Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Функциялар және процедуралар. Процедуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушыларға бірнеше сұрақ қойып, әр сұраққа жауап бергендер бір топқа жиналады. Мысалы, "Сенің сүйікті пәнің қандай?", "Қандай кітап оқумен айналысасың?" деген сұрақтар. Топқа біріктіру: Топтарға бөлінгеннен кейін, әр топқа ат беріңіз (мысалы, "Компьютер команда", "Пернетақта команда"). Өткен сабақты пысықтау: «Зигзаг» әдісі Оқушылар жұптарға бөлінеді. Бір жұп бір тақырыпты немесе сұрақты талқылайды, кейін басқа жұпқа ауысып, өз білімдерін жаңғыртады Функциялар мен процедуралардың анықтамасы. Функция мен процедураның айырмашылықтары. Код жазу кезінде кездесетін негізгі мәселелер. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады 2 балл Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Функцияның анықтамасы қандай?" "Процедура мен функцияның айырмашылығы неде?" "Бағдарламада функцияларды қолданудың артықшылықтары қандай? «Джигсо» әдісі Оқушылар топтарға бөлінеді, әр топ өз тақырыбын зерттейді. Топтардан шыққан оқушылар басқа топтарға барып, өз білімдерін бөліседі. Топ 1: Функция мен процедураның айырмашылығы. Топ2:Функциялардың артықшылықтары. 1-тапсырма. Жеке жұмыс - Функция қызметін пайдаланып берілген төрт санның ең кішісін анықтайтын программа кодын ұсыныңдар: min={t,p,q,l} 3-тапсырма. Жұптық жұмыс - Программалауда функцияның қызметін процедура қызметімен салыстыра отырып бағалаңдар. |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Дескриптор: Python программалау тілінде функцияларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 4 балл 4 балл |
Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Тірек-сызбалар Кесте |
||
|
Сабақтың соңы толғаныс.Қорытынды Ой 7 мин. Рефлексия |
Мақсаты: Оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін жүйелеу, сабақтың маңыздылығын атап өту және өз пікірлерін білдіруге мүмкіндік беру сұрақ арқылы.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
А4, конспект |
||
|
Үй тапсырмасы |
65 бет. 7-тапсырма. Тақ сандар*** |
|
|
Білім класс |
||
Қысқа мерзімді жоспар
10– сынып, 2-тоқсан
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Пайдаланушы функциялары мен процедуралары
|
Бөлім: |
10.2А Алгоритмдеу және программалау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: «Функция» ұғымын анықтайды Көпшілік оқушы: Функция мен процедураны салыстырады Кейбір оқушы: Функцияларды есептерді программалауда қолданады |
|||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Программа-программа-program, функция-функция-function, функция денесі, аргумент, процедура-процедура-procedure |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин
|
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Бағдаршам түстері арқылы топтарға біріктіру. Өткен сабақты пысықтау: «Зигзаг» әдісі Оқушылар плакатқа зигзаг сызықтарын сызады. Ермексаздан домино жасайды. Зигзаг бөліктеріне сұрақтар жазылып, нөмірленеді. Домино қай сұраққа түссе, оқушылар сол сұраққа жауап береді. Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Бағдаршам |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
«Миға шабуыл» әдісі
Функцияның программадағы қызметі қандай деп ойлайсың? «Джигсо» әдісі Оқушылар тақырыпты оқып, түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. - Функция қызметін пайдаланып берілген төрт санның ең кішісін анықтайтын программа кодын ұсыныңдар: min={t,p,q,l} 3-тапсырма. - Программалауда функцияның қызметін процедура қызметімен салыстыра отырып бағалаңдар. |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Дескриптор: Python программалау тілінде функцияларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың іс-әрекеттері бояу арқылы бағаланады. Оқушылардың аты-жөні жазылған кесте ұяшықтарын қызыл, сары, жасыл түспен бояу. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Алақан-жұлдыз» ҚБ «Ең үздік жауап» |
Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Функциялар және процедуралар. Процедуралар
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Функциялар және процедуралар. Процедуралар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушыларға бірнеше сұрақ қойып, әр сұраққа жауап бергендер бір топқа жиналады. Мысалы, "Сенің сүйікті пәнің қандай?", "Қандай кітап оқумен айналысасың?" деген сұрақтар. Топқа біріктіру: Топтарға бөлінгеннен кейін, әр топқа ат беріңіз (мысалы, "Компьютер команда", "Пернетақта команда"). Өткен сабақты пысықтау: «Зигзаг» әдісі Оқушылар жұптарға бөлінеді. Бір жұп бір тақырыпты немесе сұрақты талқылайды, кейін басқа жұпқа ауысып, өз білімдерін жаңғыртады Функциялар мен процедуралардың анықтамасы. Функция мен процедураның айырмашылықтары. Код жазу кезінде кездесетін негізгі мәселелер. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады 2 балл Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
«Миға шабуыл» әдісі Функцияның анықтамасы қандай?" "Процедура мен функцияның айырмашылығы неде?" "Бағдарламада функцияларды қолданудың артықшылықтары қандай? «Джигсо» әдісі Оқушылар топтарға бөлінеді, әр топ өз тақырыбын зерттейді. Топтардан шыққан оқушылар басқа топтарға барып, өз білімдерін бөліседі. Топ 1: Функция мен процедураның айырмашылығы. Топ2:Функциялардың артықшылықтары. 1-тапсырма. Жеке жұмыс - Функция қызметін пайдаланып берілген төрт санның ең кішісін анықтайтын программа кодын ұсыныңдар: min={t,p,q,l} 3-тапсырма. Жұптық жұмыс - Программалауда функцияның қызметін процедура қызметімен салыстыра отырып бағалаңдар. |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Дескриптор: Python программалау тілінде функцияларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 4 балл 4 балл |
Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Тірек-сызбалар Кесте |
||
|
Сабақтың соңы толғаныс.Қорытынды Ой 7 мин. Рефлексия |
Мақсаты: Оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін жүйелеу, сабақтың маңыздылығын атап өту және өз пікірлерін білдіруге мүмкіндік беру сұрақ арқылы.
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
|
А4, конспект |
||
|
Үй тапсырмасы |
65 бет. 7-тапсырма. Тақ сандар*** |
|
|
Білім класс |
||
Қысқа мерзімді жоспар
10– сынып, 2-тоқсан
№1-сабақ
Сабақтың тақырыбы: Пайдаланушы функциялары мен процедуралары
|
Бөлім: |
10.2А Алгоритмдеу және программалау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: «Функция» ұғымын анықтайды Көпшілік оқушы: Функция мен процедураны салыстырады Кейбір оқушы: Функцияларды есептерді программалауда қолданады |
|||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Программа-программа-program, функция-функция-function, функция денесі, аргумент, процедура-процедура-procedure |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин
|
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Бағдаршам түстері арқылы топтарға біріктіру. Өткен сабақты пысықтау: «Зигзаг» әдісі Оқушылар плакатқа зигзаг сызықтарын сызады. Ермексаздан домино жасайды. Зигзаг бөліктеріне сұрақтар жазылып, нөмірленеді. Домино қай сұраққа түссе, оқушылар сол сұраққа жауап береді. Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
ҚБ «Мадақтау сэндвичі» |
Бағдаршам |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 мин |
«Миға шабуыл» әдісі
Функцияның программадағы қызметі қандай деп ойлайсың? «Джигсо» әдісі Оқушылар тақырыпты оқып, түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру 1-тапсырма. - Функция қызметін пайдаланып берілген төрт санның ең кішісін анықтайтын программа кодын ұсыныңдар: min={t,p,q,l} 3-тапсырма. - Программалауда функцияның қызметін процедура қызметімен салыстыра отырып бағалаңдар. |
Тақырыпқа байланысты берілген тапсырманы орындайды
Дескриптор: Процедураларды қолданып есептерді программалайды.
Дескриптор: Python программалау тілінде функцияларды қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың іс-әрекеттері бояу арқылы бағаланады. Оқушылардың аты-жөні жазылған кесте ұяшықтарын қызыл, сары, жасыл түспен бояу. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБ «Алақан-жұлдыз» ҚБ «Ең үздік жауап» |
Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар Суреттер Тірек-сызбалар Кесте Карта ҚБ парағы |
||
|
Сабақтың соңы Қорытынды Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект |
||
шағым қалдыра аласыз


