|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Ер есімі ел есінде. |
||||||||||||||
|
Күні : 05.05.2022 |
Педагогтің аты-жөні: Катренова А.К. |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ер есімі ел есінде. «Қазақ солдаты романы» (үзінді) |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
5.2.5.1 - берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу; 5.3.6.1 - тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру; |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді; Көпшілігі: шағын диалогке қатыса отырып, өз ойларын қоса алады. Кейбіреулер: мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіріп, ойын дәлелдей алады өмірден мысал келтіре алады. |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) Үй тапсырмасын тексеру Топқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.
Сыныпта оқуышылармен жағымды қарым- қатынас орнату. «Шаттық шеңберін» құрып, «Жылы лебіз» әдісі арқылы бір-біріне алғыс сөздер айтақызды. Алдыңғы сабақтарда өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойып «Ашық микрофон» әдісі арқылы өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
«Адасқан суреттер» әдісі арқылы оқушыларды суреттер арқылы төрт топқа бөледі.
1-топ: қызыл
жұлдыз;
2-топ:
жалау;
3-топ:
Отан; 4-топ:
жеңіс. |
«Қазақ тілі сабағы нешінші сабақ?...» Қазақ тілі сабағы үшінші сабақ. Қазақ тілі сабағы бейсенбі күні бірінші сабақта өтеді. Оқушылар бір-бірімен амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар «Ашық микрофон» әдісі арқылы алдыңғы сабақтарда өтілген тақырыптар бойынша және тілдік бағдарға қатысты сұрақтарға жауап береді. Дескриптор Сұрақтарды түсінеді, дұрыс жауап береді. Оқушылар «Адасқан суреттер» әдісі арқылы топқа бөлінеді.
|
Қолпаштау Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Бағалау
|
Слайд
Үлестірмелі қағаздар
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы (37 минут) Сабақты бекіту |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы бейнетаспаны көрсету арқылы оқушылардың сабақ тақырыбын өздеріне тапқызады. Оқушыларға тақырып төңірегінде мәлімет береді. Жетекші сұрақтар қоя отырып, сабақ тақырыбын анықтатады. Мұғалім «Түртіп алу» әдісі арқылы интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
«Конверт-жауап» әдісі арқылы шашылған сөздер мен сөз тіркестерін немесе жай сөйлемдер құрастыртады.
Тілдік бағдарға қатысты есімдіктердің түрлеріне шолу жасатады.
Топтық жұмыс Мұғалім әр топқа мәтін бойынша тапсырма береді.
1-топ «Күн шуағы» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша маңызды ақпараттарды кластерге жазғызады.
2-топ «Өз орнын тап» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша сөйлемдерді рет-ретімен орналастыртқызады. 3-топ «Ойлан, тап» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша есімдіктерді табыңыздар және мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, сөйлем құрастыртады. 4-топ «Дұрыс+, бұрыс-» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша ақпараттың дұрыстығын тапқызады.
СЕРГІТУ СӘТІ Wordwall платформасы арқылы есімдіктерді пысықтайды. Сілтеме арқылы өтіп, гаджеттар арқылы орындатады.
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұраққа
жауап алады. |
Оқушылар бейнетаспаны көреді, жетекші сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар бейнетаспа арқылы қалыптасқан білімдерін ортаға шығарады, тақырып туралы білімдерін толықтырады. Жаңа сөздер Оқушылар сөздерді сөздіктен тауып «Түртіп алу» әдісі арқылы дәптерлеріне жазып алады, мағынасын анықтайды. ерлік - батырлық – храбрость, героизм мәңгілік алау – вечный огонь гүл шоқтары – букеты цветов еске алу – вспоминать, вспомнить 28 панфиловшылар саябағы – парк 28-ми панфиловцев тағзым етемін – поклоняюсь сүбелі үлес- значительный вклад талқандау-разрушать асқақтату-петь, говорить торжественно «Конверт-жауап» әдісі арқылы шашылған сөздер мен сөз тіркестерін немесе жай сөйлемдер құрап айтады. Дескриптор:
Оқушылар есімдіктің түрлері бойынша сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. Дескриптор:
Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды. 1-топ Оқушылар оқылған мәтін мазмұны бойынша маңызды ақпараттарды кластерге топтастырады. 2-топ Оқушылар оқылған мәтін мазмұны бойынша «Өз орнын тап» әдісі арқылы сөйлемдерді рет-ретімен орналастырады. 3-топ «Ойлан, тап» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша есімдіктерді табады және мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, сөйлем құрастырады. 4-топ Оқушылар оқылған мәтін мазмұны бойынша «Дұрыс+, бұрыс-» әдісі арқылы ақпараттың нақтылығын анықтайды. Дескриптор
Оқушылар өздері өткізеді. «Австралия жаңбыры»
Оқушылар Wordwall платформасына QR-код арқылы өтіп, есімдіктің түрлері бойынша білімдерін шыңдау. Дескриптор
Оқушылар «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
«Бас бармақ»
Қолпаштау Жақсы! Тамаша!
Бағалау «Бас бармақ»
Бағалау
Бағалау
Бағалау
Wordwall платформасы бірден ұпай санын көрсетеді. Жалпы ұпай саны 10
|
АКТ Слайд
Слайд Оқулық
Слайд Слайд Оқулық
Слайд Wordwall бағдарламасының QR-код
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 10- тапсырма. Ұлы Отан соғысына қатысқан ардагерлер туралы диаграмманы толтырып жазыңыз. |
|
|||||||||||||
|
Кері байланыс «Алма ағашы» әдісі |
Оқушылар сабақта алған білімдерін «Алма ағашы» әдісі арқылы білдіреді, айтады. |
|
|||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Ер есімі ел есінде"
ҚМЖ "Ер есімі ел есінде"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: Ер есімі ел есінде. |
||||||||||||||
|
Күні : 05.05.2022 |
Педагогтің аты-жөні: Катренова А.К. |
||||||||||||||
|
Сынып: 5 Б |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ер есімі ел есінде. «Қазақ солдаты романы» (үзінді) |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
5.2.5.1 - берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу; 5.3.6.1 - тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру; |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді; Көпшілігі: шағын диалогке қатыса отырып, өз ойларын қоса алады. Кейбіреулер: мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіріп, ойын дәлелдей алады өмірден мысал келтіре алады. |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы (5 минут) Үй тапсырмасын тексеру Топқа бөлу |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді.
Сыныпта оқуышылармен жағымды қарым- қатынас орнату. «Шаттық шеңберін» құрып, «Жылы лебіз» әдісі арқылы бір-біріне алғыс сөздер айтақызды. Алдыңғы сабақтарда өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойып «Ашық микрофон» әдісі арқылы өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.
«Адасқан суреттер» әдісі арқылы оқушыларды суреттер арқылы төрт топқа бөледі.
1-топ: қызыл
жұлдыз;
2-топ:
жалау;
3-топ:
Отан; 4-топ:
жеңіс. |
«Қазақ тілі сабағы нешінші сабақ?...» Қазақ тілі сабағы үшінші сабақ. Қазақ тілі сабағы бейсенбі күні бірінші сабақта өтеді. Оқушылар бір-бірімен амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар «Ашық микрофон» әдісі арқылы алдыңғы сабақтарда өтілген тақырыптар бойынша және тілдік бағдарға қатысты сұрақтарға жауап береді. Дескриптор Сұрақтарды түсінеді, дұрыс жауап береді. Оқушылар «Адасқан суреттер» әдісі арқылы топқа бөлінеді.
|
Қолпаштау Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
Бағалау
|
Слайд
Үлестірмелі қағаздар
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы (37 минут) Сабақты бекіту |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы бейнетаспаны көрсету арқылы оқушылардың сабақ тақырыбын өздеріне тапқызады. Оқушыларға тақырып төңірегінде мәлімет береді. Жетекші сұрақтар қоя отырып, сабақ тақырыбын анықтатады. Мұғалім «Түртіп алу» әдісі арқылы интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады, аудармасын айтады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.
«Конверт-жауап» әдісі арқылы шашылған сөздер мен сөз тіркестерін немесе жай сөйлемдер құрастыртады.
Тілдік бағдарға қатысты есімдіктердің түрлеріне шолу жасатады.
Топтық жұмыс Мұғалім әр топқа мәтін бойынша тапсырма береді.
1-топ «Күн шуағы» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша маңызды ақпараттарды кластерге жазғызады.
2-топ «Өз орнын тап» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша сөйлемдерді рет-ретімен орналастыртқызады. 3-топ «Ойлан, тап» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша есімдіктерді табыңыздар және мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, сөйлем құрастыртады. 4-топ «Дұрыс+, бұрыс-» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша ақпараттың дұрыстығын тапқызады.
СЕРГІТУ СӘТІ Wordwall платформасы арқылы есімдіктерді пысықтайды. Сілтеме арқылы өтіп, гаджеттар арқылы орындатады.
«Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұраққа
жауап алады. |
Оқушылар бейнетаспаны көреді, жетекші сұрақтарға жауап бере отырып, сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушылар бейнетаспа арқылы қалыптасқан білімдерін ортаға шығарады, тақырып туралы білімдерін толықтырады. Жаңа сөздер Оқушылар сөздерді сөздіктен тауып «Түртіп алу» әдісі арқылы дәптерлеріне жазып алады, мағынасын анықтайды. ерлік - батырлық – храбрость, героизм мәңгілік алау – вечный огонь гүл шоқтары – букеты цветов еске алу – вспоминать, вспомнить 28 панфиловшылар саябағы – парк 28-ми панфиловцев тағзым етемін – поклоняюсь сүбелі үлес- значительный вклад талқандау-разрушать асқақтату-петь, говорить торжественно «Конверт-жауап» әдісі арқылы шашылған сөздер мен сөз тіркестерін немесе жай сөйлемдер құрап айтады. Дескриптор:
Оқушылар есімдіктің түрлері бойынша сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. Дескриптор:
Әр топ берілген тапсырмаларды орындайды. 1-топ Оқушылар оқылған мәтін мазмұны бойынша маңызды ақпараттарды кластерге топтастырады. 2-топ Оқушылар оқылған мәтін мазмұны бойынша «Өз орнын тап» әдісі арқылы сөйлемдерді рет-ретімен орналастырады. 3-топ «Ойлан, тап» әдісі арқылы мәтін мазмұны бойынша есімдіктерді табады және мағыналық түрлеріне қарай ажыратып, сөйлем құрастырады. 4-топ Оқушылар оқылған мәтін мазмұны бойынша «Дұрыс+, бұрыс-» әдісі арқылы ақпараттың нақтылығын анықтайды. Дескриптор
Оқушылар өздері өткізеді. «Австралия жаңбыры»
Оқушылар Wordwall платформасына QR-код арқылы өтіп, есімдіктің түрлері бойынша білімдерін шыңдау. Дескриптор
Оқушылар «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!
«Бас бармақ»
Қолпаштау Жақсы! Тамаша!
Бағалау «Бас бармақ»
Бағалау
Бағалау
Бағалау
Wordwall платформасы бірден ұпай санын көрсетеді. Жалпы ұпай саны 10
|
АКТ Слайд
Слайд Оқулық
Слайд Слайд Оқулық
Слайд Wordwall бағдарламасының QR-код
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 10- тапсырма. Ұлы Отан соғысына қатысқан ардагерлер туралы диаграмманы толтырып жазыңыз. |
|
|||||||||||||
|
Кері байланыс «Алма ағашы» әдісі |
Оқушылар сабақта алған білімдерін «Алма ағашы» әдісі арқылы білдіреді, айтады. |
|
|||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















