Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
10.2А Алгоритмдеу және программалау |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Функция |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Функциялардың анықтамасы мен қолдану ерекшеліктерін түсіндіру. Функцияларды пайдалану дағдыларын дамыту. Функцияларды есептерді программалауда қолданады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
«Миға шабуыл» әдісі
1-тапсырма. Жеке жұмыс Қосынды* а, b, c, d (1<a, b, d<103) бүтін сандар берілген. а мен b және с мен d сандарының арасында орналасқан сандардың қосындысын тап.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Үшбұрыш қабырғаларын табу** Үшбұрыштың төбелері бүтін санды координаталарда берілген: Х1, Y1, X2, Y2, X3, Y3. Осы үшбұрыштың қабырғаларын тап. Ескерту: үшбұрыштың қабырғаларын табу үшін екі нүкте арасындағы қашықтықты табу үшін екі нүкте арасындағы қашықтықты табу (Геометрия, 8-сынып) формуласын қолдан.
3-тапсырма. Факториал* К! Факториалды есептеу программасын жаз. (0<K<20) K!=1*2*…*(K-1)*K
|
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: a, b, c, d сандарын енгізді. Сандардың ауқымын тексерді (1 < a, b, d < 103). Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Дескриптор: -X1,Y1,X2,Y2,X3,Y3 координаталарын енгізді. -Координаталардың бүтін сан екендігін тексерді. Python программалау тілінде функцияларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.
Дескриптор:
|
3 балл
3 балл
4 балл |
Компьютер Оқулық Компьютер Оқулық Компьютер Оқулық |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды
Рефлексия 7 мин.
|
Сабақ барысында біз үшбұрыштың қабырғаларын табу, қосындыларды есептеу және факториалдарды анықтау сияқты программалық тапсырмаларды орындау
Осы сабақтан не үйрендіңіздер? Тапсырмалар сіздерге пайдалы болды ма? Келесі сабақта қандай тақырыптарды көбірек зерттегіңіз келеді? Өз пікірлеріңізді бөлісіңіздер, және сабақтың қай аспектісі сіздерге ерекше ұнады? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
А4, конспект |
|||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
7-тапсырма. ЕКОЕ** |
|
|
Білім класс |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Функция
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
10.2А Алгоритмдеу және программалау |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Функция |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Функциялардың анықтамасы мен қолдану ерекшеліктерін түсіндіру. Функцияларды пайдалану дағдыларын дамыту. Функцияларды есептерді программалауда қолданады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
«Миға шабуыл» әдісі
1-тапсырма. Жеке жұмыс Қосынды* а, b, c, d (1<a, b, d<103) бүтін сандар берілген. а мен b және с мен d сандарының арасында орналасқан сандардың қосындысын тап.
2-тапсырма. Жұптық жұмыс Үшбұрыш қабырғаларын табу** Үшбұрыштың төбелері бүтін санды координаталарда берілген: Х1, Y1, X2, Y2, X3, Y3. Осы үшбұрыштың қабырғаларын тап. Ескерту: үшбұрыштың қабырғаларын табу үшін екі нүкте арасындағы қашықтықты табу үшін екі нүкте арасындағы қашықтықты табу (Геометрия, 8-сынып) формуласын қолдан.
3-тапсырма. Факториал* К! Факториалды есептеу программасын жаз. (0<K<20) K!=1*2*…*(K-1)*K
|
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: a, b, c, d сандарын енгізді. Сандардың ауқымын тексерді (1 < a, b, d < 103). Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Дескриптор: -X1,Y1,X2,Y2,X3,Y3 координаталарын енгізді. -Координаталардың бүтін сан екендігін тексерді. Python программалау тілінде функцияларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.
Дескриптор:
|
3 балл
3 балл
4 балл |
Компьютер Оқулық Компьютер Оқулық Компьютер Оқулық |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Қорытынды
Рефлексия 7 мин.
|
Сабақ барысында біз үшбұрыштың қабырғаларын табу, қосындыларды есептеу және факториалдарды анықтау сияқты программалық тапсырмаларды орындау
Осы сабақтан не үйрендіңіздер? Тапсырмалар сіздерге пайдалы болды ма? Келесі сабақта қандай тақырыптарды көбірек зерттегіңіз келеді? Өз пікірлеріңізді бөлісіңіздер, және сабақтың қай аспектісі сіздерге ерекше ұнады? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
А4, конспект |
|||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
7-тапсырма. ЕКОЕ** |
|
|
Білім класс |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


