ҚМЖ Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

ҚМЖ Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымы

Материал туралы қысқаша түсінік
Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымы тақырыбындағы Сабақ жоспары көрсетілген.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерізімді сабақ жоспары

Бөлім:

Қысқаша көбейту формулалары

Мектеп: Қ.Қасымов атындағы №28 IT мектеп-лицейі

Педагогің аты-жөні:

Қизат Ділмұрат

Күні:

29.01.2025

Сынып:

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулалары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

7.2.1.11 қысқаша көбейту формуласын білу және қолдану

Сабақтың мақсаттары:

-екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын біледі.

-екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолданады.

Сабақ барысы:




Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут


Сабақтың басы

Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау.


Оқу мақсатын таныстыру.


Үй тапсырмасын тексеру. №34.11

(экранда үй жұмысынының дұрыс жауабы көрсетіледі.)


Өткен тақырыптарды еске түсіру:

1. Екі өрнектің квадраттары айырымының формуласы қандай?

2. Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы қандай?

3. Екі өрнектің айырымының квадратының формуласы қандай?

4. Екі өрнектің қосындысының кубы формуласы қандай?

5. Екі өрнектің айырымының кубы формуласы қандай?



Амандасады, сабаққа

дайындалады.


Тапсырманы экранда көрсетілген жауаптар арқылы үй жұмысынының дұрыстығын тексереді.


Сұрақтарға жауап береді, тақтаға формулаларды жазады.







Жарайсыңдар, тамаша сөздерімен мадақтау.


Жарайсың, керемет сөздерімен шабыттандыру.

Оқулық

Тақта

Бор

Кітап

Дәптер

Интерактивті тақта

Слайд 1

Слайд 2


25 мин

Ортасы

Оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіру, тақтада мысалдар келтіру.

1-мысал. Көбейткіштерге жіктеңіз.

64x3 + y3 = (4x)3 + y3 ) = (4x + y)((4x)2 – 4x ∙ y + y2) = (4x + y)(16x2 – 4xy + y2).

2-мысал. Көбейтіндіні көпмүшеге келтіріңіз .

  (0,1x –  )( x2 +    +  ) =  ((0,1x)3  – ( )3 ) = (0,001x3 - )


«Тапқыр болсаң тақтада...» әдісі арқылы оқушыларды тақтаға тапсырма орындауға шақыру.


1 тапсырма. Көбейткіштерге жіктеңіз.

  1. 27 - b3  2) 0,008 + k3  3) m3 4) 1000 - t3   5) m3 + 

2 тапсырма. Көбейтіндіні көпмүшеге келтіріңіз .

1) 2) 3) 4) 5)


Топтық жұмыс:

1 тапсырма. Көбейткіштерге жіктеңіз.

2 тапсырма. Өрнекті ықшамдаңыз.

3 тапсырма. Теңдеуді шешіңіз.


Сергітіу сәті, нейрондық жаттығулар.



«ЖҮЙРІК БОЛСАҢ ОЗЫП КӨР» әдісі арқылы оқушыларды тақтаға жылдамдықпен тапсырма орындауға шақыру.

Теңдеуді шешіңіз.

1


2 тапсырма.


3 тапсырма.



Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.


Мысалдарды дәптерге жазады.

⠀⠀





Оқушылар ерікті түрде тақтаға шығып тапсырмаларды орындайды.




Топта ақылдаса отырып тапсырмаларды орындайды.






Видео бойынша жаттығулар жасайды.






Оқушылар ерікті түрде тақтаға шығып тапсырмаларды орындайды.














Дескриптор:

- Формуланы қолданады;

- Жауабын жазады;

Бас бармақ әдісі арқылы бағаланады.


Дескриптор:

- Формуланы қолданады;

- Өрнекті ықшамдайды;

- Жауабын жазады;

Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

Дескриптор:

- Формуланы қолданады;

- Өрнекті ықшамдайды;

- Айнымалының мәнін табады;



Слайд 3






Слайд 4









Тапсырма парағы. Маркер.

Слайд 5





Видео







Тапсырма парағы.

Слайд 6

12

минут
























Соңы

Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары:

көпмүшесін көбейткіштерге жіктеңіз.

A) B) C) D)

2) көпмүшесін көбейткіштерге жіктеңіз.

A) B) C) D)

3) көпмүшесін көбейткіштерге жіктеңіз.

A) B) C) D)

4) көбейтіндіні көпмүшеге келтіріңіз .

A) B) C) D)

5) көбейтіндіні көпмүшеге келтіріңіз .

A) B) C) D)

6) көбейтіндіні көпмүшеге келтіріңіз .

A) 2+ B) 2- C) 1- D) 1+

7) көбейтіндіні көпмүшеге келтіріңіз .

A) B) C) D)

8) - өрнекті ықшамдаңыз.

A) B) C) D)

9) + өрнекті ықшамдаңыз.

A) B)0 C) D)1

10) - теңдеуді шешіңіз.

A) 0 B) 1 C) 5 D) 25

















Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындайды.




Дескриптор:

- Формуланы қолданады;

- Жауабын жазады;

- Дұрыс жауапты белгілейді;







Дескриптор:

- Формуланы қолданады;

- Өрнекті ықшамдайды;

- Жауабын жазады;

- Дұрыс жауапты белгілейді;

Оқушылар





Қалыптастырушы бағалау 10 -дық балл жүйесімен бағаланады.





Тапсырма парағы.

















3 мин


Қорытынды «ЕРКІН МИКРОФОН» әдісі.

Оқушыларға еркін микрофон беріледі.

Үйге тапсырма.№33,15

Кері байланыс береді.

Оқушылардыңбелсенділігіне байланысты ауызша бағалау.




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.03.2025
164
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі