|
Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Фасфудтың зияны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
5.3.1.1. –мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау. 5.1.6.1.- тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Тақырыптың аясында қазақша жай сөйлемдер құрау арқылы жаңа сөздерді меңгереді. Мәтіннің табиғатын,жасалу жолын,байланысуын,сөйлемнен айырмашылығын меңгереді Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзіреттілік |
Мәтіннің тақырыбы
мен ондағы негізгі ойды анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ас адамның арқауы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал . Оқушыларды сабаққа дайындаймын. Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақ- тарға жауап береді. |
.Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ә) Ой шақыру сұрақтарын қояды: — Балалар, сендер қандай тағамдарды ұнатасыңдар? -Жартылай дайын өнімдер дегеніміз не? - Оның адам ағзасы үшін пайдасы бар ма? |
Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сөздікпен жұмыс 1.Орысша аудармасын оқушылар табады. 2. Сөз тіркесін құрайды. Тез бұзылады- быстро портится Ескерту- предупреждать Сапа- качество Артық салмақ- лишний вес 1 . Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап беріңдер. Суреттермен жұмыс. Қайсысы пайдалы? Қайсысы зиян?
. Мәтінмен жұмыс. Сұрақтарға жауап беру 1.Сынып сағаты қандай тақырыпта өтті? 2.Оған кімдер қатысты? 3.Дәрігерлер оқушыларға не туралы айтты? 4.Фастфуд тағамдарының қандай зияны бар?
Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құра.
Дәптермен жұмыс. Дәптерлеріне жазады. |
.
Суреттер
Оқулық
Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті
|
«Қыдырып қайтайық!» би билеу
|
Қалта телефоны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау
Кері байланыс
|
Формативті бағалау сабақтың өң бойында жүріп отырады. «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс жүргізу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж Фастфудтың зияны 5 сынып
|
Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Фасфудтың зияны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
5.3.1.1. –мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтау. 5.1.6.1.- тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты
|
Тақырыптың аясында қазақша жай сөйлемдер құрау арқылы жаңа сөздерді меңгереді. Мәтіннің табиғатын,жасалу жолын,байланысуын,сөйлемнен айырмашылығын меңгереді Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзіреттілік |
Мәтіннің тақырыбы
мен ондағы негізгі ойды анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Ас адамның арқауы. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал . Оқушыларды сабаққа дайындаймын. Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақ- тарға жауап береді. |
.Оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ә) Ой шақыру сұрақтарын қояды: — Балалар, сендер қандай тағамдарды ұнатасыңдар? -Жартылай дайын өнімдер дегеніміз не? - Оның адам ағзасы үшін пайдасы бар ма? |
Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сөздікпен жұмыс 1.Орысша аудармасын оқушылар табады. 2. Сөз тіркесін құрайды. Тез бұзылады- быстро портится Ескерту- предупреждать Сапа- качество Артық салмақ- лишний вес 1 . Мәтінді түсініп оқып, мазмұндап беріңдер. Суреттермен жұмыс. Қайсысы пайдалы? Қайсысы зиян?
. Мәтінмен жұмыс. Сұрақтарға жауап беру 1.Сынып сағаты қандай тақырыпта өтті? 2.Оған кімдер қатысты? 3.Дәрігерлер оқушыларға не туралы айтты? 4.Фастфуд тағамдарының қандай зияны бар?
Үш қатардағы сөздерді пайдаланып, сөйлем құра.
Дәптермен жұмыс. Дәптерлеріне жазады. |
.
Суреттер
Оқулық
Қима қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті
|
«Қыдырып қайтайық!» би билеу
|
Қалта телефоны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау
Кері байланыс
|
Формативті бағалау сабақтың өң бойында жүріп отырады. «Бас бармақ» әдісімен кері байланыс жүргізу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














