Материалдар / ҚМЖ дүниетану 3-сынып мамыр

ҚМЖ дүниетану 3-сынып мамыр

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ дүниетану 3-сынып мамыр толық
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Мамыр 2024
218
1 рет жүктелген
900 ₸
Бүгін алсаңыз
+45 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +45 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Демалыс мәдениеті. Мейрамдар

Пәні:

Дүниетану

Күні:


Педагогтің аты - жөні


Сынып:3 «»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Отбасының берекесі бәрінен де қымбат

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.1.3 Өз әулетінің құндылықтарын анықтау.


Сабақтың мақсаты

отбасылық бақыттың құпиясы неде екенін үйрену

Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

3 минут

Ұйымдастыру кезеңі

«Үш шапалақ» әдісі

1.Көңіл күйіміз қандай? (1шапалақ)

2.Сабаққа дайынбыз ба?(2 шапалақ)

3.Сабақты сәтті аяқтаймыз ба?(3 шапалақ)


Баланың назарын сабаққа аудару

Сұрақтарға шапалақ соғып, жауап береді


«Комментарий»

арқылы






Оқулық

86-87 бет

Дәптер

қаламсап



5 минут

Үй тапсырмасын тексеру


Түрлі – түсті көбелектерді бір – біріне кигізу арқылы топқа бөлу

1-топ «Арман жалауы»

2топ «Бақыт жалауы»

3-топ «Қуаныш жалауы»

4 –топ «Достық жалауы»


Ой қозғау

«Дирижер» әдісі

Сұрақтарға жауап бер.




Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Бейнекөрініс ұсынылады

Тапсырманы тексертеді









Мұғалім нұсқаған сұраққа жауап береді



Бейнекөрініс тамашалайды

Дескриптор:

Мәлімет жазады-



Түрлі – түсті көбелектер

Топтың аты жазылған

А4





https://www.youtube.com/watch?v=WUmGVUmpDV4

Сабақ

тың ортасы

6 минут









10 минут





2 минут














12 минут









1- тапсырма Жеке жұмыс

«Ойла, пайымда, белгіле» әдісі

Бақытты өмір сүруге қажеттіліктерді өз түсінігіңе сай, мәнділігіне сәйкес нөмірле

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырмадан не үйрендің?



2 – тапсырма Жұптық жұмыс

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Суреттерге қара.

Бұл отбасындағылар бақытты ма?

Онда бейнеленген жағдайларды талқыла.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырмадан не үйрендің?


Сергіту сәті

«Түстер әлемі» ойыны

3 – тапсырма

Топтық жұмыс

«Әңгіме кестесі» әдісі

Ата-анаң отбасында атқарылатын істі саған жүктесе, сен не істер едің?

1-топ «Арман жалауы»

1. Сенің ата-анаң қонаққа жиналып жатыр, саған ыдысаяқты жуып, кіші ініңе (қарындасыңа) қарап қалуыңды өтінді. Сенің олай істегің келмейді. Не істейсің?

2топ «Бақыт жалауы»

Сен жаттығудан келдің, әкең мен анаң үйде жоқ. Кіші қарындасың сабаққа дайындалуға көмектесуіңді сұрайды, оған қоса асүйде шыныаяқты сындырып алған. Бұл жағдайда сен не істер едің?

Дескриптор:(Арман тобы, Бақыт тобы)

жағдаяттағы мәселені шешу жолын ұсынады -1б

себебін түсіндіреді -1б

3-топ «Қуаныш жалауы»

Жоспар бойынша «Сиқырлы сөз» тақырыбында әңгіме құрастыр.

4 –топ «Достық жалауы»

Жақын туған-туыстарыңа қамқорлық деген не?

«Әке көрген оқ -жонар, шеше көрген – тон пішер» мәтелінің мағынасын түсіндір.

Ата – анаң мен отбасындағы ересектерден не үйренгеніңді айтып бер.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырмадан не үйрендің?

Бақытты өмір сүруге қажеттіліктерді өз түсінігіңе, мәнділігіне сәйкес нөмірлейді




Суреттер бойынша

берілген жағдайларды талқылайды


Ұсынылған сөзді табады










Берілген жағдаяттарты талқылайды,жоспар бойынша әңгіме құрастырады,мәтелдің мағынасын ашады.
















«Басбармақ»

әдісі

Дескриптор:

-қажеттіліктерді нөмірлеп көрсетеді -1б

мағынасы мен мәнін ашады -1б



Дескриптор:

-бірінші суреттегі -жағдаятты анықтайды-1б

-екінші суреттегі жағдаятты анықтайды-1б

-үшінші суреттегі жағдаятты анықтайды-1б

-жағдайды шешу жолын ұсынады -1б

-кейіпкерлерге кеңесін айтады -1б




«Басбармақ»

әдісі

Дескриптор:

ұсынылған тақырып бойынша әңгіме жазады -1б

кейіпкердің іс-әрекетін бағалай алады, қорытынды жасай алады -1б

Дескриптор:

мәтелдің мағынасын ашады -1б

сұраққа жауап беріп, ересектерден үйренгенін әңгімелейді -1б

Дескриптор:

(Арман тобы, Бақыт тобы)

жағдаяттағы мәселені шешу жолын ұсынады -1б

себебін түсіндіреді -1б













Таратпа










https://youtu.be/-F4C6BiFQVc

Бақытты

отбасы әні


Әртүрлі түсте жазылған сөздер

слайд








Ватман

Түрлі – түсті маркер, қарындаш

тар









Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күншуақ» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі өтілген тақырыпты, ал шуақтарына осы тақырып бойынша өзіңе қандай пайдалы ақпарат алғаныңды жаз

Үйге тапсырма

«Отбасылық бақыттың құпиясы» тақырыбында жоба құрастыр.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!