Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні |
11.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 7а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
абақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" 3. Оқушылар қуаныш шеңберіне тұрып, бір-біріне тілектерін айтады. Бұл оқушыларға сабақты жақсы көңіл-күйде бастауға ықпал етеді. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру. «Кір жаю» әдісі. Өткен сабақтағы оқушы түсінігін еске түсіру, қалай оқып келгені жайында байқау мақсатында пайдаланады. Жайулы тұрған сұрақтарға жауап береді
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Джигсо» әдісі Оқушыларды 2-3 топқа бөлеміз. Тақырыпты, (мақаланы) топтың санына қарай, мазмұнына қарай бөліп береміз. 1,2,3- әрбір топ өкілдері берілген бөліктерді оқиды. Топтағы оқушылар өзара пікір алмасады, ортақ тапсырма жасайды. Әр топ өз лидерін тақтаға шығарады. Ол оқушы оқыған білгенінің мазмұнын түсіндіреді. Білімді бекіту: 1)Анықтаманы жаз: MS Excel _______________________________ _______________________________________
2
3) MS Excel терезе элементтері мен олардың сипаттамасы арасында сәйкестікті белгіле:
4)Сәйкестікті белгіле:
5) Сілтемеге өтіп немесе qr кодын сканерлеп, тапсырманы орында: 6)Тәжірибелік жұмыс Ұяшықтарға қарапайым формулаларды енгізу арқылы бағдарламаны калькулятор ретінде пайдалануды үйренеміз. Excel бағдарламасында «Тауардың құнын есептеу» кестесін құр.
|
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өзара пікір алмасады
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: Дескриптор: - «MS Excel» анықтамасын жазады; - сұлбаны толтырады;
Дескриптор: - сәйкестікті орнатады;
Дескриптор: - сәйкестікті орнатады;
Дескриптор: - тауар құнын есептеу кестесін құрады |
Оқушылардың белсенділігіне қарай ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл |
Презентация,
оқулық
Жұмыс парағы:
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сурет салу және туралау топтарын салыстырыңыз. Қандай айырмашылықтарды атап өтуге болады? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Электрондық кестелер
ҚМЖ. Электрондық кестелер
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні |
11.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 7а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық кестелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
абақтың басы |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" 3. Оқушылар қуаныш шеңберіне тұрып, бір-біріне тілектерін айтады. Бұл оқушыларға сабақты жақсы көңіл-күйде бастауға ықпал етеді. |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Білімді өзектендіру. «Кір жаю» әдісі. Өткен сабақтағы оқушы түсінігін еске түсіру, қалай оқып келгені жайында байқау мақсатында пайдаланады. Жайулы тұрған сұрақтарға жауап береді
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Джигсо» әдісі Оқушыларды 2-3 топқа бөлеміз. Тақырыпты, (мақаланы) топтың санына қарай, мазмұнына қарай бөліп береміз. 1,2,3- әрбір топ өкілдері берілген бөліктерді оқиды. Топтағы оқушылар өзара пікір алмасады, ортақ тапсырма жасайды. Әр топ өз лидерін тақтаға шығарады. Ол оқушы оқыған білгенінің мазмұнын түсіндіреді. Білімді бекіту: 1)Анықтаманы жаз: MS Excel _______________________________ _______________________________________
2
3) MS Excel терезе элементтері мен олардың сипаттамасы арасында сәйкестікті белгіле:
4)Сәйкестікті белгіле:
5) Сілтемеге өтіп немесе qr кодын сканерлеп, тапсырманы орында: 6)Тәжірибелік жұмыс Ұяшықтарға қарапайым формулаларды енгізу арқылы бағдарламаны калькулятор ретінде пайдалануды үйренеміз. Excel бағдарламасында «Тауардың құнын есептеу» кестесін құр.
|
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өзара пікір алмасады
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: Дескриптор: - «MS Excel» анықтамасын жазады; - сұлбаны толтырады;
Дескриптор: - сәйкестікті орнатады;
Дескриптор: - сәйкестікті орнатады;
Дескриптор: - тауар құнын есептеу кестесін құрады |
Оқушылардың белсенділігіне қарай ауызша бағалау: «Жарайсың!», «Жақсы!», «Талпын!» 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл 2 балл |
Презентация,
оқулық
Жұмыс парағы:
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Сурет салу және туралау топтарын салыстырыңыз. Қандай айырмашылықтарды атап өтуге болады? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз
















