Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
1-бөлім. «Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
16.09.2024 ж |
|
Сыныбы:7а,ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдардың форматтары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты сақтайтын түрлі форматтағы файлдардың өлшемдерін салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Файлды архивтеуді және архивтен шығаруды біледі. Файлдардың көлемін өзгерту үшін архивтеуші программаларды қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 4. Топтастыру: Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, 1, 2-ге саналу арқылы екі топқа бірігеді. І топ. ІІ топ. |
|||
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
5 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс. «Insert/Түртіп алу» әдісі Жұмыс дәптерінде орындайды. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
Дескриптор:
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 мин. Топтық жұмыс |
Компьютерде практикалық жұмыс (Т) 1-тапсырма
|
Дескриптор: - WinRAR программасының жұмысымен танысады. - Файлды архивтен шығарады. Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. |
Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
7-сынып оқулығы. |
|
Жеке жұмыс |
(Д) 2-тапсырма Өзің отырған компьютердің Жұмыс үстеліне «Менің құжатым» деген атпен қапшық жаса. Сол қапшықтың ішіне компьютердің басқа қапшықтарынан 1 данадан .docx, .jpg, .avi, .mp3 .txt, .gif, .pptx кеңейтілім функциясы бар файлдарды көшіріп, орналастырыңдар. Бұл файлдарды жекелеп жоғарыда көрсетілген 1 немесе 2-әдіс бойынша архивтеңдер. |
Дескриптор: - Жұмыс үстеліне жаңа бума ашады. - Жаңа бумаға 1 данадан .docx, .jpg, .avi, .mp3 .txt, .gif, .pptx кеңейтілім функциясы бар файлдарды көшіреді. - Файлдарды WinRAR программасының көмегімен архивтейді. |
Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
Информатика 7-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың соңы 7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру ауызша немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы:
Интернеттен «Архиватор программаларында архивтеу қалай жүзеге асады?» сұрағына жауап іздеңдер. Маңызды мәліметтерді дәптеріңе жазыңдар. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Файлдардың форматтары
ҚМЖ. Файлдардың форматтары
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
1-бөлім. «Компьютерлік жад және ақпараттың өлшем бірліктері» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
16.09.2024 ж |
|
Сыныбы:7а,ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Файлдардың форматтары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.1 бірдей ақпаратты сақтайтын түрлі форматтағы файлдардың өлшемдерін салыстыру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы үшін: Файлды архивтеуді және архивтен шығаруды біледі. Файлдардың көлемін өзгерту үшін архивтеуші программаларды қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 4. Топтастыру: Оқушылар шеңбер бойымен тұрып, 1, 2-ге саналу арқылы екі топқа бірігеді. І топ. ІІ топ. |
|||
|
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
5 мин |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс. «Insert/Түртіп алу» әдісі Жұмыс дәптерінде орындайды. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
Дескриптор:
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 мин. Топтық жұмыс |
Компьютерде практикалық жұмыс (Т) 1-тапсырма
|
Дескриптор: - WinRAR программасының жұмысымен танысады. - Файлды архивтен шығарады. Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. |
Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
7-сынып оқулығы. |
|
Жеке жұмыс |
(Д) 2-тапсырма Өзің отырған компьютердің Жұмыс үстеліне «Менің құжатым» деген атпен қапшық жаса. Сол қапшықтың ішіне компьютердің басқа қапшықтарынан 1 данадан .docx, .jpg, .avi, .mp3 .txt, .gif, .pptx кеңейтілім функциясы бар файлдарды көшіріп, орналастырыңдар. Бұл файлдарды жекелеп жоғарыда көрсетілген 1 немесе 2-әдіс бойынша архивтеңдер. |
Дескриптор: - Жұмыс үстеліне жаңа бума ашады. - Жаңа бумаға 1 данадан .docx, .jpg, .avi, .mp3 .txt, .gif, .pptx кеңейтілім функциясы бар файлдарды көшіреді. - Файлдарды WinRAR программасының көмегімен архивтейді. |
Бағалау Жұптағы оқушылар бір-бірін «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды.
|
Информатика 7-сынып оқулығы. |
|
Сабақтың соңы 7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру ауызша немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
Бағалау Мұғалім оқушыларды «Домбыра» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы:
Интернеттен «Архиватор программаларында архивтеу қалай жүзеге асады?» сұрағына жауап іздеңдер. Маңызды мәліметтерді дәптеріңе жазыңдар. |
|||
шағым қалдыра аласыз















