|
Пән:География |
Мектеп: Л.Қылышев атындағы орта жалпы білім беретін мектебі |
|||
|
Күні: |
Пән жетекшісі: Е.Қалиақпарович |
|||
|
Сыныбы: 7-г |
Қатысушылар саны: 18 |
қатыспағандар: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Инфрақұрылым. Көлік инфрақұрылымы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Сабақ мақсаттары |
Инфрақұрылым. Көлік. Көліктің негізгі түрлері. Көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді, таралу аймақтарын картадан көрсету. Қазіргі замандағы көліктің рөлі. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Білу және түсіну: Көлік дегеніміз не екенін, оның түрлерін біледі. Қолдану: Көліктерді бөле алады, оларды кестеде топтастыра алады, картадан көлік жоларының таралуын көрсете алады, жоспар бойынша сипаттай алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән бойынша сөздер мен терминдер: инфрақұрылым Ауызша және жазбаша сөзге арналған қажетті сөйлемдер: Көлік мынадай түрлерге бөлі неді. Көліктерді өздеріне тән ерекшеліктеріне қарай былайша сипаттай аламын. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Көліктердің көрсеткіштерін анықтауда, әр көліктің өзіне ғана тәнқұндылықтарын түсіну дағдысын қалыптастыру. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, экология, биология |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор желісінде тақырыпқа қатысты мәліметтерді іздеуде АҚТ мүмкіндігін пайдалана алады. |
|||
|
Бастапқы білімдер |
|
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланғ ан кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал тудыру: Оқушылардың көңіл-күйлерін көтеру. Жаңа сабаққа көшу. Талдау. Сыныппен жұмыс.
|
|
|
|
Жаңа сабақ. Тақырыпты түсіндіру, кейбір ұғымдарды ашып көрсету. Географиялық қоржын.
Инфрақұрылым – материалдық өндіріске және тұрғындарға қызмет көрсету саласының ірі тобы (қызмет көрсету саласы). Құрамына коммуникациялық (көлік және байланыс) және әлеуметтік (денсаулық, білім, сауда, халықты демалыспен қамтамасыз ететін ұйымдар) жүйе енеді.
Барлық көлік түрлері 3-ке бөлінеді: құрлық, су, әуе Тапсырма №1: Топтық жұмыс.7 сынып оқулығындағы §170-175 беттердегі мәтінді пайдалана отырып көліктер тірек сызбасын жалғастырыңыздар. |
|
|
Сабақтың ортасы |
көліктер
әуе су құрлық
Әр топ өз жұмыстарын сыныпта жариялайды Бағалау критерийлері Тапсырма №2: топтық жұмыс. Үлестірмелі материалдарды, оқулық мәтінін пайдалана отырып көлік түрлерін сипаттаңыздар.
|
|||
|
|
Критерийлер |
Дискрипторлар |
|
||
|
Көліктің түрлерінсипаттай алуда. |
Құрлық, су, әуе көліктерін сипаттайды |
|
|||
|
Сипаттама /өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттай алады/. |
|
||||
|
Критерийлер |
Дискрипторлар |
|
Көліктің түрлерін анықтау |
Көлік түрлерін топтастыра алады; |
|
Әр көліктің түріне қандай көлік жататынын біледі. |

Тапсырма №3: жеке жұмыс.
-
Көлік түрлерінің Қаза
Жүктеу
ЖИ арқылы жасауЖИ арқылы жасауБөлісу
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ География Көлік инфрақұрылымы
ҚМЖ География Көлік инфрақұрылымы
|
Пән:География |
Мектеп: Л.Қылышев атындағы орта жалпы білім беретін мектебі |
|||
|
Күні: |
Пән жетекшісі: Е.Қалиақпарович |
|||
|
Сыныбы: 7-г |
Қатысушылар саны: 18 |
қатыспағандар: |
||
|
Сабақ тақырыбы |
Инфрақұрылым. Көлік инфрақұрылымы |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Сабақ мақсаттары |
Инфрақұрылым. Көлік. Көліктің негізгі түрлері. Көлік инфрақұрылымының элементтерін сипаттап, маңыздылығына баға береді, таралу аймақтарын картадан көрсету. Қазіргі замандағы көліктің рөлі. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Білу және түсіну: Көлік дегеніміз не екенін, оның түрлерін біледі. Қолдану: Көліктерді бөле алады, оларды кестеде топтастыра алады, картадан көлік жоларының таралуын көрсете алады, жоспар бойынша сипаттай алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән бойынша сөздер мен терминдер: инфрақұрылым Ауызша және жазбаша сөзге арналған қажетті сөйлемдер: Көлік мынадай түрлерге бөлі неді. Көліктерді өздеріне тән ерекшеліктеріне қарай былайша сипаттай аламын. |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Көліктердің көрсеткіштерін анықтауда, әр көліктің өзіне ғана тәнқұндылықтарын түсіну дағдысын қалыптастыру. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Тарих, экология, биология |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор желісінде тақырыпқа қатысты мәліметтерді іздеуде АҚТ мүмкіндігін пайдалана алады. |
|||
|
Бастапқы білімдер |
|
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланғ ан кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал тудыру: Оқушылардың көңіл-күйлерін көтеру. Жаңа сабаққа көшу. Талдау. Сыныппен жұмыс.
|
|
|
|
Жаңа сабақ. Тақырыпты түсіндіру, кейбір ұғымдарды ашып көрсету. Географиялық қоржын.
Инфрақұрылым – материалдық өндіріске және тұрғындарға қызмет көрсету саласының ірі тобы (қызмет көрсету саласы). Құрамына коммуникациялық (көлік және байланыс) және әлеуметтік (денсаулық, білім, сауда, халықты демалыспен қамтамасыз ететін ұйымдар) жүйе енеді.
Барлық көлік түрлері 3-ке бөлінеді: құрлық, су, әуе Тапсырма №1: Топтық жұмыс.7 сынып оқулығындағы §170-175 беттердегі мәтінді пайдалана отырып көліктер тірек сызбасын жалғастырыңыздар. |
|
|
Сабақтың ортасы |
көліктер
әуе су құрлық
Әр топ өз жұмыстарын сыныпта жариялайды Бағалау критерийлері Тапсырма №2: топтық жұмыс. Үлестірмелі материалдарды, оқулық мәтінін пайдалана отырып көлік түрлерін сипаттаңыздар.
|
|||
|
|
Критерийлер |
Дискрипторлар |
|
||
|
Көліктің түрлерінсипаттай алуда. |
Құрлық, су, әуе көліктерін сипаттайды |
|
|||
|
Сипаттама /өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттай алады/. |
|
||||
|
Критерийлер |
Дискрипторлар |
|
Көліктің түрлерін анықтау |
Көлік түрлерін топтастыра алады; |
|
Әр көліктің түріне қандай көлік жататынын біледі. |

Тапсырма №3: жеке жұмыс.
-
Көлік түрлерінің Қаза
шағым қалдыра аласыз


















