Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
14.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 3Б,В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Фондар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.2 Scratch (скретч) программалау ортасында сахна үшін бірнеше фон құру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы 7 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. "Айна" ойыны. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарсы тұрады (немесе партада отырады). Біреуі қолымен, аяғымен, денесімен, бетімен әр түрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна сияқты қайталайды: біріншісі оңға қарай солға және керісінше жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен ауысады. Өткен тақырыпқа шолу "Миға шабуыл" әдісі. Оқулықтағы пререквизиттер мен жаңа білімді байланыстыру мақсатында сұрақтар: - Сахна сөзін қалай түсінесіз? - Суретті қарастырыңыз. Екі суретте көріністер көрсетілген.
- Олар немен ерекшеленеді? Пікір бөлісіңіз. Мұғалім сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді әр түрлі қимылдар жасайды Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. "Сөйлейтін әріптестер" әдісі. Алдымен оқушылар топтарда жұмыс істейді және оқулықтағы жаңа сабақтың теориялық материалдарын оқиды. Жаңа сабаққа сілтеме жасау үшін бастауыш немесе тұтас тапсырма ретінде оқушылар тапсырма орындайды: * үш жаңа оқылған факт; * оңай болып көрінген нәрсе; * қиын болып көрінген нәрсе; * болашақта не оқығым келеді ақпаратпен бөлісу. Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Ребусты шеш
2 тапсырма. Жеке жұмыс Құралдар мен олардың атауын сәйкестендір:
3-тапсырма. Сөздерді анықтамасынмен дұрыс сәйкестендір:
4-тапсырма. «Жемістерді жинау» ойынын құр Ойын әзірле. Ойынға бірнеше фон қос, ұпайлар саны әр секунд сайын автоматты түрде өзгеретін скрипт құрастыр.
|
Оқулықтарда тақырып оқиды, топпен жұмыс жасайды Жаттығулар орындайды Дескрипторы: - ребусты шешеді
Дескрипторы: - сәйкестікті белгілейді
Дескрипторы: - сәйкестікті белгілейді
Дескрипторы: спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
Мақтау «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
||||||||||||||
|
Сабақтын соңы 3 мин |
Үй жұмысы: сұрақтарға жауап дайын жобаға фонды қалай қосуға болады? Ойын жобасында фонды пайдалану үшін қандай қадамдарды орындау керек? Сабақ қорытындысы. БББ» кестесі бойынша кері байланыс орнату
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Фондар
ҚМЖ. Фондар
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
14.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 3Б,В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Фондар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.2 Scratch (скретч) программалау ортасында сахна үшін бірнеше фон құру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы 7 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. "Айна" ойыны. Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарсы тұрады (немесе партада отырады). Біреуі қолымен, аяғымен, денесімен, бетімен әр түрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна сияқты қайталайды: біріншісі оңға қарай солға және керісінше жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен ауысады. Өткен тақырыпқа шолу "Миға шабуыл" әдісі. Оқулықтағы пререквизиттер мен жаңа білімді байланыстыру мақсатында сұрақтар: - Сахна сөзін қалай түсінесіз? - Суретті қарастырыңыз. Екі суретте көріністер көрсетілген.
- Олар немен ерекшеленеді? Пікір бөлісіңіз. Мұғалім сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді әр түрлі қимылдар жасайды Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. "Сөйлейтін әріптестер" әдісі. Алдымен оқушылар топтарда жұмыс істейді және оқулықтағы жаңа сабақтың теориялық материалдарын оқиды. Жаңа сабаққа сілтеме жасау үшін бастауыш немесе тұтас тапсырма ретінде оқушылар тапсырма орындайды: * үш жаңа оқылған факт; * оңай болып көрінген нәрсе; * қиын болып көрінген нәрсе; * болашақта не оқығым келеді ақпаратпен бөлісу. Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Ребусты шеш
2 тапсырма. Жеке жұмыс Құралдар мен олардың атауын сәйкестендір:
3-тапсырма. Сөздерді анықтамасынмен дұрыс сәйкестендір:
4-тапсырма. «Жемістерді жинау» ойынын құр Ойын әзірле. Ойынға бірнеше фон қос, ұпайлар саны әр секунд сайын автоматты түрде өзгеретін скрипт құрастыр.
|
Оқулықтарда тақырып оқиды, топпен жұмыс жасайды Жаттығулар орындайды Дескрипторы: - ребусты шешеді
Дескрипторы: - сәйкестікті белгілейді
Дескрипторы: - сәйкестікті белгілейді
Дескрипторы: спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
Мақтау «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
||||||||||||||
|
Сабақтын соңы 3 мин |
Үй жұмысы: сұрақтарға жауап дайын жобаға фонды қалай қосуға болады? Ойын жобасында фонды пайдалану үшін қандай қадамдарды орындау керек? Сабақ қорытындысы. БББ» кестесі бойынша кері байланыс орнату
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз
















