Қысқа мерзімді жоспар
2-сынып
Сабақтың тақырыбы: 7-8 сабақ. Қазақ дастарханы
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
7-8
сабақ. Қазақ дастарханы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.1.1.1 –
Қазақ халқының дәстүрлі тағамдарын тану және сипаттау |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
Қазақ
халқының дәстүрлі тағамдарын атайды және сипаттайды. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
қазақ халқының мәдениеті мен дәстүрлерін құрметтеуді үйрету арқылы
ұлттық бірлік пен ынтымақтастық сезімін дамыту. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Questgen, Quizrise - Викторина генераторы: таңдамалы жауаптар (МСҚ), «Ақиқат/Жалған», «Бос орындарды толтыр», жиі қойылатын сұрақтар (FAQ) - https://www.questgen.ai/ https://www.quizrise.com/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Қазақ халқының дәстүрлі тағамдарын сипаттай
алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар «қазақ дастарханы», «ұлттық тағамдар» сияқты терминдермен танысып, оларды өз жұмыстарында қолдана алады. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
– білу,
түсіну. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут),
Жаңа сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар мәтінді оқып,
талқылайды, өз ойларын жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар
суреттерді қарап, тағамдарды атайды және
сипаттайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
мәтінді оқып, ерекшеліктерді анықтайды және
талқылайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар тағам дайындау
процесін түсіндіреді және көрсетеді. |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10
минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Еңбекке баулу. 2 сынып. 7-8 сабақ. Қазақ дастарханы.
ҚМЖ. Еңбекке баулу. 2 сынып. 7-8 сабақ. Қазақ дастарханы.
Қысқа мерзімді жоспар
2-сынып
Сабақтың тақырыбы: 7-8 сабақ. Қазақ дастарханы
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
7-8
сабақ. Қазақ дастарханы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.1.1.1 –
Қазақ халқының дәстүрлі тағамдарын тану және сипаттау |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
Қазақ
халқының дәстүрлі тағамдарын атайды және сипаттайды. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
қазақ халқының мәдениеті мен дәстүрлерін құрметтеуді үйрету арқылы
ұлттық бірлік пен ынтымақтастық сезімін дамыту. |
|||
|
ЖИ
құралдары |
Questgen, Quizrise - Викторина генераторы: таңдамалы жауаптар (МСҚ), «Ақиқат/Жалған», «Бос орындарды толтыр», жиі қойылатын сұрақтар (FAQ) - https://www.questgen.ai/ https://www.quizrise.com/ |
|||
|
Бағалау
критерийлері |
✓ Қазақ халқының дәстүрлі тағамдарын сипаттай
алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар «қазақ дастарханы», «ұлттық тағамдар» сияқты терминдермен танысып, оларды өз жұмыстарында қолдана алады. |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
– білу,
түсіну. |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
|
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация. |
|
Сабақтың ортасы (25 минут),
Жаңа сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар мәтінді оқып,
талқылайды, өз ойларын жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
1-тапсырма |
Оқушылар
суреттерді қарап, тағамдарды атайды және
сипаттайды. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
мәтінді оқып, ерекшеліктерді анықтайды және
талқылайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар тағам дайындау
процесін түсіндіреді және көрсетеді. |
ҚБ «Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Шаблон, интернет ресурс, оқу
құралдары. |
|
|
Сабақтың соңы (10
минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау мақсатында мұғалім үй тапсырмасын береді. |
Оқушылар үй жұмысын орындайды. |
Кері байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз













