Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Google drive -та құжатты бірлесіп жұмыс істеу қызметін пайдалану |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
20.09.2024 ж |
|||
|
Сынып 6а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу техникасының даму тарихы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 35 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу; Сыныпта көңілді ахуал орнату.
Жаңа топ құру: «Мозайка» әдісі бойынша оқушылар компьютер құрылғыларының суреттерін құрастыру арқылы топтарға бірігеді Жаңа тақырып туралы білім деңгейлерін анықтау үшін ынталандыру сұрақтарын қою
|
Өткен сабақты пысықтау: «Алдын-ала берілген атаулар» әдісі: Мұғалім сабақ басында жаңа тақырып бойынша тақтаға бірнеше атау (терминдер) жазып қойып , оқушыларға олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануын сұрайды. Бұл жұмысты оқушылардың жеке, жұппен немесе шағын топ ішінде ауызша яки жазбаша (соңғысы тиімдірек) орындауы ықтимал. Содан кейін мұғалім бірнеше оқушының ойы мен пікірін тыңдауына болады. Мысалы: «Тәуелділік», «Интернет», «Интернетке тәуелділік», «Әлеуметтік желі», «Виртуалды таныс арттыру», «Ақша табу», «Құмар ойыны» Топтық жұмыс: Топтық пікір талас. Компьютер техникасының болшақта дамуына болжам ұсыныңдар. Болшақта қандай компьютерлер жасалуы мүмкін? Бұл компьютермен қазіргі компьютердің сыртқы көрінісінде, құрылысында қандай ерекшеліктер болуы мүмкін? Өз болжамдарыңды таныстыруда мысалдар келтіріңдер. Жұптық жұмыс:
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Оқулықпен жұмыс: Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талдайды. (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады) |
Жеке жұмыс: «Эссе» әдісі «Компьютер және оның болашақта дамуы» тақырыбында газетке шағын мақала дайында. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Зымыран сұрақтар» әдісі. Оқушылар параққа тақырыпқа байланысты сұрақтар жазып қағаздан ұшақ жасайды да келесі топқа ұшырады. Ол топ жауаптарын айтады. Электронды тест жұмысын орындату |
Рефлексия: - сабақтағы көңіл күйім қандай болды? - бүгін қандай ақпарат алдым? - алған ақпаратты кімдермен бөлісемін? |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Есептеу техникасының даму тарихы
ҚМЖ. Есептеу техникасының даму тарихы
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Google drive -та құжатты бірлесіп жұмыс істеу қызметін пайдалану |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
20.09.2024 ж |
|||
|
Сынып 6а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептеу техникасының даму тарихы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 компьютерлік технологияның даму тарихы мен келешегі туралы әңгімелеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 35 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу; Сыныпта көңілді ахуал орнату.
Жаңа топ құру: «Мозайка» әдісі бойынша оқушылар компьютер құрылғыларының суреттерін құрастыру арқылы топтарға бірігеді Жаңа тақырып туралы білім деңгейлерін анықтау үшін ынталандыру сұрақтарын қою
|
Өткен сабақты пысықтау: «Алдын-ала берілген атаулар» әдісі: Мұғалім сабақ басында жаңа тақырып бойынша тақтаға бірнеше атау (терминдер) жазып қойып , оқушыларға олардың мағынасы, мазмұны және өзара қатынасы мен байланысы туралы ойлануын сұрайды. Бұл жұмысты оқушылардың жеке, жұппен немесе шағын топ ішінде ауызша яки жазбаша (соңғысы тиімдірек) орындауы ықтимал. Содан кейін мұғалім бірнеше оқушының ойы мен пікірін тыңдауына болады. Мысалы: «Тәуелділік», «Интернет», «Интернетке тәуелділік», «Әлеуметтік желі», «Виртуалды таныс арттыру», «Ақша табу», «Құмар ойыны» Топтық жұмыс: Топтық пікір талас. Компьютер техникасының болшақта дамуына болжам ұсыныңдар. Болшақта қандай компьютерлер жасалуы мүмкін? Бұл компьютермен қазіргі компьютердің сыртқы көрінісінде, құрылысында қандай ерекшеліктер болуы мүмкін? Өз болжамдарыңды таныстыруда мысалдар келтіріңдер. Жұптық жұмыс:
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Оқулықпен жұмыс: Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талдайды. (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады) |
Жеке жұмыс: «Эссе» әдісі «Компьютер және оның болашақта дамуы» тақырыбында газетке шағын мақала дайында. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Зымыран сұрақтар» әдісі. Оқушылар параққа тақырыпқа байланысты сұрақтар жазып қағаздан ұшақ жасайды да келесі топқа ұшырады. Ол топ жауаптарын айтады. Электронды тест жұмысын орындату |
Рефлексия: - сабақтағы көңіл күйім қандай болды? - бүгін қандай ақпарат алдым? - алған ақпаратты кімдермен бөлісемін? |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
шағым қалдыра аласыз














