ҚМЖ Ғаламтор қауіпсіздігі 3 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

ҚМЖ Ғаламтор қауіпсіздігі 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспар
Материалдың қысқаша нұсқасы



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

ІІІ-бөлім Әлемнің барлығы ғаламторда!

Мектеп: Тілдік мектеп интернаты

Күні: 19.02.2023

Мұғалімнің аты-жөні.Даулетияр Айман

Сынып: 3 а,ә,б,в

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Ғаламтордағы қауіпсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3.3.1 Ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін түсіну

3.3.2.1 желіде ақпарат алмасу жолдарын түсіндіру


Сабақтың мақсаты





-қажетті ақпаратты іздеуде ғаламторды пайдаланады және ғаламторды пайдаланудағы қауіпсіздікті қолданады;

-желіде ақпарат алмасады

-желіде ақпарат алмасу жолдарын, желідегі қажетсіз байланыстың қаупін көрсетеді.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Қолдану

Бағалау критерийі

-қажетті ақпараты табу үшін ғаламторды қолдану;

-желіде ақпарат алмасу жолдарын анықтай алу, ғаламтор желісіндегі қажетсіз байланыстың қаупін білу


Тілдік мақсаттар

Пәндік лексика және терминология:

Ғаламтор, модем, браузер

Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын тіл.

Ғаламтор............қажет.

Модем........керек.

Браузер.............қолданылады.

Құндылықтарға баулу

Құрмет пен ынтымақтастық жұппен жұмыс жүргізу арқылы жүзеге асырылады

Пәнаралық байланыс

орыс тілі (термин сөздерді орысша айтады.жазады), ағылшын тілі (термин сөздерді ағылшын тілінде айтады,жазады.).

АКТ қолдану дағдылары

Презентация,көрсетілім

Алдыңғы білім


Ғаламтор туралы күнделікті өмірден біледі


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

«Тамаша екен»

1 минут



«Телефон» және «Ғаламтор» топқа бөлу. 1 мин.


ОМ слайд көрсету. 3 мин.


Психологиялық ахуал: «Тамаша екен»

(Оқушылар бүгінгі күн туралы жылы сөздер айтады.)


Оқушыларды жасырылған «Телефон» және «Ғаламтор » суреттерін таңдау арқылы екі топқа бөлу.


ОМ слайд арқылы көрсету.

Оқушылар назарын интерактивті тақтаға аудару.

«Телефон» және «Ғаламтор » суреттері бар қималар



Слайд

Сабақтың ортасы






20 мин




















1-тапсырма. Топтық жұмыс 5 мин

Талдау әдісі арқылы

1-топ Ғаламтор қолдану үшін қандай құрылғы қажет?,

2-топ Ғаламтордың пайдасы мен қәуіпті жақтарын айтады?



Дескрипторы:

-Ғаламторға қандай құрылғы қажет екенін анықтайды

-пайдасы мен мүмкіндіктерін айтады.

-Қауіпті және зиян жақтарын айтады.


ҚБ: «Бағдаршам» арқылы топтар бір-бірін бағалау


2-тапсырма. Жеке жұмыс. 15 мин

Электронды почта арқылы мұғалімге хабарландыру жібереді.

-Мәтін тереді.

-хабарландыруды жібереді.

-хабарландыруды мұғалімге жеткенін көреді.

Дескриптор:

-Мәтін тере алады.

-Желіде ақпарат алмасады.

-Кез-келген ақпаратты жібере алады.


ҚБ:«Смайлик» әдісі арқылы мұғалімнің бағалауы





Кестелер, маркерлер,





Компьютер

қолдану




Сабақтың соңы

Кері байланыс

4 мин

«Бес қадам» әдісі арқылы кері байланыс

1. Бүгінгі сабақта қандай білім мен тәжірибе алдым?

2. Сабақ маған ұнадыма,неліктен?

3. Мен қалай жұмыс жасадым?

4. Не қиын болды?

5. Үйден не біліп келемін?



Үйге тапсырма:6. бөлімін қайталау.

сурет




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Мен сабақты оқу мақсатын сабақ мақсатына айналдырудан бастадым.

Сабақ басында тақырыпты слайд арқылы оқушыларда көрсетілім арқылы есте қабылдау қабілетін дамыту мақсатпен қолданамын.

«Жеке жұмыс», Компьютермен жұмыс

Бұл тапсырмада оқушылар жеке тапсырма орындай отырып алға ұмтылады және мұғалім оқушыларға бағыт бағдар беремін.

Сабақты қорытындылауда «бес қадам», әдістерін қолдана отырып қорытынды саралау жасаймын.


ҚБ, Дескриптор, Бағдаршам,Смайлик,Бесқадам әдістері арқылы бағалау

Компьютер кабинетінде техника қауіпсіздігін сақтау.

Компьютер сыныбындағы санитарлық-гигиеналық талаптарды сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия





Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.00.2025
67
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі