Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.3 Дүниежүзілік шаруашылықтың салалық және аумақтық құрылымы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхтарова Ш.М. |
|
Күні: |
25.04.2024 ж |
|
Сыныбы: 9 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халықаралық экономикалық қатынастар түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.3.2 халықаралық экономикалық қатынас түрлерін жіктеп,сипаттайды; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Халықаралық экономикалық қатынас түрлерін жіктеп , сипаттайды Көпшілік білім алушылар: Халықаралық экономикалық қатынастардың даму факторларымен танысады Кейбір оқушылар: Халықаралық экономикалық қатынастар – дүниежүзілік шаруашылықтың құрамдас бөлігі екенін түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылар мен амандасу, түгендеу.Үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабақта қанша оқушы жоқ екенін айтады.Үй тапсырмасын баяндайды. Дескриптор: Үй жұмысы -Сөйлемдерді толық әрі дұрыс жазады; -Тақырып толық ашылған; Жалпы -3 балл
|
Тиімділігі: Оқу(үй) тапсырмасын орындау үшін кітапты оқиды;қосымша оқиды;
|
Оқулық |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 мин. |
(Ұ)Жаңа сабақты түсіндіру.
|
Слайдқа назар аударады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Конспект жазады. |
Тиімділігі: Жаңа екі тақырыпты қатар өткізгендіктен, екі тақырыпты қатар меңгере аламыз.
|
Интерактивті тақта,пре зентация |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
№1-тапсырма: 249-суретке талдау жасау. Жұптық жұмыс жұмыс (5 мин) |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Картадағы мәліметтер бойынша талдау жасайды; |
9-сынып оқулығы, А4 форматындағы парақ, |
|||
|
|
№2-тапсырма: Попкорн әдісі. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруі тиіс. (5 мин) |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Сұраққа толық жауап береді;
|
9-сынып оқулығы. Тапсырма жазылған А4 қағаз. |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
-«Үш құнды» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Халықаралық экономикалық қатынастар
ҚМЖ Халықаралық экономикалық қатынастар
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
5.3 Дүниежүзілік шаруашылықтың салалық және аумақтық құрылымы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхтарова Ш.М. |
|
Күні: |
25.04.2024 ж |
|
Сыныбы: 9 «ә» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Халықаралық экономикалық қатынастар түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.3.2 халықаралық экономикалық қатынас түрлерін жіктеп,сипаттайды; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Халықаралық экономикалық қатынас түрлерін жіктеп , сипаттайды Көпшілік білім алушылар: Халықаралық экономикалық қатынастардың даму факторларымен танысады Кейбір оқушылар: Халықаралық экономикалық қатынастар – дүниежүзілік шаруашылықтың құрамдас бөлігі екенін түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы. 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылар мен амандасу, түгендеу.Үй тапсырмасын сұрау. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады, сабақта қанша оқушы жоқ екенін айтады.Үй тапсырмасын баяндайды. Дескриптор: Үй жұмысы -Сөйлемдерді толық әрі дұрыс жазады; -Тақырып толық ашылған; Жалпы -3 балл
|
Тиімділігі: Оқу(үй) тапсырмасын орындау үшін кітапты оқиды;қосымша оқиды;
|
Оқулық |
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 15 мин. |
(Ұ)Жаңа сабақты түсіндіру.
|
Слайдқа назар аударады. Сабақтың тақырыбын анықтайды. Мұғалімді мұқият тыңдайды. Конспект жазады. |
Тиімділігі: Жаңа екі тақырыпты қатар өткізгендіктен, екі тақырыпты қатар меңгере аламыз.
|
Интерактивті тақта,пре зентация |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 15 мин. |
№1-тапсырма: 249-суретке талдау жасау. Жұптық жұмыс жұмыс (5 мин) |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл. -Картадағы мәліметтер бойынша талдау жасайды; |
9-сынып оқулығы, А4 форматындағы парақ, |
|||
|
|
№2-тапсырма: Попкорн әдісі. Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беруі тиіс. (5 мин) |
Дескриптор: Жалпы – 3 балл. - Сұраққа толық жауап береді;
|
9-сынып оқулығы. Тапсырма жазылған А4 қағаз. |
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин.
|
-«Үш құнды» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз
















