды күй айта алады. Күй – біздің баға жетпес байлығымыз. Күй негізінен домбыра аспабында орындалатын музыкалық шығарма. Жалпы музыка атаулы нәрсе елдің сезім байлығы мен ішкі жаратылыс қалпын білдіретін болса, солардың ішіндегі ең сырлыцсы – күй. ХІХ ғасырда өмір сүрген дарынды композиторлар арасында көптеген күйшілер өткен. Сол күйшілерден бізге жеткен көптеген шығармалардың авторы ұмытылып, біздің заманымызға «Хаық күйлері» деген атпн мұра болып келеді. Шығарманы оқушымен біресе отырып, нота бойынша талдап, тактымен жұмыс жасау. Шығарма до мажор тоналисінде жазылған, шығармада ширек нота, сегіздік нота, реприза кездеседі. 2/4 өлшемінде жазылған Алдымен оқушыға өзім ойнап көрсетемін. https://youtu.be/2bzHHp4fTm4?si=BnhCxF9ftVlzIeW4 ..
|
|
Музыка хрестоматия |
|
Жаңа сабақты пысықтау 2мин |
Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабақты пысықтау. https://cloud.mail.ru/public/VFnE/AC5C5dA6r |
Смайлик-тер арқылы бағалау |
|
|
Кері байланыс |
Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды. |
|
|
|
Үйге тапсырма беру: |
Халық күйі « Жастар биін» өтілген жерге дейін нота бойынша ойнау. Өтілген шығармаларды үнемі қайталап отыру. |
Жарайсың!», «Керемет!» сөздері арқылы ауызша бағалау |
|
Ескерту: Топта ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар білім алушылар бар болған жағдайда облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әдістемелік кабинеттері және аудандық (қалалық) білім бөлімдерінің әдістемелік кабинеттері мақұлдаған бейімдеу және іске асыру жөніндегі жеке бағдарламалар бойынша іс-қимылдар қарастырылады.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж домбыра 1сынып
қмж домбыра 1сынып
-
«БЕКІТЕМІН» Оқу жұмысы жөніндегі орынбасары: ______А.И.Оралбай.
«____» ________ 2024 ж
Дина Нұрпейісова атындағы Халықтық Музыка Академиясы
Атырау Музыка Колледжі жанындағы
Балалар Музыка мектебі
(қосымша білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
|
Бөлім |
ХАБ |
|
Педагогтің Т.А.Ә (бар болған жағдайда) |
Отарғалиева Тұрсынай |
|
Күні |
04.11-30.12.2024ж |
|
Секция немесе үйірме атауы, топ |
Домбыра 1-сынып Жоламан Альбина |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Жастар биі» «Біз өмірдің гүліміз». |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушының музыкалық білімін жетілдіре отырып,аспапта ойнау шеберлігін арттыру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 3мин. |
1.Сәлемдесу. Ең алдымен аспапты дұрыс ұстауды үйрену қажет. Ол үшін арқаңызды тік, иығыңызды еркін ұстап, оң аяғыңызды сол аяғыңыздың үстіне қойып, аспапты ыңғайластырып қойып алуыңыз қажет. Осындай отырыспен күніне кем дегенде 10-15 минут айнаның алдында отырып жаттыққан абзал. Осылайша сіз отырысыңызға сырт көзбен қарап, кемшіліктеріңізді түзей аласыз. |
Дескриптор нәтижесінде «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады |
Домбыра. Фортепиано. Нота оқу құралдары. |
|
Үй тапсырмасын тексеру 2мин |
а)Қол жаттықтыру үшін соль мажор гаммасын әр түрлі ұзақтықта ойнатамыз. б) 1-жаттығу ойнатамыз. |
|
|
|
Жаңа білімді хабарлау 35мин |
2. Оқушыға халық күйлері туралы мағлұмат беру. Адамзат тарихының даму барысында әлемдік өркениеттен қазақ халқына мұра болып келе жатқан өнеріміз – күй өнері. Күй – сезім. Сөзбен жеткізе алмағанды күй айта алады. Күй – біздің баға жетпес байлығымыз. Күй негізінен домбыра аспабында орындалатын музыкалық шығарма. Жалпы музыка атаулы нәрсе елдің сезім байлығы мен ішкі жаратылыс қалпын білдіретін болса, солардың ішіндегі ең сырлыцсы – күй. ХІХ ғасырда өмір сүрген дарынды композиторлар арасында көптеген күйшілер өткен. Сол күйшілерден бізге жеткен көптеген шығармалардың авторы ұмытылып, біздің заманымызға «Хаық күйлері» деген атпн мұра болып келеді. Шығарманы оқушымен біресе отырып, нота бойынша талдап, тактымен жұмыс жасау. Шығарма до мажор тоналисінде жазылған, шығармада ширек нота, сегіздік нота, реприза кездеседі. 2/4 өлшемінде жазылған Алдымен оқушыға өзім ойнап көрсетемін. https://youtu.be/2bzHHp4fTm4?si=BnhCxF9ftVlzIeW4 ..
|
|
Музыка хрестоматия |
|
Жаңа сабақты пысықтау 2мин |
Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабақты пысықтау. https://cloud.mail.ru/public/VFnE/AC5C5dA6r |
Смайлик-тер арқылы бағалау |
|
|
Кері байланыс |
Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды. |
|
|
|
Үйге тапсырма беру: |
Халық күйі « Жастар биін» өтілген жерге дейін нота бойынша ойнау. Өтілген шығармаларды үнемі қайталап отыру. |
Жарайсың!», «Керемет!» сөздері арқылы ауызша бағалау |
|
Ескерту: Топта ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар білім алушылар бар болған жағдайда облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әдістемелік кабинеттері және аудандық (қалалық) білім бөлімдерінің әдістемелік кабинеттері мақұлдаған бейімдеу және іске асыру жөніндегі жеке бағдарламалар бойынша іс-қимылдар қарастырылады.
шағым қалдыра аласыз













