Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
1-бөлім. «Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейсеева Гүлжан |
|
Күні: |
23.09.2024 ж. |
|
Сыныбы:7а,ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар мөлшері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты сақтайтын түрлі форматтағы файлдардың өлшемдерін салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Файлдық жүйе қызметін біледі. Файлдарды сақтау үшін, әртүрлі форматтарды қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 4. Топтастыру: Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, 1, 2-ге саналу арқылы екі топқа бірігеді. І топ. ІІ топ. |
|||
|
5 мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
5 мин. |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс. «Insert/Түртіп алу» әдісі Жұмыс дәптерінде орындайды. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
Дескриптор:
«Домбыа» әдісі арқылы бағалайды. |
7-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
(Д) Компьютерде практикалық жұмыс |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. |
7-сынып оқулығы. |
|
Топтық жұмыс |
(Т) Талдау «Постер қорғау» әдісі |
|
Бағалау Топтағы оқушылар бір-бірін «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. |
А 3 қағаздар, маркерлер |
|
Жұптық жұмыс |
(Ж) Жинақтау |
Компьютерде файл және бумамен жұмыс жасаудың ортақ ережесін ұсыныңдар. |
Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. ! |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы: Көп деңгейлі (иерархиялық) құжаттардан тұратын құжат жасаңдар. Негізгі буманы «Пәндер» атымен атаңдар. Бума ішінде өзің ұнатып оқитын 3 пәннің атымен бума жасаңдар. Буманың ішіне сол пәндерді не үшін ұнататының жайлы мәтіндік файл жасап, сақтаңдар. Қосымша зерттеу: Файлдарды кеңейтудің 3 әріптен және 4 әріптен құралу себебін анықта. Олардың бір-бірінен қандай ерекшелігі бар? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Файлдар мөлшері
ҚМЖ. Файлдар мөлшері
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
1-бөлім. «Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бейсеева Гүлжан |
|
Күні: |
23.09.2024 ж. |
|
Сыныбы:7а,ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдар мөлшері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты сақтайтын түрлі форматтағы файлдардың өлшемдерін салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Файлдық жүйе қызметін біледі. Файлдарды сақтау үшін, әртүрлі форматтарды қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 4. Топтастыру: Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, 1, 2-ге саналу арқылы екі топқа бірігеді. І топ. ІІ топ. |
|||
|
5 мин. |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
5 мин. |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс. «Insert/Түртіп алу» әдісі Жұмыс дәптерінде орындайды. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
Дескриптор:
«Домбыа» әдісі арқылы бағалайды. |
7-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
(Д) Компьютерде практикалық жұмыс |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. |
7-сынып оқулығы. |
|
Топтық жұмыс |
(Т) Талдау «Постер қорғау» әдісі |
|
Бағалау Топтағы оқушылар бір-бірін «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. |
А 3 қағаздар, маркерлер |
|
Жұптық жұмыс |
(Ж) Жинақтау |
Компьютерде файл және бумамен жұмыс жасаудың ортақ ережесін ұсыныңдар. |
Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. ! |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра»әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы: Көп деңгейлі (иерархиялық) құжаттардан тұратын құжат жасаңдар. Негізгі буманы «Пәндер» атымен атаңдар. Бума ішінде өзің ұнатып оқитын 3 пәннің атымен бума жасаңдар. Буманың ішіне сол пәндерді не үшін ұнататының жайлы мәтіндік файл жасап, сақтаңдар. Қосымша зерттеу: Файлдарды кеңейтудің 3 әріптен және 4 әріптен құралу себебін анықта. Олардың бір-бірінен қандай ерекшелігі бар? |
|||
шағым қалдыра аласыз














