Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Анасова М.Ш. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
13.01.2025 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.10
|
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласын біледі -екі өрнектің квадраттарының айырмасы формуласын есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздесу, түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. №31.2 Сұрақтар, «Миға шабуыл»: Тең өрнектерді сәйкестендіріңіз.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. ҮТ тексереді Сұрақтарға жауап береді |
Бірін – бірі бағалайды ФБ: 2 балл
|
Бағалау парақтары Үлестірме материал |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту Жеке жұмыс |
Мысал. Теңдеуді шеш: x2 – 100 = 0. Шешуі. Алдымен теңдеудің сол жағын көбейткіштерге жікте: x2 – 100 = x2 – 102 = (x – 10)(x + 10). Кейін (x – 10)(x + 10) = 0 теңдеуін шеш. Көбейткіштердің бірі нөлге тең болғанда ғана көбейтіндінің мәні нөлге тең болады: x – 10 = 0 немесе x + 10 = 0, осыдан x = 10 немесе x = –10. Теңдеудің екі шешімі бар: 10 және –10. Жауабы: –10 және 10. Тапсырмалар. А-деңгейі 1.Тиімді тәсілмен есептеңіздер |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады
|
ФБ: 4 балл
|
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
25 мин |
Жұптық жұмыс |
|
Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады -Теңдеу шешеді -Дәлелдеуді жүргізеді |
Әр дұрыс жауапқа ФБ: 1 балл
ФБ: 6 балл
ФБ: 4 балл |
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Бағалау парақтары |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымда; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаз;
Үйге тапсырма.№31.11 |
Рефлексия: Мен...түсіндім Маған...қиын болды Мен...орындай алдым |
|
|
|
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы.
ҚМЖ. Екі өрнектің квадраттарының айырмасы.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||||
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Анасова М.Ш. |
|||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
13.01.2025 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің квадраттарының айырмасы. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.10
|
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-екі өрнектің квадраттарының айырмасының формуласын біледі -екі өрнектің квадраттарының айырмасы формуласын есеп шығаруда қолданады |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздесу, түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын тексеру. №31.2 Сұрақтар, «Миға шабуыл»: Тең өрнектерді сәйкестендіріңіз.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. ҮТ тексереді Сұрақтарға жауап береді |
Бірін – бірі бағалайды ФБ: 2 балл
|
Бағалау парақтары Үлестірме материал |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақты бекіту Жеке жұмыс |
Мысал. Теңдеуді шеш: x2 – 100 = 0. Шешуі. Алдымен теңдеудің сол жағын көбейткіштерге жікте: x2 – 100 = x2 – 102 = (x – 10)(x + 10). Кейін (x – 10)(x + 10) = 0 теңдеуін шеш. Көбейткіштердің бірі нөлге тең болғанда ғана көбейтіндінің мәні нөлге тең болады: x – 10 = 0 немесе x + 10 = 0, осыдан x = 10 немесе x = –10. Теңдеудің екі шешімі бар: 10 және –10. Жауабы: –10 және 10. Тапсырмалар. А-деңгейі 1.Тиімді тәсілмен есептеңіздер |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады -Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады
|
ФБ: 4 балл
|
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. |
|
|
25 мин |
Жұптық жұмыс |
|
Дескриптор: -Қысқаша көбейту формулаларын қолданады -Теңдеу шешеді -Дәлелдеуді жүргізеді |
Әр дұрыс жауапқа ФБ: 1 балл
ФБ: 6 балл
ФБ: 4 балл |
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Бағалау парақтары |
|
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымда; - ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаз;
Үйге тапсырма.№31.11 |
Рефлексия: Мен...түсіндім Маған...қиын болды Мен...орындай алдым |
|
|
|
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз
























