Қмж дүниетану 4-сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қмж дүниетану 4-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе бөлісу
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Құндылықтар

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

4 сынып


Сабақтың тақырыбы:

7 сабақ. Көшбасшы қандай болу керек? БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

4.1.2.2 оқушылар арасындағы көшбасшыға тән тұлғалық қасиеттерді анықтау

4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты

Көшбасшы қандай болатынын білетін болады

Көшбасшының жеке қасиеттерін анықтауды үйренеді

Құндылықтар және оның мақсаттары

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут



Өткенді пысықтау

5 минут





Сабақ

тың ортасы

22 минут








































Сабақты қорыту

6минут





























Қосымша тапсырма

2минут





















Кері байланыс

5 минут




Сабаққа дайындық жасау

Психологиялық ахуалды жақсарту

Сабаққа дайындығын тексеру




Өткенді пысықтау


Мектептегі өзін өзі басқару туралы ойларын айтады


Тақырыпты ашу

«Миға шабуыл» әдісі

Сұрақтарға жауап бер.



КӨШБАСШЫ ҚАНДАЙ БОЛУЫ КЕРЕК?

Топтың, Кеңестің жұмысына қатысу арқылы оқушы белгілі бір дәрежеге ие болады. Әр топтағы адамдардың дәрежесі де әртүрлі болуы мүмкін. Біреулердің дәрежесі жоғары, біреулердікі төмен. Біреулердің тілін алып, тапсырмаларын орындаса, біреулердікін орындамайды. Олай болатын себебі, топтардың белгілі бір көшбасшысы болуы керек.


Жаңа тақырып

1-тапсырма

«Ашық микрофон» әдісі

Көшбасшы болу үшін өзіңді қай жағынан көрсете білуің керек деп ойлайсың?

Ж: Көшбасшы жан-жақты дамыған,білімді, тәрбиелі, өзін қоғамдық ортада еркін сезінетін жан болуы тиіс



ЕБҚ

Сенің ойыңша көшбасшы деген кім?

Оның бойында қандай қасиеттер бар?





2-тапсырма

Мектебіміздегі көшбасшы кім? Ол қандай жұмыстар атқарады? Сенің оған ұқсағың келе ме? Мектеп ережесіне бағынбайтын оқушылар туралы айта аласың ба?

Ж: Мектептегі белсенді оқушылар туралы айтады.




3-тапсырма

«Топтастыру» әдісі

Жұптық жұмыс жасайық.

Парталасыңмен «Көшбасшылық қасиеттері» топтастыруын жасаңдар. Көшбасшының бес қасиетін атаңдар.



Скругленный прямоугольник 2

Скругленный прямоугольник 1 Скругленный прямоугольник 3 Көшбасшы






Жауап: Белсенді,білімді, шешен, ұйымдастырғыш,еркін.




Үй тапсырмасы

4-тапсырма үйге:

Көшбасшылық туралы шағын эссе жазып келейік.

Тақырыбы: «Мен көшбасы боламын!»




ФС тапсырмасы

ҚЖ:

Өз сыныбымыздағы көшбасшыларға мінездеме берейік

Неге барлық оқушы көшбасшы бола алмайды?

Жауабын айтып көр.




ЕҚБ

Қазақстанның көщбасшылары туралы топтама жаса

Тақырыбы.» Қазақ көшбасшылары»







Оқу құра





Ойларын толық жеткізуге тырысады







Сұрақтарға жауап береді







Жаңа тақырыпты түсініп алады








Сұраққа жауап дайындайды.





Өз ойын еркін жеткізуге тырысады






Мектеп ережесі туралы айтады








ТОптастыру жасайды








Қасиеттерді атайды









Үй тапсырмасын алады








Тапсырманы орындайды









Суреттердің ішінен көшбасшылардың суретін таңдап алады

Оларды топтайды






Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру


ҚБ:

«Әмиян» әдісі








Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.










Дескрипторы:

Көпті басқару бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алды.-1б

Көшбасшылық қасиеттерін атай алды.-1б

Сұрақтарға жауап бере алды-1б





Дескриптор:

Мектептің басқару жүйесін біледі-1б

Мектеп ережесін түсінеді-1б




Дескриптор:

Көшбасшы адамдар туралы біледі-1б

Олардың атқаратын қызметі туралы айта алды-1б

Топтастыруды талапқа сай толтырды-1б





Дескриптор:

Көшбасшының қандай болатынын біледі-1б

Эссе жазу ережесін біледі-1б








Дескриптор:

Тақырыпты өмірмен байланыстыра алды-1б

Өз достары туралы айта алады-1б






Дескриптор:

Қазақ көшбасшыларын біледі-1б

Көшбасшының қасиеттерін атады-1б


«Жетістік баспалдағына» өзінің қай баспалдақта тұрғанын көрсетіп, стикер жапсырады















суреттер


Суреттер













Көшбасшы адамдар туралы бейнебаян






оқулық





оқулық














оқулық








Суреттер










Топтастыру парағы









Суреттер






Суреттер















Кері байланыс парағы



















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.06.2025
199
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі